Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> УЧАСТЬ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

УЧАСТЬ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Назва:
УЧАСТЬ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,61 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Постановка проблеми
У розвитку світової економіки останніх десятиліть домінують процеси міжнародної економічної інтеграції. Вони визначають напрями та пріоритети сучасного етапу інтернаціоналізації господарського життя, формуючи середовище глобальної конкуренції, впливаючи на стратегічні інтереси всіх країн та регіонів світу. Економічна інтеграція – процес економічної взаємодії країн, який призводить до зближення господарських механізмів, процес, який приймає форму міждержавних угод і регулюється міждержавними органами. Значний розвиток інтеграції провокує і паралельні процеси дезінтеграції.
Також це дослідження є досить актуальним для України, інтеграційні тенденції якої досить цікаво розглядати в контексті східної Європи загалом. Із розпадом СРСР усі його колишні європейські союзники, а також нові незалежні держави розміщені в Центральній і Східній Європі, проголосили відданість європейським цінностям та з більшою або меншою швидкістю вирушили шляхом їх реалізації, Україна направилася тим самим шляхом, хоча вибір цього напряму давався їй дуже важко, і мав суперечливі наслідки. Україна зробила важливі кроки до інтеграції в Східній Європі, ставши лідером пострадянської інтеграційної інституції ГУАМ, та взявши участь в заснуванні СНД. Також Україною, за роки незалежності були зроблені значні кроки до вступу в ЄС, чому сприяв досвід країн Центральної та Східної Європи, які приєдналися до Союзу вже після розпаду СРСР. Вони отримали доступ до найбільшого світового ринку, і отримали нові стимули до розвитку.
Аналіз останніх досліджень і публікацій
Інтеграційним процесам значну увагу приділило багато дослідників, серед вітчизняних можна виділити Вергун В., Гошовську О., Дьоміну О., Задарей Н., Иванова П.,  Корнилова О., Копійка В., Кузьміна О., Курдину Е., Фурмана В., Шкарпову О., Шнирков О. Роботи зазначених авторів сприяли розширенню уявлень про інтеграційні процеси.
При загальності цілей усіх проведених досліджень, різні автори, по різному розглядають інтеграційні процеси в Європі, і особливо специфіку та перспективи участі України в цих інтеграційних процесах.
Невирішені раніше частини загальної проблеми
Роботи зазначених авторів сприяли розширенню уявлень про інтеграційні та дезінтеграційні процеси, при цьому значну увагу науковці приділяють саме проблемі участі України в процесі інтеграції в ЄС. В той самий час недостатньо дослідженими залишаються питання перспектив інтеграції та особливостей участі України в інших Європейських інтеграційних об’єднаннях. Також залишається не дослідженим досить широке коло питань, пов'язаних з думкою про те, що більша інтеграція на Заході Європи, провокує дезінтеграцію на Сході, зовсім мало уваги приділяється місцю України, як центрального елементу інтеграційних та дезінтеграційних процесів на сході Європи, при тому що зі вступом в ЄС колишніх соціалістичних країн особливо широко почало обговорюватися питання дезінтеграції всередині самої Європи.
Формулювання цілей статті
Головна мета роботи полягає у вивченні призначення, особливостей та тенденцій пов’язаних з інтеграційними процесами в Європі та їх наслідків на міжнародному та вітчизняному рівні, розкритті основних тенденцій розвитку інтеграційних процесів між країнами Європи, розуміння сутності основних механізмів створення найефективнішого, на даний момент інтеграційного об'єднання.
Виклад основного матеріалу дослідження
Безпосередня і активна участь України в сучасних інтеграційних процесах об'єктивно зумовлена перевагами міжнародного поділу праці, а також необхідністю подолання штучної відокремленості України від світового господарства внаслідок одностороннього розвитку в рамках СРСР та РЕВ.
На сьогоднішній день в Україні існує стратегія зовнішньоекономічної діяльності спрямована на розвиток в Україні торгівлі, участі України в міжнародному поділі праці, та обміні знаннями, досвідом та технологіями.  Тому, з початком незалежного існування, в Україні було взято курс на активну участь в інтеграційних процесах Європи.
Але, для того щоб інтеграція в Україні була ефективною, наша держава потребує певних політико-правових, соціально-культурних, економічних та інфраструктурних передумов.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: УЧАСТЬ УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСАХ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок