Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> До історії київської академії в гетьманство Д. Апостола

До історії київської академії в гетьманство Д. Апостола

Назва:
До історії київської академії в гетьманство Д. Апостола
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,42 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В Центральному державному історичному архіві України в Києві виявлено документ, в якому відображені наступні заходи царського уряду щодо академії. У ньому йдеться, що під час правління на Лівобережній Україні Малоросійської Колегії (1722-1727), академія перестала одержувати кошти - по 200 рублів з Військового скарбу Гетьманщини на утримання викладачів.

Втративши матеріальну підтримку, академія занепадає. Таких блискучих викладачів як Феофан Прокопович, Стефан Явоський, Іоасаф Кроковський в ці роки вона вже не знала.

З обранням гетьманом Данила Апостола, Київська академія почала поступово відроджуватися. Він намагався зберегти за академією те, що їй належало раніше. Так універсалом від 14 січня 1729 р. він підтвердив за Братським монастирем і академією маєтки, якими вони володіли на той час: шість невеликих сіл з людністю, безлюдне містечко з орною землею, ряд поселень, хуторів, млинів та дворові місця в Києві на Подолі. [1, С.161]

Д. Апостол заохочував добродійні внески на відродження і відбудову академії. В "Журналі", що вівся в Генеральній військовій канцелярії зазначено, що в січні 1733 р. від київського архієпископа Рафаїла Заборовського до гетьмана з привітанням із святом Різдва прибули ігумен Киево-Кирилівського монастиря Феодосій Глинський і священник Іосаф Горленко, онук гетьмана, викладач київських шкіл. Вони від імені архієпископа просили гетьмана, щоб він під час зібрання старшини на святкування Різдва заохочував їх на добродійні внески на реставрацію Київської академії. Гетьман не тільки обіцяв виконати їх прохання, але винувши із своєї скриньки значну на той час суму грошей -100 рублів, просив передати їх архієпископу. [2, Оп.3. - № 19361. - Арк.8]

Д.Апостол підтримав також клопотання Рафаїла Заборовського до Синоду від грудня 1731 р. щодо передачі з Ніжинського Благовіщенського монастиря до Київської академії бібліотеки українського вченого і просвітителя Стефани Яворського. [3, С.64-65]

Документ, що друкується нижче, свідчить про подальше піклування гетьмана в справах матеріального забезпечення Київській академії.

1732 р., січня 19. – Глухів. – Чолобитна гетьмана Д.Апостола до імператриці Анни Іоанівни з проханням відновити видачу Києво-Могилянській академії 200 рублів субсидії з Військового скарбу, припиненої свого часу Малоросійською Колегією.

Божию Поспешествующею милостию все Пресвятлейшой державней государыне Анне Иоановне Императрици и Самодержици Московской, Киевской и далее по титлу... наследной государине й обладательници.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: До історії київської академії в гетьманство Д. Апостола

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок