Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Військова фізична підготовка на Запорізькій Січі

Військова фізична підготовка на Запорізькій Січі

Назва:
Військова фізична підготовка на Запорізькій Січі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,18 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство освіти і науки України
Педучилище Чернівецького національного Унівеститету ім. Ю. Федьковича
Курсова робота
на тему:
“Військова фізична підготовка на Запорізькій Січі”
Виконав студент
4 спортивної групи
Фрощевір Юрій Юрійович
Керівник: Подець Іван Григорович
Чернівці
2001 рік
Зміст.
І. Вступ 3
1.1. Етап формування 3
ІІ. Соціальні та політичні передумови формування
українського козцтва 5
2.1. Доба козаччини 5
2.2. Первиння організація козацтва 7
ІІІ. Особливості народної фізичної культури українського
народу в козацьку добу 9
3.1. Українське козацтво, як культурно-історичний феномен 9
3.2. Виховання фізичної і психофізичної культури 11
IV. Формування і всановлення Запорізько січі 14
4.1. Початки січі 14
4.2. Топографія Запорізького краю 15
4.3. Міські (реєстрові) козаки. Характеристика козака. 16
4.4. Гетьмани Запорозької Січі 19
V. Система військово-фізичної піготовки на Запорізькій Січі 24
5.1. Склад, засади й чисельність славного Запорізького війська 24
5.2. Одяг а озброєння
5.3. Збройні сили та бойові засади на Запорізькій Січі
VI. Висновки
VII. Використана література


І. Вступ.
Етап формування.
Відтоді, як у 1240 році було зруйновано Київ, головною ареною подій української історії стали Галичина і Волинь. Проте, на кінець XVIст. Центр подій знову переміщується на схід Придніпров‘я, яке протягом довгого часу лишалося малозаселеним. На широких просторах, котрі тоді називали Україною, тобто землями на порубіжжі цивілізованого світу, з новою гостротою розгорілася давня боротьба між осілим людом та кочовиками, посилювана затятим протистоянством християнства та ісламу. Гніт що поширювався у заселених районах, породжував числених утікачів, які надавали перевагу небезпекам пограничного життя перед кріпатством. Внаслідок цього з‘являється новий стан – козацтво, що селилося на побіжних землях. Спочатку козаки ставили собі за мету відбивати напади татар, сприяючи втакий спосіб освоєнню країн. Але в міру того як козаки вдосконалювали свою військову майстерність та організацію здобуваючи щораз переконливіші вимогинад татарами та їхніми сюзереними – оттоманськими турками, українське суспільство стало дивитися на них не менше як на борців проти мусульманської загрози, а й як на оборонців від національного, релігіного та суспільно-економічного гноблення польської шляхти. Поступово виходячи на провідне місце в українському суспільстві, козаки стали брати дедалі активнішу участь у розв‘язанні цих ключових питань українського життя, на кілька наступних століть заберпечивши українське суспільство тим проводом, який воно втратило в наслідок колонізації української знаті.


ІІ. Соціальні та політимчні передумови формування українського козацтва.
2.1. Доба козаччини.
З появою козаків починається нова доба в історії українського війська. Всі наші давніші військові формації організувалися з початку дерави, а мали характер державного війська. Козаччина повстала таким способом, вона вийшла з суспільних низів, була від початку народним військом. Перші козацькі ватаги складалися з людей різного походження, різних станів, і навіть різних народів: їх лучила разом тільки охота до воячки, потреба переживатись, охота погуляти у степах, здобути собі здобичу і як скоро добути, так і скоро потратити. “Доки жита, доки бита” – була приповідка цих добитчиків.
Але боротьбу з татарами вони вели з завзяттям і ненавистю, готові були на найсміливіші і найрискованіші походи, не жалувавши свого труду й крови та цим добували собі славу і любов усього громадянства.
Та це, буйне, нестримне козацтво легко могло піти на бездоріжжя та пропасти в нетрях анархії. Але найшлися талановиті, ідейні поводирі, такі як Дмитро Вишневецький, Сагайдачний, Михайло Дорошенко, що зуміли опанувати небезпечну течію й перетворити козацькі ватаги у правильне , дисципліноване військо. Вони очистили козацькі ряди від усякого шумовиння й анархічних елементів, до війська людей втягнули осілих, зв‘язаних із землею та хліборобством, кинули між Козацьке військо нові гасла й дали стану нові завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Військова фізична підготовка на Запорізькій Січі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок