Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: РОЗВИТОК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВ ОДЕСИ В 1920-Х РОКАХ

РОЗВИТОК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВ ОДЕСИ В 1920-Х РОКАХ / сторінка 2

Назва:
РОЗВИТОК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВ ОДЕСИ В 1920-Х РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,65 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Для повноцінного розвитку науково-дослідної роботи у найголовніших центрах України: Харкові, Києві, Одесі, Катеринославі, Ніжині та Кам'янець-Подільському, де для цього були необхідні навчально-допоміжні заклади (новостворені інститути народної освіти - ІНО), Народний Комісаріат Освіти (НКО) проводив роботу по створенню НДК. У положенні від 3 січня 1923 р. доповнювалось, що при деяких відповідних спеціальностях ВНЗ організовувались спеціальні кафедри з окремих наукових дисциплін. У зв'язку з цим ВНЗ повинні були сприяти кафедрам у науковій роботі, надаючи їм право користуватися приміщеннями, навчально-допоміжними установами. ВНЗ мали залучати аспірантів до проведення практичних та семінарських занять зі студентами разом з професорами та під їх керівництвом [8, с.78-80].
Питання про створення мережі НДУ в Одесі вперше постало у звіті Наукового комітету Головного комітету професійно-технічної і спеціально-наукової освіти (Головпрофос) за жовтень-листопад 1921 р., де було відмічено, що на засіданнях розглядався матеріал з питання про створення НДК в Одесі [9, с.23]. Унаслідок цього 22 листопада 1921 р. для розробки планів та структури майбутніх НДУ в Одесі Науковий комітет організував та затвердив тимчасове бюро у складі завідуючого Губернського комітету професійної освіти (Губпрофосу) Т.М. Внукова, професорів Є.П. Трифільєва і Б.Н. Кандиби [10, арк.448,482]. Але вже 28 грудня 1921 р. він був заміненим постійним органом Губпрофосу - Наукове бюро (НБ). Його головою став професор Ч.Д. Кларк, а заступником професор В.Ф. Каган [10, арк.487].
Активна робота з організації в Одесі НДК була розпочата взимку 1922р. саме з ініціативи НБ, членами якого також були професори Е.Я. Неміровский (науковий секретар), І.Ю. Тимченко, С.Й. Шатуновський. За відсутністю резолюцій з питань організації інституцій до Харкова був відряджений Є.П. Тріфільєв. Отримані відомості зводились до того, що в Одесі можна було заснувати лише 15 НДК, але при кожній може складатись стільки секцій, скільки це здається необхідним у відповідності з місцевими науковими силами, не перевищуючи двох із загальною кількістю 5-6 співробітників. Наукова колегія Одеси запропонувала 39 кафедр із 192 секціями. У результаті чергового розподілу НК їх кількість була доведена до 19, але представлені можливості залишались дуже обмеженими і знаходились у великому протиріччі з планом, виробленим вченими міста. Тому було вироблено новий план, переданий до НК, в основу якого була покладена схема, розроблена науковими силами Одеси. НБ виробило загальне підґрунтя, у відповідності з яким були встановлені кафедри і обрані їх керівники. Після схвалення Колегією Губпрофоса цього списку, на засідання Бюро по черзі запрошувались керівники і разом з ними кафедри поділялись на секції та обирались їх завідуючі. Потім у засіданнях, в яких брали участь всі завідувачі секцій, проводився відбір останнього персоналу кожної кафедри. Таким чином, поданий план представляв результат спільної роботи НБ та вчених Одеси. Варто відзначити, що у вирішенні питання організації НДК використовувались два моменти: важливість наукової дисципліни та наявності в Одесі особи, яка могла поставити наукове дослідження у цій галузі на високий рівень. При однаковій важливості різних дисциплін НБ зупиняло свій вибір на тій галузі знань, яка по наявності наукових співробітників у місті може розраховувати на більш широкі результати наукового дослідження [11, арк.21-21зв.].
Влітку 1922 р. на початку академічного навчального року вдруге постало питання кількості НДК в Одесі. НБ заслухало повідомлення Б.В. Варнеке (доповідь у НК від 21 червня 1922 р.) про затвердження розробленої схеми щодо виділення з 22 кафедр п'ятнадцяти штатних та семи позаштатних на основі бюджетного розподілу. У засіданні від 16 серпня Бюро не погодилось із скороченням кількості кафедр і запропонувало НК виділити додаткові місця за рахунок не використаних місць Києвом та Харковом [11, арк.24-25].
Питання організації кількості НДК в Одесі було розглянуто НК у зв'язку з пропозицією Колегії Головпрофосу про скасування загальної кількості кафедр по Україні до 75, з якого на долю Одеси припадало тільки 15, у тому числі враховувались вже засновані і затверджені кафедри марксизму та педології.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ УСТАНОВ ОДЕСИ В 1920-Х РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок