Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скоропадський Павло Петрович. (15.05. 1873—23.04. 1945).

Скоропадський Павло Петрович. (15.05. 1873—23.04. 1945).

Назва:
Скоропадський Павло Петрович. (15.05. 1873—23.04. 1945).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,47 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Скоропадський Павло Петрович. (15.05. 1873—23.04. 1945).


Походив із старовинного роду. Засновником його був виходець з Уманщини Федір Скоропадський, який воював у війську Б. Хмельницького і поліг під Жовтими Водами. Онук Федора Іван Скоропадський у 1708—1722 рр. був гетьманом України. Безпо-середній предок П. Скоропадського, брат гетьмана, Василь до-служився до чину генерального бунчужного, а його син Михайло займав посаду генерального підскарбія при Кирилі Розумовському.
Павло Скоропадський виховувався у пошані до української старовини і культури. Закінчив пажеський корпус — привілейо-ваний навчальний заклад при царському дворі. Влітку 1917 р. він українізував 34-й армійський корпус на Південно-Західному фронті (40 тис. солдатів і офіцерів). На з'їзді в Чигирині, де бу-ло задекларовано відновлення стану українських козаків, Ско-ропадського обрали почесним отаманом вільного козацтва. Ке-рівники Центральної Ради ставилися до цього енергійного, ініціативного й популярного генерала-монархіста вкрай недобро-зичливо, бо справедливо вбачали у зростанні його впливу загро-зу демократії. Підтиском С. Петлюри Скоропадський змушений був залишити службу у військах і зблизився з партією українсь-ких хліборобів-демократів (заснована на Полтавщині у травні 1917 року). Близькі йому люди з І Українського (кол. 34-го) корпу-су і вільного козацтва утворили так звану «Українську народну громаду». Ця організація лобістського типу почала проштовху-вати думку про те, що тільки сильна диктаторська влада здатна вивести країну з безладдя і анархії. Найдоцільнішою, на їх по-гляд, формою влади було гетьманство, а найкращою кандидату-рою на гетьмана — П. Скоропадський.
Ставши при владі, Скоропадський задекларував свій ма-ніфест із зобов'язанням «негайно збудувати таку державну вла-ду, яка здатна була б забезпечити населенню спокій, закон і можливість творчої праці». Повідомлялося про розпуск Центра-льної Ради і земельних комітетів. Проголошувалося право приватної власності «як фундаменту культури й цивілізації».
Одночасно з маніфестом вийшли друком «Закони про тимча-совий державний устрій України». З них випливало, що УНР ліквідується, а замість неї постає так звана «Українська Держа-ва».
Нова назва підтверджувала найгірші побоювання демократів про ліквідацію республіканської форми правління. Тимчасово, до скликання парламенту (у невизначеному майбутньому), зако-нодавча влада зосереджувалася у гетьмана. Він залишав за собою також всю повноту виконавчої й судової влади.
Ге-тьманська держава визнавалася тільки Німеччиною її союз-никами, і це було кращим доказом її ефемерності. Політичні партії різних напрямів, що діяли в Україні, прямо чи посе-редньо виступали проти Скоропадського.
Після приходу гетьма-на до влади його старости і коменданти окупаційних військ по-чали силою відбирати у селян майно, передане їм земельними комітетами згідно законодавства Центральної Ради. У свої маєтки повернулися поміщики і дістали можливість викликати для захисту військові команди.
У червні 1918 р. гетьман задекларував, що максимум у зем-леволодінні обмежиться в майбутньому 25 га на одну особу, а поміщикам буде надано право продати свою землю державно-му банкові. У поточній політиці Скоропадський підтримував по-міщиків, а не селян. У липні було прийнято закон «Про засоби боротьби з розрухою сільського господарства». Він передбачав примусове використання в поміщицьких маєтках реманенту се-лян, а організатори страйків на польових роботах підлягали тю-ремному ув'язненню.
Вже влітку 1918 року проти режиму Скоропадського відбулися масові виступи селян, робітників. Почалося формування революційних полків в Лівобережній Україні, партизанських загонів.
Розуміючи, що режим гетьмана П. Скоропадського приречений, українські соціалісти стають ініціаторами створення УНС, який очолив Винниченко. 14 листопада 1918 року на підпільному засіданню в Києві вони створюють Директорію.
Завдання Директорії – скинути гетьмана і відновити УНР.
Незабаром П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Скоропадський Павло Петрович. (15.05. 1873—23.04. 1945).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок