Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Окупаційний режим України

Окупаційний режим України

Назва:
Окупаційний режим України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки
Реферат на тему:
“Окупаційний режим України”
2001 рік


План
Фашистський окупаційний режим в Україні. 313-318
“Новий порядок” на Україні.
Використана література:
Новітня Історія України А.Г.Слюсаренко, В.І.Гусєв, В.П.Дрожжик, Київ, Вища школа 2000.
Історія України, В.І.Семененко, М.О.Ратченко, Харків “Торсінг” 2000.


1. Фашистський окупаційний режим в Україні.
З ініціативи ОУН в складі німецької армії було створе-но дві українські військові частини «Нахтігальд » і «Роланд». Провід вважав, що вони стануть у майбутньому ядром збройних сил Україн-ської держави. Крім того, обидві націоналістичні організації створюва-ли Похідні групи ОУН, які налічували близько 7000 добре навчених осіб. Вони мали охопити своєю діяльністю усю територію України. У визначених районах Похідні групи створювали націоналістичні органі-зації і встановлювали українську державну владу. Українське прав-ління запроваджувалось у 11 областях.
ЗО червня 1941 р. у Львові ОУН-Б проголосила створення Україн-ської держави. Було сформовано Українське Державне правління — крайову владу на чолі з Ярославом Стецьком. Ці акції проводились без погодження з керівництвом Німеччини. На початку липня 1941 р. німці заборонили діяльність правління, заарештували його керів-ників. Саме тоді були проведені масові арешти членів ОУН (15 керів-них діячів і близько 300 членів) і кинуто їх до концентраційних таборів. За відмову скасувати акт незалежності був також арештований С. Бандера, який перебував в концтаборі Заксенхаузен до вересня 1944 р.
У директиві поліції безпеки СД № 12/41 під грифом «секретно, Державної важності» зазначалось: «Всі активісти бандерівського руху повинні негайно арештовуватись і після ретельного допиту мають бути ліквідовані під виглядом грабіжників».
У вересні 1941 р. підрозділи СС заарештували і стратили більшість членів похідних груп. Через два місяці накинулись також на ОУН-М. Було розгромлено її київську організацію, розстріляно понад 40 провідних членів, у тому числі поетесу Олену Телігу, закрито популярну газету «Українське слово».
Репресії гестапо набували дедалі більших масштабів. У Миргороді на Полтавщині розстріляно заступника Крайового провідника ОУН Миколу Лемика, в Житомирі — членів обласного Проводу ОУН В. Хо-му і М. Кравця, в Києві — В. Щибру і О. Сидницького. Від рук німецької поліції загинули в Кривому Розі Г. Максимець, С. Шерстюк, на Воли-ні — Г. Максим'юк, О. Бродич, в Джанкої (Крим) — М. Любик та ін
Слід підкреслити, що репресії проходили у більшості регіонів України. Це свідчить про те, що мережа оунівських організацій була поширена майже по всій державі, а не тільки в західноукраїнських теренах.
Відтоді ОУН переходить у підпілля і розпочинає підготовку до активних дій проти фашизму.
Якою ж була нацистська влада в Україні?
Насамперед потрібно зазначити, що з початком війни в планах німців щодо майбутнього розвитку українських земель відбулися кардинальні зміни. В роботі створеного ще в середині 30-х років зов-нішньополітичного бюро НСДАП під керівництвом Розенберга ук-раїнська проблематика займала одне з перших місць. Відповідно до концепції «свідомого європеїзму» необхідно було роздробити народи регіону за національними ознаками, нацькувати їх один на одного, а потім легко підкорити. Саме тому Розенберг спочатку пропагував ідею формально самостійних, проте фактично залежних від рейху держав в Україні та на Кавказі, що могли бути створені для про-тидії ослабленій російській державі.
Однак наприкінці 30-х років відбувається певна еволюція поглядів Гітлера щодо створення під протекторатом Німеччини «Великої Украї-ни». З початком війни проти Радянського Союзу економічні інтереси третього рейху почали різко домінувати над політичними розрахун-ками.
Згідно з економічною частиною плану «Барбаросса» першим завдан-ням є якнайшвидше здійснення повного продовольчого постачання німецьких військ за рахунок окупованих областей. Безумовно, що одним з ключових об'єктів пограбування була Україна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Окупаційний режим України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок