Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Діяльність Миколаївської міської думи в галузі торгівлі в кінці XVIII - на початку XX ст,

Діяльність Миколаївської міської думи в галузі торгівлі в кінці XVIII - на початку XX ст,

Назва:
Діяльність Миколаївської міської думи в галузі торгівлі в кінці XVIII - на початку XX ст,
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,37 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 94(477.7)
Коваль Г.П., Миколаївський державний університет
Діяльність Миколаївської міської думи в галузі торгівлі
в кінці XVIII - на початку XX ст,
У статті показується діяльність Миколаївського самоврядування в галузі торгівлі, головні повноваження та постанови думи щодо торгівлі, зростання населення міста як один із головних чинників розвитку торгівлі, співпраця думи з купцями й торговцями, їх склад і капітал, такси та доходи міста Миколаєва від міської торгівлі.
The activity of Mykolayiv self-government in trade is shown in the article. The author touches upon the main authorities and acts of Duma in the field of trade, cooperation with merchants and traders, the growth of town population as one of the main factors of trade development and Mykolayiv town income from local trade.Розвиток ринкових відносин, індивідуальної підприємницької діяльності, відкриття приватних магазинів, пожвавлення економічного життя в незалежній Україні спонукають звернутися до розгляду історичного досвіду діяльності органів міського самоврядування в галузі торгівлі в кінці ХУІІІ - на початку ХХ ст., що і є метою даної статті.
Миколаївську міську думу було обрано в 1796 р. на підставі "Грамоти на права і привілеї містам Російської імперії" від 21 квітня 1785 р., за якою зокрема їй належало за допомогою спостережень, довіри і всіма іншими дозволеними засобами заохочувати торгівлю, будуючи для цього майданчики, пристані, комори, магазини і інше, що може бути потрібним, вигідним і корисним [1].
За "Городовим положенням" від 16 червня 1870 р. дума мусила дбати про забезпечення жителів міста продовольчими товарами, облаштування ринків і базарів, захист і розвиток місцевої торгівлі і промисловості, устрій торгової поліції і порядок її дій тощо. Вона видавала обов'язкові постанови: про внутрішній розпорядок на ярмарках, ринках-базарах; охорону порядку в місцях торгівлі і промислів, час відкриття і закриття торгових і промислових закладів у вихідні і святкові дні, дотримання правил про питний збір. Дума встановлювала розміри мита з купецьких свідоцтв та квитків на лавки, збори (такси) при клеймуванні мір довжини та ваги [2].
На розвиток торгівлі в Миколаєві значно впливало зростання кількості населення. В 1863 р. тут проживало 43 тис. жителів [3], а за переписом 1897 р. - 92060 [4]. Миколаїв займав друге місце в Херсонській губернії (після Одеси) по торгівлі хлібом, рибою і худобою. В місті знаходились два базари, налічувалося 805 торгі- вельно-промислових закладів, з річним обігом 37 млн. крб. [5].
Напередодні Першої світової війни, у 1913 р., у Миколаївському градоначальстві проживало 109855 жителів, функціонувало 1737 торгівельних підприємств з річним обігом понад 87 млн. крб., діяло шість відділень державних та комерційних банків, міський громадський банк, товариства взаємного кредитування, ломбард, чотири ощадні каси. За вантажообігом Миколаївський морський порт разом з Новоросійським займав друге місце серед портів Російської імперії на Чорному морі [6].
Серед мешканців Миколаєва виділялися купці та дрібні торговці. За даними міського перепису, 27 квітня 1875 р. у місті та пригородах проживало 1385 купців (683 чоловіки і 702 жінки) і 1732 дрібні торговці (797 чоловіків і 935 жінок) із загальної кількості 82805 мешканців [7]. Таким чином, купці й дрібні торговці становили 3,8% міського населення.
Свої повідомлення про заходи в галузі торгівлі Дума публікувала в газетах. Так, в "Одеському віснику" від 7 квітня 1837 р. говорилось про видачу підряду на будівництво у Миколаєві, в Адміральській частині, на базарній площі, шести дерев'яних лавок для м'ясної торгівлі з кошторисом на суму 3021 крб. 93 коп.; про торги, призначені на 26 квітня. Бажаючі взяти участь у торгах повинні були за три дні до їх початку з'явитися в думу, внести заставу, підтвердити документами своє звання і особу та підписати контракт. Умови контракту знаходилися в думі.
Розташування в Миколаєві однієї з головних баз Чорноморського флоту Російської імперії та розквартирування частин армії викликало велику потребу в продуктах харчування для моряків, військових та їх сімей, що значно сприяло розвиткові торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діяльність Миколаївської міської думи в галузі торгівлі в кінці XVIII - на початку XX ст,

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок