Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ЕТНОКОНФЕСІЙНА СКЛАДОВА

ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ЕТНОКОНФЕСІЙНА СКЛАДОВА

Назва:
ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ЕТНОКОНФЕСІЙНА СКЛАДОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94:323.15-054.57(162.1)(477.63)
Н. Г. Мосюкова
ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ЕТНОКОНФЕСІЙНА СКЛАДОВА
У Дніпропетровську існує польська спільнота, яка є не найбільш численною в Україні, але діяльність у місті помітна. Переважна більшість поляків сповідує католицизм. Католицька віра і боротьба за повернення костьолу, яким незаконно до 2009 року володіла американська компанія, об'єднали поляків Дніпропетровська. Ключові слова: національна меншина, католицизм, поляки, костьол, релігійні організації, етнос, національні відносини.
Населення України з давніх-давен складалося з різних національних груп. Утворення незалежної України, демократичні перетворення, які в ній відбувалися, сприяли зростанню етнічної самосвідомості, зумовили рух національних меншин до самоорганізації та етнічної ідентифікації, визначення свого місця в суспільстві, культурного відродження, вивчення рідної мови, створення національно-культурних товариств та об'єднань. В умовах такого етнічного ренесансу завданням держави є забезпечення гармонійного співіснування громадян України різних національностей, їхнього вільного етнокультурного розвитку. З розмаїття етнічних культур формується єдиний загальнодержавний культурний простір. Одним з етносів, чисельність якого в Україні перевищує стотисячну межу є поляки. Саме про цю національну меншину піде мова в даному дослідженні. Більша частина поляків сповідує католицизм.
Національне питання, а також питання релігії є одними з найважливіших у будь-якому суспільстві. Важливо не тільки створювати умови для розвитку національних меншин, а і вивчати проблеми походження, виникнення, психології етносів. Нові реалії, що склалися після розпаду СРСР, дозволили розглянути означені вище питання всебічно і неупереджено. Початок ХХІ ст. став досить плідним в плані дослідження міжетнічних відносин, особливостей перебування польської спільноти на українських землях, становища Католицької церкви в Україні. Так, у 2006 р. була видана книга «Релігія і нація в суспільному житті України й світу», в якій було висвітлено такі цікаві питання, як функції та роль релігії в етнічних процесах, історичним звязок релігії та етносу, міжконфесійні стосунки в Україні та інші [1]. У збірці наукових праць «Міжкультурний діалог» також містяться статті, присвячені питанням міжетнічної взаємодії [2]. Серед публікацій з історії польської національної меншини на теренах України слід особливо відзначити статтю «Поляки в Україні», опубліковану ще у 1993 р. [3]. Стаття містить статистичні матеріали щодо чисельності поляків і основних регіонів їх розселення в різні періоди історії нашої країни; особливо висвітлюється еволюція відношень до польської національної меншини з боку радянської влади, а також процес національно-культурного, мовного, релігійного відродження польської спільноти в роки незалежності України.
З кінця 80-х рр., а особливо в 90-і рр. ХХ ст. суттєво змінюються відношення держави до релігії і церкви, в тому числі і до Католицької церкви. Це сприяло розвитку дослідницької роботи в напрямку історії релігії і розвитку окремих конфесій в Україні. Серед найбільш значних праць цієї тематики - і0-томна «Історія релігії в Україні», четвертий том якої присвячений католицизму [4] і монографія В. Осадчого «Католицька Церква в Україні» [5]. Ці дослідження дозволяють по-новому розглянути діяльність Католицької церкви на українських землях і відношення до неї влади (як царської, так і радянської), дізнатися про нелегку долю католицьких священиків в СРСР, а також окреслити проблеми сьогодення в житті УКЦ. Заслуговує на увагу і монографія Н.М. Буланової «Історія християнських конфесій Катеринославщини останньої чверті XVIII - початку ХХ ст.» [6]. В книзі розкриті етапи поширення християнських течій на території Катеринославщини, висвітлюються особливості їх церковно-релігійного життя і взаємовідносин. Монографія містить аналіз церковної політики Російської імперії по відношенню до християнських конфесій.
Отже, напркінці ХХ - поч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МЕНШИНА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА В РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: ЕТНОКОНФЕСІЙНА СКЛАДОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок