Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Міфи та реаліі навколо ОУН - УПА

Міфи та реаліі навколо ОУН - УПА

Назва:
Міфи та реаліі навколо ОУН - УПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,54 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Міфи та реаліі навколо ОУН - УПА”
(аналітичний аналіз поглядів)
Питання що до міфів та реалій навколо повстанського руху на Україні під час ІІ світової війни дуже актуальне та вагоме сьогодні. Ще не так давно офіційні радянські мас-мєдіа казали нам про ОУН-УПА як про бандитів, наводили на нас жах, кажучи про вбивства та кроваві злочини бандерівців. На кшталт, постійно наводились приклади терористичних акцій, які ніби-то проведено ОУН-УПА. Зараз же люди по-трошки починають пізнавати правду, хоча не всі її бажають бачити. Моя мета знайти компроміс або навіть якось реабілітувати ОУН-УПА шляхом доведення фактів, які будуть документально підкріплені, а не гасел, які були досі.
Специфічною рисою в цьому питанні є постать Степана Бандери, яка довгі роки була зачинена від нас жахом та ненавистю комуністичної диктатури. Навіть цілий рух отримав назву “бандерівського”, бо настількі був вагомий вплив Степана Бандери.
Про цю людину написано багато і цікаво, тому зупинятися на його власних рисах, біографіі не стану. Але треба сказати, що він зробив дуже багато для розвитку національно-визвольного руху на Україні не тількі під час війни, а і перед та після неї. І сьогодні ідеї Степана Бандери живуть у багатьох людей в душах. Якби Степан Бандера був дійсно таким жахливим та бездушним, як його змальовувула комуністична пропаганда, то я думаю, що при тих демократичних інститутах, які зараз починають існувати та розвиватися на Україні, його ім’я та ідеї загинули б, як знайомий державний устрій.
Люди поділились на два табори: одні за те, що бандерівці дійсно національні герої, а інші проти того, щоб націоналістам дали ім’я героїв. Є і такі, котрі думають, що ОУН-УПА є організацією з фашисьтським направленням. У часи радянської влади комуністична пропаганда робила багато, щоб люди вірили, що ОУН-УПА – це бандити, злодіі або українські фашисти. Тому серед радянської історіографіі існувала аналогічна думка. Цьому є приклади з багатьох газет комуністичного напряму кінця 80-х – початку 90-х років. Іван Тихоміров, Київ, газета “Правда” від 19 жовтня 1990 року пише: “ И бандеровцы уничтожали, жгли, вешали, заполняли тру-пами колодцы, заживо сжигали в хатах…» Розповідь продовжує далі автор книги «Хто є хто. Політичні портрети» Віктор Десятников: «Чи воювали українські націоналісти проти гітлерівців?.. Відповідь на це питання дають численні документи наших і зарубіжних архівів… Та відповідь однозначна: ні, не воювали.» Трошки нижче я приготував документи, які свідчать зовсім про інше, про тяжкі бої оуновців з фашистами. Далі Віктор Десятников ци-тує французського публіциста та історика Аллена Герена: “УПА – продукт давньої діяльності німецької розвідувальної служби”, “Бандерівська ОУН, - визнавали самі ж оуновці, - є типовою фашистською організацією” (“Серый генерал”.- М.: 1970, с. 72, 91- 93). Нещодавна газета “Донецьки Кряж” опублікувала статтю з слідчим документом датованим 1943 роком” (автор Людмила Гордєєва). Ось деякі фрагменти з неї: “Несколько месяцев назад( тобто 1943 рік – автор) в воробьиную ночь к крестьянской хате, недалеко от города Сарны пришли вооруженные люди и закололи ножами хозяев. Девочка расширенными от ужаса глазами смотрела на агонию своих родителей. Один из бандитов приложил острие ножа к горлу ребенка, но в последнюю минуту в его мозгу родилась новая идея. "Живи во славу Степана Бандеры! А чтобы, чего доброго, не умерла с голоду, мы оставим тебе продукты. А ну, хлопцы, нарубите ей свинины!" "Хлопцам" это предложение понравилось. Через несколько минут перед оцепеневшей от ужаса девочкой выросла гора мяса из истекающих кровью тел ее отца и матери..." А у газеті “Освіта” (від 8 квітня 1993 року) була надрукована стаття Володимира Сергійчука “Бої ОУН-УПА проти фашистів” з багатьма прикладами, котрі описані радянськими партизанами. Парадокс якийсь: офіціальна влада все гарне про УПА заперечує, а самі люди пишуть навпаки. Наприклад, “Выписка из разведсводки штаба партизанских соединений Ка-менец-Подольской области №7 1 июня 1943 года.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міфи та реаліі навколо ОУН - УПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок