Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат безкоштовно: ДИНАМІКА ЧИСЕЛЬНОСТІ ГРОМАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ У 1920-30-ТІ РР.

Загрузка...

ДИНАМІКА ЧИСЕЛЬНОСТІ ГРОМАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ У 1920-30-ТІ РР. / сторінка 8

Назва:
ДИНАМІКА ЧИСЕЛЬНОСТІ ГРОМАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ У 1920-30-ТІ РР.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
"Загальні ознаки омани трясунів виявляються у них з самого початку їх діяльності, яку вони намагаються проводити, головним чином, серед віруючих" [51, с.29].
Зауважимо, що визначені фактори, які сприяли збільшенню чисельності баптистів у першій половині 1920-х рр. трансформувавшись зіграли протилежну роль, ставши факторами обмеження розвитку конфесії.
Так, запроваджене радянською владою відокремлення церкви від держави, не стало остаточним, адже формально проголосивши свободу совісті держава контролювала розвиток релігійних організацій, звівши його в результаті нанівець. Організаційна структура євангельських християн-баптистів всеукраїнського масштабу проіснувала лише до кінця 1920-х рр. Місіонерська робота громад постійно обмежувалась адміністративними заходами, призвівши до карної відповідальності за проповідь серед невіруючих. Благодійницька діяльність та матеріальна підтримка членів громад, могли б заохотити невіруючих до більш близького знайомства з громадами, проте не набули у досліджуваний період регулярного характеру. Радянська влада відчула небезпеку і у прилюдному обряді хрещення, що викликав зацікавленість до баптистів з боку населення, і поступово заборонила його проведення, поза культовими будівлями. Те саме, стосується і молитовних будинків, наявність яких також виконувала заохочувальну роль.
Отже, постійний контроль з боку владних структур, адміністративний тиск на всі напрями діяльності громад аж до законодавчо закріплених заборон, руйнація всеукраїнської організації, що відкрила шлях до відкритих репресій проти лідерів баптистів безпосередньо вплинули на зменшення чисельності баптистів
Вважаємо, що на зменшення чисельності баптистів впливали не тільки зовнішні, але й внутрішні фактори. Так, у 1920-х рр. всередині громад виникла ціла низка проблем духовного розвитку серед яких: наявність в євангелізаційній роботі негативної тенденції занедбання проповідниками роботи в громадах; нестача проповідників; переривчастість зв'язків регіональних громад з Правлінням Об'єднання євангельських християн-баптистів; незрілість новонавернених членів громад; нестача коштів. Відповідно нагальна потреба у зосереджені на внутрішніх проблемах громад, що гостро проявилися на середину 1920-х рр. відвертала увагу баптистів від широкої євангелізації.
Виховання у баптистських родинах як однин зі шляхів поповнення громад, також втрачав свою значимість. Адже можливість виховання дітей у дусі свого віровчення була для баптистів дуже звужена. Діяли заборони на участь дітей до 18 років у богослужінні, на організацію недільних шкіл. В той же час шкільна освіта мала атеїстичний характер, нерідко діти віруючих зазнавали образ та принижень. Протистояти цьому впливові було нелегко. Але, незважаючи на наявність проблем у духовному розвиткові громад, внутрішній фактор не був визначальним у зменшенні кількості євангельських християн-баптистів. Адже, конфесія мала чітке вирішення цієї проблеми, яке і почала реалізовувати у другій половині 1920 рр. [52]. Визначальним став саме зовнішній фактор. Руйнівний вплив радянської влади, яка використовувала державний та політичний апарат для здійснення атеїзації суспільства і знищення релігійних структур.
Проте, загальна тенденція зменшення кількості віруючих баптистських громад наприкінці 1920-х рр. не означала їх повного занепаду, як про це писала радянська історіографія. Архівні джерела доводять, що хрещення продовжувались і в 1930-х рр.
Наприклад, дані по Херсонському району свідчать, що у Любомирівській громаді хрещення відбувались також і в період з 1930 по 1934 рр., в ці роки до баптистів приєдналось 5 чоловік [50, арк.45-47]. До Павлівської - з 37 чоловік найбільше приєдналось у 1931 р. - 6 та у 1927 - 5 [41, арк.39]. До Ново- Торчаєвської - з 27 чоловік у досліджуваний період найбільше приєдналось у 1928 р. - 3 [53, арк.39]. До Широковської з 58 чоловік найбільше приєдналось у 1924 - 21 особа та 1927 рр. - 10 осіб, хрещення продовжувались протягом 1932-1938 рр. всього - 5 чол. [40, арк.35]. По Веселівській - 1931 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ЧИСЕЛЬНОСТІ ГРОМАД ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ У 1920-30-ТІ РР.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок