Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати: Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

ЗМІСТ

1. ВСТУП . 3

2. УКРАЇНСЬКИЙ ПОГЛЯД НА СУТНІСТЬ СЛОВА «ЯРМАРОК» 4

3. ДЕЩО З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ ЯРМАРОКОВОГО ТОРГУ…… .5

4. РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ЯРМАРКІВ НА УКРАЇНІ .6

5. СЛОБОЖАНСЬКИЙ ТОРГ………………… .11

6. ТОРГУВАЛИ – ВЕСЕЛИЛИСЬ, ПІДРАХУВАЛИ – ЗАСМУТИЛИСЬ………………… .…13

7. СВЯТО ПРАЦІ І СПІЛКУВАННЯ………………………………………………………… .… 14

6. ВИСНОВКИ .16

7. ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ .17

ВСТУП

"Куди, куме, чимчикуєш?" – "На ярмарок", – "А ти куди, кумонько?" – "З ярмарку". Із села – на ярмарок, з ярмарку – до рідної оселі – ось те дорожнє коло, (часом єдине!), яким рухалося життя сільської людини. Купівля і продаж найприроднішим чином були присутні у її щоденних клопотах. Від хутора до хутора, від села до села і далі, до великих і малих міст пролягали шляхи, якими просувалися торговці різного ґатунку і ваги. Без них навіть у найлихіші часи не в'юнилися димки над хуторами, не стояли села, не дихали міста.

"Усе ярмарище аж гуло від розмаїтого вселюддя. Дзвеніли горщики і коси, іржали коні, вигравала каракуль і миготіла намистом, летіла гривастими кониками і знову оберталася, ніби сама земля в дивному космічному оркестрі. А трохи далі дзвінкі ряди опішнянських гончарів. Тут і миски, й глечики, й макітри, куманці та свистки. Проти сонця виблискує майоліка, жовте, вишневе поливо, аж в очах миготить.

Люди на ярмарку не лише купують речі, а й себе показують. Особливо молодь. Нарядні хлопці й дівчата ходять по головному ряду в червоних плахтах, у квітчастих спідницях, зі стрічками, вплетеними в коси, пов'язані барвистими хустками. Для них ярмарок не ярмарок, а дивне видовище і місце для знайомства.

Усе в ньому від старовини, поетичне, красиве: костюми дівчат і хлопців, і одяг дядьків, що проходжали у свитах, в юхтових чоботях, і бабусі в намітках, у чорних дергах або ж спідницях у вісім-десять, а то й дванадцять пілок.

На найвищому пагорбі миготіла, пливла, летіла в світи карусель, ніби планета, й, обертаючись, поверталась назад. На баских кониках гарцювали білоголові хлопчаки, і дивна музика линула над ярмарком ." ( За І.Цюпою).

"В торгових рядах – гори товарів. Не було, здається, такої речі на світі, що її не можна було б купити на цьому багатющому ярмарку ." ( О.Гончар).

Хто з українців жодного разу не чув слова "ярмарок"? Невже є такі? Свято праці і спілкування, продажу товарів і придбання гарного настрою, розпродажу одежі і щастя, де діяли постійні знижки цін на продукцію і посмішки.

2 УКРАЇНСЬКИЙ ПОГЛЯД НА СУТНІСТЬ СЛОВА "ЯРМАРОК"

Ярмарок (від нім. Jahrmarkt — річний ринок, щорічний базар; jahr – рік + markt – базар ) – торг, який влаштовувався в певну пору року, в певному місці для продажу і купівлі товарів; ринок товарів; періодичний торг; великий базар, часто з розважальними заходами і виставами; місце, де відбувається гуртова й роздрібна торгівля різними товарами. Означення: великий, багатий, святковий та ін. Синонімами до слова ярмарок є базар, торг, а також застаріле слово товчок. У порівнянні: як на ярмарку –"шумно, багатолюдно". Поширення набули також сталі вислови зі словом "ярмарок": пропав, як собака на ярмарку – "хтось безслідно пропав, загубився"; так гарно, як собаці на ярмарку, позирає, як собака в ярмарку – "дуже соромно"; цим глазам не перший базар, а вже третій ярмарок! – ідеться про певний досвід, про досвідчену людину; дурень ярмарковий тощо.

Отже, слово "ярмарок" має чітке, конкретне тлумачення, але помітною також є його схожість із староруським словом "ярем" — дерев'яний хомут для робочої рогатої худоби. Отож, можна припустити, що і ярмарок спочатку означав продаж саме худоби, тим більш, що бики і корови були одним із найпоширеніших грошових еквівалентів різних народів.

Купівля і продаж товарів здійснювалися у певному, відведеному владою або визначеному громадою місці, яке називалося "торгом", "торговицею", "торжком". "Установленнє ярмарків уважаєть ся привілєґію правительственної власти і становить оден з головних моментів при фундації міст. Торговельна комунїкація взагалї стояла під тїсним доглядом і реґляментацією правительства, навіть на таке позволеннє доїзду на річні чи тижневі торги в містї треба було правительственного позволення. Тим більше уважав ся привілєґією ярмарок; його треба було випрошувати, і часом добре заплатити за нього правительству. Так під час процесу міщанської громади м. Володимира з своїм маґістратом, між иньшим запитували міщане райцїв: "Где вы тыє привилея подели, на которыє мещане 100 коп. лит. дали, абы новыє другіє ярмарки были?", – сказано в книзі М.Грушевського "Історія України-Руси" (том VI. Розділ I. Стор. 6).

3 ДЕЩО З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ ЯРМАРКОВОГО ТОРГУ

Для подальшого аналізу ярмаркового руху в Україні спробуємо послідовно розглянути прадавню історію виникнення ярмарок і їх розповсюдження, зокрема в Україні.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок