Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Освіта в Україні

Освіта в Україні

Назва:
Освіта в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
Вступ.
1. Освіта в Україні в стародавні часи.
2. Перші друковані книги в Україні.
3. Відомі вчителі України.
4. Розвиток освіти на даному етапі.
Висновок.
Література.


Вступ
Освіта – один з найдавніших соціальних інститутів, що викликана потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навики, готувати нові покоління для життя, готувати суб‘єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, що стоять перед людством. У сучасному світі освіта – складне і багатоманітне суспільне явище, сфера передачі, освоєння і перероблення знань і соціального досвіду. Освіта інтегрує різні види навчальної і виховної діяльності, їх зміст в єдину соціальну систему, орієнтує їх на соціальне замовлення, на соціальні потреби суспільства. Серед соціальних інститутів суспільства сучасної цивілізації освіта займає одну з провідних позицій. Адже благо людини, становище культури та духовності в суспільстві, темпи економічного, науково-технічного, політичного і соціального прогресу саме і залежать від якості і рівня освіти. Навчання, уміння, вивчення, освіта та ін. поняття, терміни використовуються для забезпечення навчального процесу.
Освіта — це цілісна самостійна система, що має інституалізований характер. Це не просто діяльність з навчання і виховання, а особлива організована, структуралізована, ролева діяльність, що опирається на спеціальні установи, регульована спеціальними нормами. Соціологія освіти є самостійна спеціалізована галузь з навчальним предметом якої є система освіти Як соціальний інститут, взаємодія її компонентів, а також взаємодія системи освіти та її компонентів і з суспільством, насамперед, з його соціальною структурою та ін.
У процесi формування українського етносу свiтогляднi функцiї в суспiльствi виконувала насамперед релiгiя. Релiгiйнi уявлення накладали свiй вiдбиток на естетичнi смаки i морально-етичнi уподобання, впливали на жанрову структуру художної культури.
Головними осередками культури, як у попереднi часи, залишалися князiвськi двори, монастирi та церкви. У них зосереджувалися освiдченi люди, велось лiтописання, переписували й перекладали книги.
У перiод феодальної роздробленостi важливу роль у культурному розвитку українського етносу поряд з Київом та Чернiговим стали вiдiгравати мiста Галицької землi - Галич, Холм, Перемишль, Львiв, а також Волинськоi - Володимир та Луцьк. Проте Київ продовжував зберiгати свої давнi традицiї в духовному життi слов'янських народiв.
Найбiльш освiченим на Украiнi у той час було духовенстно, в руках якого зосереджувались школи. Значна частина письменних людей була серед шляхти i ремiсникiв. Письменнi люди, знавцi iноземних мов працювали у князiвських та єпископських канцелярiях, готували тексти грамот, вели дипломатичне листування.
Загарбання українських земель польськими та литовськими феодалами в другiй половинi ХIV ст. завдало вiдчутних втрат українськiй культурi. Разом з тим у цей перiод йшов безперервний процес багатостороннього спiлкування українського, бiлоруського i литовського народiв, розширення взаємовпливiв у сферi культури. Наприклад, реформацiя, яка почалася в Європi у першiй половинi ХVI ст., сприяла поширенню у Польщi гуманiстичних i протестантських течiй. У свою чергу, прогресивнi iдеi, що поширювалися у Польщi, мали велике значення для української культури. Розвитковi прогесивних традицiй в культурах обох народiв сприяла боротьба з феодальною реакцiєю у формi контрреформацii.
Разом з тим слiд зауважити, що в умовах національно-релiгiйного гнiту розвиток духовної культури українського народу здiйснювався повiльно. Школи, як правило, iснували при монастирях, церквах або маєтках великих феодалiв. Учнi отримували в них елементарнi знання з письма та арифметики. Бiльш повну освiту можна було здобути при великих монастирях, однак монастирська освiта була обмеженою, навчання велося латинською мовою. Крiм православних шкiл у деяких мiстах Галичини i Закарпаття дiяли школи при католицьких костьолах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Освіта в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок