Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік) / сторінка 2

Назва:
СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,85 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
А який же комунізм, якщо немає коржів і масла?" [4, с.156].
Лунали й критичні відгуки на адресу Й. Сталіна, про його відповідальність за катастрофічне становище в економіці. Згубним було визнано запропонований ним проект збільшити податок на колгоспи й колгоспників з 15 до 40 мільярдів карбованців, коли увесь доход нараховував 42 мільярди [5, с.154]. Говорили про помилковість ідеї продуктообміну замість товарообігу при соціалізмі [5, с.196].
Також йшла мова про наслідки щорічного зниження цін. У партійних "верхах" чудово розуміли, що це лише пропагандистський крок, спрямований на створення в масовій свідомості ілюзії поступового покращення життєвого рівня. Зокрема, А. Мікоян зазначив: "За останні роки зниження цін на м' ясо і масло відбулося в більшій мірі, ніж на інші продукти. За п' ять років ціни знижені більше ніж у два рази. Зрозуміло, що ми маємо бурхливе зростання попиту населення на м'ясо, не маючи відповідного зростання ресурсів м'яса. Населення скаржиться: кому потрібне таке зниження цін, коли неможна за такими цінами купити ці продукти в крамницях, а на колгоспних ринках ціни не знизилися, а навіть підвищилися". Виходом із даного становища, на його думку, було "створення економічної зацікавленості колгоспників у розвитку суспільного тваринництва, підняття рівня заготівельних цін" [5, с. 153—154].
Новий напрямок в економіці був проголошений на початку серпня 1953 р., в промові Г. Маленкова на V сесії Верховної Ради СРСР. Так, уперше було порушено питання про необхідність вирівнювання темпів розвитку промисловості груп "А" та "Б". У промові зазначалося, що за період 1940-1953 рр. виробництво засобів виробництва збільшилося в 3 із лишком рази, а виробництво предметів споживання - лише на 72%. Передбачалося різко змінити інвестиційну політику, значно збільшивши вкладення коштів у галузі нематеріального виробництва - легку і харчову промисловість, сільське господарство; залучити до виробництва товарів для народу підприємства важкої промисловості. Другим ключовим пунктом нової економічної програми було вирішення завдання "у найближчі два- три роки добитися створення в нашій країні достатку продовольства для населення і сировини для легкої промисловості" на базі зростання сільгоспвиробництва [6, с.305-306].
У цій же промові підіймалися питання різкого покращення якості продукції, що випускається, зниження собівартості й зростання продуктивності праці. Собівартість визначалася як основний економічний показник, що характеризує якість усієї роботи підприємства. "Зниження собівартості й зростання продуктивності праці в усіх галузях виробництва, - говорив Г. Маленков, - мають вирішальне значення для покращення матеріального добробуту радянського народу. Чим вище продуктивність праці на наших підприємствах, чим нижче собівартість, тим нижчі ціни на всі продукти і товари, тим вище життєвий рівень народу" [7, с.60-61].
Отже, вибудовувався ясний, чіткий, логічний ланцюжок послідовних економічних дій, зрозумілий будь-якому трудящому. Поворот в економіці країни, спрямований на підвищення добробуту всього народу, був можливий тільки при вжитті кардинальних заходів для розвитку сільського господарства, полегшенню участі селянства. Рішення серпневої сесії Верховної Ради, конкретизовані вересневим (1953 рік) Пленумом ЦК КПРС, передбачали збільшення розмірів присадибних ділянок колгоспників, зниження вдвічі сільгоспподатку з їх особистих господарств та скасування всіх попередніх боргів. Спеціалісти сільського господарства, вчителі, медики, інваліди й пенсіонери повністю звільнялися від обов'язкових поставок продукції тваринництва. Зате колгоспники, які не виконали мінімуму трудоднів, продовжували оподатковуватися за попередніми, підвищеними нормами. Реформа торкнулася також колективних господарств: було зменшено норми обов'язкових поставок сільгосппродукції, підвищені заготівельні й закупівельні ціни на неї. Розширювалися можливості для розвитку колгоспного ринку, докорінно змінювалась кадрова політика на селі. Втілення в життя комплексу цих заходів крім економічного мало й великий політичний ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок