Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні / сторінка 2

Назва:
Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Дійсно, принципи ярмаркової торгівлі походять з часів сивої давнини, із обмінних "пунктів" між сусідніми племенами. Ще до заснування Риму потужними ярмарковими центрами були портові міста Стародавньої Греції. Ось як писав один з грецьких авторів щодо торгівлі в Афінах: " . усі ласощі, які тільки є у Сицилії, Італії, на Кіпрі, у Лідії, Понті, Пелопонессі чи десь-інде в іншому місці, – все це зібрано тут воєдино .". Естафету Греції перехопив Стародавній Рим. Торгівлею почали займалися навіть вихідці із знатних сімей. Розвитку власне ярмарок сприяла спеціалізація, коли виробництво зосереджувалося в конкретному районі. Звичайно, райони були зацікавленні в торговому обміні.

Отже, до 12 ст. міста з округами були більш-менш самостійними економічними районами і не залежали від ввезення сировини чи продуктів харчування, а вже з 12 ст. розпочинається бурхливий процес обміну між окремими районами. Поділ праці, спеціалізація виробництва, розвиток ремесел, урбанізація – все це спричинило інтенсивний розвиток ярмаркової торгівлі в країнах Західної Європи. Особливо жваво вона проводилася у могутніх республіках Північної Італії — Флоренції, Венеції, Генуї та інших. Кількість ярмарків на рік в тому чи іншому місті залежала від місцерозташування і попиту на певні товари. Відбувалися торги не лише в великих містах, а і в маленьких селах. Як правило, продавали худобу, зерно, коней, вироби ремісників тощо. Багато таких ярмарків ставали центрами міжнародної торгівлі. Найбільшою популярністю довгий час користувався ярмарок у м. Шампань (південь Франції), який тривав майже цілий рік. У французькому містечку Пюі проходило 12 ярмарків щорічно, і сотні людей жили виключно за рахунок вилучених з продажу коштів. Приїжджали сюди купці з Північної і Центральної Франції, Італії, Німеччини, Англії. Великої шкоди ярмарковій торгівлі завдавали безперервні війни.

4 РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ЯРМАРКІВ В УКРАЇНІ

Тепер, маючи загальні уявлення про ярмарки в країнах Європи, перейдемо до безпосереднього розгляду рідних українських ярмарок, їх національної специфіки і самобутності.

З давніх-давен на нашій землі збиралися ці великі торги – ярмарки. Гончарі й ложкарі, ткалі й вишивальниці, бондарі й столярі, стельмахи й кошикарі, кушніри й лимарі, соленики й дьогтярі, бублейниці й кравці продавали на ярмарках свої вироби. Валками стояли на торжищах чумацькі мажі з сіллю та рибою. Кожний купував те, що не міг зробити сам.

Розпочнемо цитатою з книги "Історія України-Руси" М.Грушевського (Том VI. Розділ I): "Призволеннє на торги тижневі й річні, як особлива привілєґія, починає фіґурувати уже від старших міських привілеїв нїмецького права в наших землях. Kop. Казимир в інтересах розвою міста Сянока, "аби тим лїпше міг залюднювати ся", надає йому в 1368 р. право ярмарковання на Зелені сьвята з тим щоб на сї ярмарки могли приходити купцї з усяких земель з усякими товарами, продавати, купувати й всякі купецькі операції чинити, без оплати мита. Ягайло, надаючи нїмецьке право Перемишлю, заводить в нїм, для полїпшення його добробуту, тижневий ярмарок на Петра і Павла, позволяє всїм прибувати на сей ярмарок, продавати й купувати всякого рода товари вповнї свобідно. Найчастїйше в тих часах міста дістають по одному ярмарку до року, і саме наданнє уважаєть ся привилеєм досить рідким, який не завсїди включаєть ся в фундацію міста. Пізнїйше королї дають і по два ярмарки на рік, а навіть і по три — се вже рідше. Що правда, таке помноженнє числа ярмарків часами не виходило на користь, і нпр. місто Львів, маючи два ярмарки до року, потім само просило короля знести один ярмарок, бо він більше приспорює клопотів, чим дає користи.

З перенесеннєм порядків нїмецького права далї на схід на Волинь і Східню Україну, в 1497 р. Луцьк дістає два ярмарки по тижню часу (пізнїйше, в серединї 16 ст. додано ще третю, і кождий ярмарок розтягнено на два тижнї). Острог мав "з давнїх часів" ярмарок на св. Онуфрія. Київ при потвердженню своїх прав в 1516 р. дістає також два тижневі ярмарки. Означав ся певний день, або означеннє його полишало ся осадчому чи міщанам. Пізнійше тижневі торги служать тільки доповненнєм до ярмарків".

Славетних шлях "із варяг у греки" надавав українським землям помітніих переваг в торговому відношенні. Власне, в добу піднесення Київської Русі так воно і було – оберталися монети різних держав, продавалися товари різних народів, рухались торгові каравани. Але воєнні набіги і княжі суперечки зруйнували торгові структури, розірвали стосунки. Річ Посполита також зовсім не сприяла розвитку ярмарків на "своїй" Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок