Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В ХАРКОВІ В ПІСЛЯРЕФОРМЕНИЙ ДОЖОВТНЕВИЙ ПЕРІОД

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В ХАРКОВІ В ПІСЛЯРЕФОРМЕНИЙ ДОЖОВТНЕВИЙ ПЕРІОД

Назва:
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В ХАРКОВІ В ПІСЛЯРЕФОРМЕНИЙ ДОЖОВТНЕВИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
І. Ю. Робак
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В ХАРКОВІ В ПІСЛЯРЕФОРМЕНИЙ ДОЖОВТНЕВИЙ ПЕРІОД
ХХІ століття починається як доба, у якій людська особистість стає головною суспільною цінністю. У сучасній історичній науці активізується антропологічний підхід, який ставить людину в центр історичного дослідження. Тому й вивчення історії боротьби за здоров'я людини набуває дедалі більшої актуальності.
Сучасні процеси подолання негараздів перехідного періоду, становлення нової системи охорони здоров'я в Україні потребують усвідомлення і творчого осмислення історичного досвіду. Без вивчення історії організації охорони здоров'я, урахування специфіки місцевих умов розвитку цієї діяльності неможлива розробка сучасної теорії охорони здоров'я і створення її нової української моделі. Тільки засвоївши уроки минулого, можна впевнено рухатися вперед шляхом прогресу.
Історія української охорони здоров'я складається з історії охорони здоров'я регіонів і міст у різні історичні періоди. Відзначений кілька років тому 350-річний ювілей Харкова значно посилив інтерес громадськості до всіх складових історичного розвитку другого за величиною та значенням міста України, у тому числі і до історії охорони здоров' я в ньому.
Досвід вирішення кадрових питань став важливим чинником становлення системи охорони здоров'я губернського міста в дожовтневі часи. На жаль, він недостатньо досліджений. У дорадянській історичній літературі деякі аспекти цієї проблеми висвітлили Д.І. Багалій та Д.П. Міллер у своїй відомій монографії з історії Харкова [1]. Цінність їх фундаментальної праці полягає, зокрема в тому, що вони спиралися на такі джерела, які зараз безнадійно втрачені. Про кількість медичного персоналу в Харкові згадується на сторінках тогочасних путівників по Харкову [2; 3]. Певну увагу аналізові організації охорони здоров'я в Харкові, зокрема її кадровому забезпеченню, приділили видатний діяч російської громадської медицини Д.М. Жбанков [4] і глава харківської міської санітарної служби В.В. Фавр [5].
За радянських часів практика забезпечення кадрами місцевої медицини у дожовтневий період мало цікавила дослідників, бо вона була неактуальною для радянської системи охорони здоров' я. Сучасні історики також поки не звертаються до цієї проблеми. Дореформений етап, який саме й заклав підвалини кадрового забезпечення медико-санітарної частини Харкова, автор проаналізував у статті, що була надрукована в «Південному архіві» [6].
Тому метою цієї статті є аналіз кількісного та якісного складу медичного персоналу Харкова від 70-х рр. XIX ст. до початку першої світової війни.
Для досягнення поставленої мети автор користувався фондами державного архіву Харківської області, а саме: фондом 45 - Харківської міської управи і фондом 304 - Харківської губернської земської управи. Важливими джерелами стали щорічні видання Харківського губернського статистичного комітету під назвою «Харьковские календари», у яких містяться цінні дані про охорону здоров'я міста, харківська преса тих часів, а також опубліковані звіти різних установ.
У післяреформений період XIX ст. населення Харкова обслуговував уже значний медичний штат. У 1879 р. у Харкові працювали 120 лікарів, з яких 79 перебували на службі, а 41 займалися тільки приватною практикою. Таким чином, при населенні приблизно в 100 тисяч один лікар приходився на 830 осіб, або на 10 тисяч населення приходилося 12 лікарів [2, с. 302]. Починаючи з 80-х рр. ХІХ ст. забезпеченість харківців лікарською допомогою виглядала так:
[7, отдел V. Медицинский, с. 268; 8, отдел V. Медицинский, с. 309; 9, отдел VI. Медицинский, с. 353; 10, отдел VI. Медицинский, с. 387; 11, отдел III. Медицинский, с. 200; 12, отдел ІІІ. Медицинский, с. 144; 13, отдел IV. Медицинский, с. 250; 14, отдел IV. Медицинский, с. 254; 15, отдел II. Статистический местный, с. 87; 16, отдел II. Статистический местный, с. 90; 17, отдел II. Статистический местный, с. 86; 18, отдел II. Статистический местный, с. 82; 19, отдел IV. Статистический местный, с. 105; 20, отдел I.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я В ХАРКОВІ В ПІСЛЯРЕФОРМЕНИЙ ДОЖОВТНЕВИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок