Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Остаточна ліквідація більшовиками партії правих есерів в Україні 1922-1924 рр..

Остаточна ліквідація більшовиками партії правих есерів в Україні 1922-1924 рр..

Назва:
Остаточна ліквідація більшовиками партії правих есерів в Україні 1922-1924 рр..
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Остаточна ліквідація більшовиками партії правих есерів в Україні 1922-1924 рр..


В радянській історіографії, щодо партії есерів існували твердження, визначені радянськими публіцистами для судового процесу над лідерами цієї партії в 1922 р. [9; 16]. Їх зміст, про зраду есерами інтересів революції, про їх контрреволюційну і терористичну діяльність, залишався незаперечним у працях багатьох радянських істориків, що торкалися діяльності есерівської партії [1; 4; 5].
Останнім часом вітчизняним та закордонним історикам вдалося дещо по іншому поглянути на діяльність та зникнення партії есерів з політичної арени у 20-х роках ХХ століття [2; 3; 8; 12; 20]. Свіжий погляд на це питання доводить, що ПСР припинила своє існування завдяки поєднанню вдалої кампанії по дискредитації правих есерів, що була розроблена владними органами РКП(б) та репресивних методів. Ця стаття є продовженням низки робіт, щодо діяльності партії правих есерів та її насильницької ліквідації більшовиками в 1922-24 рр. в Україні [14, 15].
Після судового процесу над есерівськими вождями та активними членами ПСР, літом 1922 р. партія есерів продовжувала свою діяльність підпільно, не дивлячись на неперевершені труднощі, пов’язані з переслідуванням есерів НК. Вживалися спроби нелегального видання друкованих органів та різної агітаційно-пропагандистської літератури. В Харкові Всеукраїнський комітетом з Лівобережним бюро правих есерів видавався «Голос социалиста-революционера». В Одесі Південне крайове бюро правих есерів видавало свій друкований орган - «Знамя труда», а також газету «Революционная мысль». Правобережне бюро правих есерів, що знаходилося в Києві, по заводах та місту розповсюджувало «Знамя борьбы» [6; 17; 18]. Правоесерівські видання та листівки мали систематичний пропагандистський та агітаційний характер, що свідчить про конкретну роботу українських організацій соціал-революціонерів. Звіти про місцеву партійну роботу, що їх слухали в вересні 1922 р., на V Всеукраїнській раді партії есерів, що була скликана Всеукраїнський комітетом ПСР в Києві, констатували навіть пожвавлення партійної роботи в есерівських осередках України. V Всеукраїнська Рада есерів підтвердила перехід партії на нелегальне положення, а також підкреслила «незвичайну єдність у партійному середовищі, що «не знає більше ідейних і навіть тактичних розбіжностей - праві й ліві крила давно відійшли в область переказів, а «народовці», які колись відпали та ліві есери і т.п. або вмирають природною смертю, або цілими організаціями пробують повернутися назад у партію (Харків, Миколаїв)» [10, с. 845].
В цей нелегкий час партія соціалістів-революціонерів продовжувала відстоювати демократичні принципи та боротися за свободу від комуністичного диктату. Отже гаслами правих есерів залишалися: «Демократія, незалежність організацій (Установчих зборів, міських дум, земств)», «Звільнення від опіки комуністів в боротьбі за політичну свободу!» та інші з яких було зрозуміло, що партія есерів відмовлялася на невизначений час від збройної боротьби з більшовиками і прагнула завоювання впливу в Радах, кооперативах та профспілках [17].
Закритий лист ЦК КПУ №4 (вересень – жовтень) з грифом «цілком таємно», що містив звіт про стан економічного та політичного життя в Україні, у розділі «Діяльність та стан політичних партій в Україні», стосовно правих есерів повідомляв, що діяльність цієї партії спрямована на агітаційну роботу в селах України та у робочих колективах на заводах. [17].
Так, органи внутрішніх справ радянської держави пильно стежили за діяльністю есерів і намагалися якомога більше її обмежувати. Всім Губкомам та Обкомам РКП(б) самим секретарем ЦК РКП(б) І. Сталіним пропонувалося «Всіх надійних парттоварищів зобов’язати надавати інформацію в Губкоми та Укоми про діяльність есерівських організацій. Отримані відомості негайно надсилати до відповідних органів ДПУ» [10, с. 959].
Одразу після процесу над ЦК правих есерів ДПУ розробило план по «неослабній, систематичній боротьбі проти правих есерів».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Остаточна ліквідація більшовиками партії правих есерів в Україні 1922-1924 рр..

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок