Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС

ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС

Назва:
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,52 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

 У системі зовнішньополітичних пріоритетів України особливе місце посідає співробітництво з ЄС. Європейський вибір нашої держави відкриває нові перспективи співробітництва з розвиненими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин. Однак, сучасний стан відносин України з Європейським Союзом наводить на серйозні роздуми.       Проблеми співробітництва України з ЄС, можливі напрями поглиблення взаємовигідної співпраці стали предметом обговорення на заочному круглому столі, організованому експертами УЦЕПД.
 Експерти УЦЕПД запропонували учасникам круглого столу відповісти на наступні питання:       1. Як би Ви охарактеризували сучасний стан взаємовідносин України з ЄС?       2. Що, на Ваш погляд, перешкоджає інтеграції України до Європейського Союзу?       3. Яких першочергових заходів необхідно вжити для прискорення інтеграції України до ЄС?       На думку експертів УЦЕПД, продуктивним є співставлення думок представників різних гілок влади, незалежних експертів та науковців щодо сучасного стану відносин України з ЄС, перспектив і пріоритетних напрямів інтеграції нашої держави до Європейського Союзу. СУЧАСНИЙ СТАН ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
      У стосунках України з ЄС настав час нових можливостей, але й нових ризиків. Нових можливостей — тому, що на виборах в Україні Президент переміг на платформі європейського вибору, європейської інтеграції. Справді, в нашій країні була альтернатива, чи швидше, дилема — в якому напрямі рухатись? І певною мірою, справедливо стверджувати, що український народ на президентських виборах зробив європейський вибір. Це серйозний мандат на здійснення рішучих кроків у напрямі європейської інтеграції. Якщо до цього Україні закидали, що вона начебто не визначилася з курсом щодо Європейського Союзу, то я думаю, що результат виборів — це і є відповідь на питання щодо курсу. Крім того, і призначення нового Уряду, і формування парламентської більшості відбулися, в принципі, саме на засадах європейського вибору. І це не лише декларації, це певні конкретні речі. Зокрема, завдяки відповідним дорученням Президента та рішенням Уряду, було знято багато питань у відносинах України з Європейським Союзом. Почали здійснюватись реальні кроки по реформуванню нашого суспільства — йдеться, зокрема, про адміністративну реформу, реформу агропромислового комплексу, ряд інших важливих кроків. Це посилило позиції України в стосунках з ЄС, сприяло появі нових очікувань з боку Європейського Cоюзу і країн-членів. На цьому фоні ми можемо говорити про певний кредит довіри до України та про створення нових можливостей в наших взаєминах.
З іншого боку, це створює і нові ризики: якщо ми втратимо момент зараз, то наступний шанс Україна отримає нескоро. Водночас, треба на речі дивитися реалістично. Зараз ідеться про європейську перспективу як досить віддалену. У найближчому майбутньому жодних кардинальних зрушень на цьому шляху ми не досягнемо. Ми будемо лише закладати підвалини наших майбутніх відносин, але це, в свою чергу, повністю відповідає нашим внутрішнім першочерговим завданням. Отже, реформування економіки і набуття критеріїв членства в ЄС — це дорога в одному напрямі.
Ігор Осташ. Зараз Україна знаходиться на етапі реалізації Угоди про партнерство і співробітництво (УПС), підписаної 14 червня 1994р. в Люксембурзі між Україною та ЄС.
Після набуття чинності УПС 1 березня 1998р., остаточно було сформовано механізм двостороннього діалогу, зокрема, регулярні політичні контакти на найвищому рівні. Почали діяти передбачені УПС органи — Рада та Комітет з питань співробітництва між Україною та ЄС, а також Комітет парламентського співробітництва. 11 червня 1998р. Указом Президента України було затверджено Стратегію інтеграції України до ЄС, яка реалізується органами виконавчої влади. У відповідь на звернення України до ЄС з проханням визнати право нашої держави на набуття членства в ЄС після досягнення відповідних критеріїв, на самміті ЄС у грудні 1999р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок