Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Сфери суспільно-політичної діяльності нового покоління протестантів України

Сфери суспільно-політичної діяльності нового покоління протестантів України

Назва:
Сфери суспільно-політичної діяльності нового покоління протестантів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Сфери суспільно-політичної діяльності нового покоління протестантів України


Актуальність теми статті обумовлена активними суспільними перетвореннями, що динамізувалися з проголошенням незалежності України, які включають суттєві зміни в релігійному житті. Протестантські конфесії, у недавньому минулому відкинуті владою на маргінес суспільного буття, активно включилися в цей процес. З огляду на зазначений факт, виникає необхідність неупередженого аналізу сфер суспільно-політичної діяльності євангельських та харизматичних церков України.
Як свідчить докладне ознайомлення з науковими працями, на сьогодні проблема взаємодії політики і релігії знаходиться в полі зору багатьох вітчизняних філософів, релігієзнавців, істориків церкви, політологів (А.Аристова, В.Єленський, С.Здіорук, А.Колодний, В.Любащенко, Ю.Решетніков, П.Яроцький та ін.). У їхніх студіях осмислено чимало аспектів суспільно-релігійного життя сучасної України в розрізі протестантизму. Разом з тим, посилення впливу новітніх протестантів на суспільно-політичне життя України в період 2004-2008 рр. вимагає уважнішого аналізу та вивчення тенденцій цього процесу, чим і обумовлений вибір теми статті.
Протестантизм в Україні характеризується строкатістю теологічних підходів, що зумовлено численністю напрямів та течій, якими представлений цей напрям. Позиція протестантів, які хоч і мають у корінні радикальні традиції відсторонення від суспільно-політичних процесів, що детерміновані історією взаємовідносин між протестантськими конфесіями та радянською державою, все ж намагається відповідати на запити часу і виробляти соціальне вчення, в якому намічені тенденції до співпраці з державою у суспільній царині.
Так, у заяві-зверненні пастирської конференції Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської відтворено думку і вірних, і, власне, керівництва церкви: «Ми розуміємо, що шлях до Бога, стосунки з Ним та дотримання Божих заповідей – це особиста справа кожної людини. Але є загальноприйняті норми моралі, поведінки та відносин, що їх держава, як інститут, встановлений Богом для підтримання порядку в суспільстві, повинна пропагувати, підтримувати й охороняти… Вважаємо недопустимим, що держава не використовує своє право, владу і можливості для зупинення подальшого розтління та духовного руйнування суспільства… Віримо, що єдиний шлях до прогресу, благополуччя і процвітання – це шлях покаяння перед Богом за гріхи і беззаконня» [6, с.48].
Політичні події в Україні підштовхують українських протестантів виробити власне соціальне вчення. Задля цього 2 серпня 2005 р. відбулася зустріч лідерів протестантських церков України. Вона виявила фактичні розбіжності у підходах до цього питання між представниками, за висловом Ю.Решетнікова, «старшого» покоління (переважно баптистські, п’ятидесятницькі, адвентистські церкви) та «молодих», переважно харизматичних, церков [19]. На цій зустрічі було піднято три вузлових питання: що, власне, розуміється під терміном політика; про дозволені межі участі віруючих у політичній діяльності; хто ж може брати участь у політичній діяльності [19]. Проблемою на шляху конструктивного ведення дискусії з цього приводу є відсутність будь-яких формалізованих концепцій практично у всіх протестантських церков України. Зазначимо також, що всередині протестантських спільнот наявна тенденція до спроби окреслення цієї актуальної нині проблематики, що підтверджує, зокрема, теологічна та популярна література (на жаль, практично перекладного характеру), яка висвітлює цю проблему. У зв’язку з цим серед інших виокремимо такі книги: С.Аделаджа «Громадянська позиція» (старший пастор харизматичної організації «Посольство Боже») [1], Д.М.Дойчландер «Світський уряд: Боже інше Царство» (Українська лютеранська церква) [3]; Стотт Д. «Нові проблеми сучасних християн» [23], С.Балюк «Церква, держава, суспільство: прямі, що перетинаються» [2], В. Єременко «Бог, політика і ми» [5] та інші.
Слід зауважити, що, зокрема, харизмати перебувають сьогодні під впливом учення пастора громади «Нове покоління» (Рига, Латвія) О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Сфери суспільно-політичної діяльності нового покоління протестантів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок