Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат: Музеї – “пам’ятники діянь на загальне добро”

Музеї – “пам’ятники діянь на загальне добро” / сторінка 4

Назва:
Музеї – “пам’ятники діянь на загальне добро”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Важко переоцінити безкорисну допомогу музею (грошовими внесками, наданням автотранспорту, хімікатів, труб, лакофарбової продукції) від банків “Регіони України”, “Аваль”, “Причорномор’є”, “Прем’єр-Банк”, ВО “Південмаш”, ВО “Дніпропетровський машинобудівний завод”, ВАТ “Нижньодніпровський трубопрокатний завод”, ВАТ “Лакофарбовий завод”, фабрики “Славутич”, фірм “Беркут”, ООО “Кліо”, “Славута-Таксі”, “Комінфо”, “Київ-Стар”, страхової компанії “Оранта-Дніпро” в організації: археологічних експедицій, багатьох обмінних виставок з різними музеями України, відряджень в архіви та музеї Санкт-Петербургу, на ІІІ Красноярську музейну бієналє, першого українського музейного фестивалю “Музеї третього тисячоліття”, святкування 150-ліття від дня заснування музею, 150-ліття від дня народження академіка Д.І.Яворницького, а також на виготовлення виставкового обладнання, реставрацію окремих унікальних експонатів музею, різні ремонтні роботи.

Дніпропетровське підприємство “Динамо – Силейр” у 1995 р. взяло на себе роботи (виготовлення обладнання, ремонтні роботи) по проведенню реекспозиції одного з експозиційних залів музею (зала № 6), в якому висвітлюється історія краю у 1920-1940-х рр., а також щорічно бере участь у обладнанні фондів та наукових відділів музею спеціальними шафами-сейфами тощо.

Музей розпочинався як громадська справа – кожний мешканець губернії, хто мав цінні реліквії минулого, передавав їх до музею. В цьому полягала меценатська місія усіх музейних вкладників – колекціонерів-аматорів, краєзнавців, “вітчизнознавців”, чиї прізвища містяться у вищезгаданому реєстрі, надрукованому у музейному каталозі. Незважаючи на сьогоднішні соціально-економічні реалії, негаразди сучасного українського буття, традиція приватних дарунків музею цінних історико-культурних реліквій і навіть цілих збірок різноманітних історичних пам’яток продовжується.

Серед дарителів музею перш за все слід назвати Анатолія Кузьмича Фоменка – історика, краєзнавця, професора, знаного в Україні й нашому краї колекціонера й мецената. Він подарував музею колекцію, у якій понад 2000 предметів (книги, медалі, екслібриси, малюнки на інш.), присвячених Т.Г.Шевченку; ряд книг Д.І.Яворницького, зокрема його монографію “Запоріжжя в залишках старовини і переказах народу” (СПб., 1888) з авторськими рукописними нотатками, доповненнями й змінами. Близько 10 років цей примірник монографії вченого вивчався, дешифрувався науковими співробітниками музею. нарешті, була підготовлена до перевидання нова редакція монографії. у 2005 р. знайшлися меценати – Яловий Андрій Іванович та Зинов’єв Олексій Михайлович, які допомогли музею видати цю цінну і вельми потрібну книгу [23].

Велику збірку нумізматичних та фалеристичних матеріалів (майже 500 значків, знаків, пам’ятних медалей) подарували музею керівники дніпропетровської фірми “Мегазнак”, батько та сини Тарабакіни. Дана збірка відтворює всю різноманітну палітру символіки та геральдики Придніпров’я 1970-2000-х рр. Окрім того, Тарабакіни безкоштовно виготовили для збірки музею муляж (у металі) білогвардійського нагрудного знаку “За участь у Катеринославському поході” та музейний пам’ятний знак “За сприяння розвитку музею”.

У 2004 р. колишній співробітник Дніпропетровського історичного музею Василь Петрович Чумаченко поповнив музейні фонди майже двома сотнями ювілейних монет (серед яких є й срібні) СРСР та Російської федерації 1965-2000-х рр. Найбільшу цікавість викликають серійні випуски монет, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни, ювілею російського флоту, різним олімпійським іграм та спортивним змаганням, релігійним пам’ятникам, рідкісним тваринам та рослинам з “Червоної книги” тощо [18].

Свій внесок у нумізматичну збірку музею зробив і дніпропетровський підприємець Дмитро Олександрович Пірко, подарувавши музею у 2006-2007 рр. ювілейні срібні та нікелеві монети України, що вийшли за останні кілька років і яких бракувало у музейній збірці.

Відомий дніпропетровський колекціонер і підприємець Михайло Ісаєвич Кейтельгіссер, давній друг і безкорисний помічник музею (йому завдячує музей щорічними виїздами на археологічні розкопки), передав до музейної збірки малюнок І.Ю.Рєпіна, зроблений олівцем, картину невідомого художника 1930-х років з життя українських селян з зображенням тризуба, зразки української порцеляни, археологічні предмети.

Серед сьогоднішніх дарителів музею підприємці, викладачі вузів, лікарі, колишні військові, аматори-краєзнавці, фотографи, художники, пересічні громадяни краю. Крім вже названих предметів, музею дарують й інші різноманітні предмети: кістки давніх тварин та залишки зброї, випадково знайдені на земельних ділянках; фрагменти античної кераміки з Криму; козацькі люльки; нагороди померлих родичів часів Великої Вітчизняної війни; різноманітні побутові речі й одяг, які залишились у сільських батьківських будинках, особисту зброю, меблі, книги.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Музеї – “пам’ятники діянь на загальне добро”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок