Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Українською реферат: Реєстр дій Української Повстанської Армії в 1946 р.

Загрузка...

Реєстр дій Української Повстанської Армії в 1946 р. / сторінка 12

Назва:
Реєстр дій Української Повстанської Армії в 1946 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Здобуто 2 ППШ, 4 кріси, 6 пістолів. Одночасно затримано транспорт із 150 коней. Їх зреквіровано для повстанців.
В травні в с. Анівка (р-н Корець) повстанці розброїли станицю "стрибків". Здобуто зброю. Убито 1 енкаведівського лейтенанта і 1 рядового енкаведиста. В травні в с. Янівці (р-н Межирічя) повстанці під час засідки взяли в полон капітана НКВД.
1. 6. 46. р. боївха вд Сурма зліквідувала станицю "стрибків" в с. Текуча (р-н Ябловів, Станисл. обл.).
4. 6. 46 р. боївка вд Сурма в райцентрі Яблонів зліквідувала районового резидента НКВД та 1 енкаведиста.
4. 6. 46 р. в с. Ракобовти (р-н Бузьк, Львів. обл.), повстанці роззброїли станицю "стрибків".
6. 6. 46 р. пвд ім. Богуна наскочив на станицю "стрибків" в с. Бростури (р-н Косів, Станиславів. обл.). "Стрибків" розігнано, здобуого зброю. Одночасно знищено кіноапарат, що мав висвітлювати на селі большевицький пропагандивний фільм.
6. 6. 46 р. повстанці вбили в с. Чехи (р-н Заболотні, Львів. обл.), обласного керівника енкагабівської агентури Нахвостача Павла.
7. 6. 46 р. пвд Дністер під. ком. к-ра Ю. наскочив на станицю "стрибків" у с. Річка (р-н Косів, Станисл. обл.). "Стрибків" після короткого бою розігнано. Здобуто кулемет і іншу зброю.
9. 6. 46 р. повстанці розбили станицю "стрибків" у с. Зеленів (р-н Вашківці, Чернів. обл.). Здобуто зброю.
10. 6. 46 р. боївка вд Сурма зробила засідку на шляху Космач - Яблонів (Станисл. обл.). Із засідки вбито 1 капітана НКВД, 1 ст. лейтенанта і 1 рядового енкаведиста. Здобуто кулемет, 1 автомат і 1 пістоль. У похідній торбі одного з офіцерів були важливі поліційні документи.
17. 6. 46 р. під час наскоку 150 большевицьких бандитів на один рій вд Сурма б. с. Полипи (р-н Коломия, Станисл. обл.), від рою, що відступив, відлучилися 4 стрільці. Вони були змушені прийняти нерівний бій. Б'ючись по-геройськи, вони вбили 16 большевиків і самі загинули.
18. 6. 46 р. в день на ринку в м. Миколаїв (Дрогоб. обл.), повстанці виконали замах на відомого енкаведиста.
18. 6. 46 р. в с. Товмач (р-н Куликів, Львів. обл.), енкаведисти обскочили хату, де були к-р Л. і 2 стрільці. В наслідок бою повстанці вбили лейтенанта і 2 рядових енкаведистів і без утрат відступили.
24. 6. 46 р. вд Гуцули під ком. к-ра Т. знищили вузькоколійку на шляху Рафайлова - Надвірна (Санисл. обл.). Убито 5 енкаведистів із охорони колійки, здобуто 2 кулемети, кріси, амуніцію тощо.
30. 6. 46 р. в с. Ясенів (р-н Заболотці, Львів. Обл.), кілька повстанців найшли на засідку НКВД. У бою повстанці вбили енкаведівсьхого сержанта та важко поранили нач. райнкгб.
3. 7. 46 р. пвд УПА зробив засідку на шляху Надвірна-Станиславів недалеко м. Надвірна. На засідку наїхали 4 ворожі автомашини з транспортом харчів. Повстанці вбили 4 енкаведистів, здобули багато консерв і солонини, а автомашини спалили. Большевицький гарнізон в м. Надвірна, зачувши стрілянину, всю ніч провів у суворій поготівлі. Навколо міста були виставлені сильні застави, що безперервно освічували терен ракетами. Ранком артилерія обстріляла з гармат ліси Манявського Скиту, Городище, Гвоздецьку гору.
5. 7. 46 р. на табір вд ім. Хмельницького, що квартирував у лісі біля с. Плавє (р-н Славсько, Дрогоб. обл.), з двох боків наскочили большевики. Вд. утративши 1 вбитим, прорвався з оточення і відв'язався від ворога, завдаючи йому втрат 7 вбитими, між ними і командир банди, і кількома пораненими.
6. 7. 46 р. вд Булава під ком. к-ра К. на шляху свого просування мав коротку перестрілку з ворогом б. с. Коростенко (р-н Хирів Дрогобицької обл.). Пізніше, о год. 4,20 б. с. Рудавка заднє забезпечення запримітило, що ворог приховано і дуже обережно підсувається до вд. Вд підпустив його на віддаль 25 м і відкрив по ньому вогонь, вбиваючи 3 енкаведистів, з к-ром погранзастави з с. Ялове, та 1 ранячи. Під час дальшого маршу чути було гуркіт авт та поодинокі постріли, що вказувало на те, що ворог проводить бльокаду лісу. О год. 6,15 перша чота відкрила вогонь по ворогові, що підступив ззаду. Ворожий наступ затримано. Почався запеклий бій. Ворог зчинив сильний вереск.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Реєстр дій Української Повстанської Армії в 1946 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок