Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік) / сторінка 4

Назва:
СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,85 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
1302, арк.7]. "Зниження сільгоспподатку, допомога колгоспникам у придбанні корів, підвищення ставки податку на ледарів - усе це проводиться для того, щоб у нашій країні було більше продуктів, щоб поліпшилося життя колгоспників, робітників, усього народу", - сказала колгоспниця колгоспу ім. Петровського, Кіровоградської обл., Кучеренко [9, спр.2776, арк.3].
Показовим є те, що навколо людей, які не визнавали норм соціалістичного способу життя і праці, створювалась атмосфера одностайного суспільного засудження й жорсткої критики. Так, ланкова колгоспу ім. Леніна, Київська обл., М. Медведєва висловлювала задоволення, що "господарства колгоспників, окремі члени сімей яких без поважних причин не виробили протягом року мінімуму трудоднів сплачують сільгоспподаток з підвищенням на 50%". На її думку, "цей захід уряду зміцнить трудову дисципліну в колгоспах і покращить організацію праці. Це правильний і міцний удар по ледарям і дармоїдам, які стараються підживатися за рахунок чесних трудівників-колгоспників". Водночас, вона дякувала партії й уряду за звільнення від обов'язкових поставок продукції тваринництва інвалідів та пенсіонерів [9, спр.3063, арк.14].
На масову свідомість впливала й пропагандистська кампанія по створенню агресивного капіталістичного оточення. Громадська думка працювала на підтримку авторитету влади. "У жодній капіталістичній країні немає такої турботи про добробут народу, як у Радянському Союзі. Всі ми знаємо, що в США, Англії, Франції та інших капіталістичних країнах податки і ціни на товари першої необхідності з року в рік зростають, а в нас навпаки - прийнятий новий закон, який передбачає значне зниження сільгоспподатку", - заявив бригадир колгоспу ім. Жовтневої революції, Одеська обл., Вацько [9, спр.3063, арк.19].
Ставлення робітників до зміни економічного курсу держави мало свої особливості та специфіку. Реформаційні заходи в меншій мірі торкнулися покращення їх соціального й матеріального становища. Тому на адресу партії й уряду лунали не скільки подяки, як позитивні відгуки, схвалення, пропозиції. Наприклад, сталевар Київського заводу "Більшовик" Щука сказав: "З величезним задоволенням ми, робітники, зустріли промову Голови Ради Міністрів СРСР товариша Маленкова й рішення V сесії Верховної Ради. Ще і ще раз ми переконуємося в тому, що наша могутня і рідна всім нам Комуністична партія, наш народний уряд зроблять усе для вирішення головної задачі - подальшого покращення життя радянських людей. Нам потрібно повніше використовувати резерви виробництва, збільшити випуск металовиробів, сільгоспмашин, зробити їх більш дешевими і зручними" [9, спр.2776, арк.2]. Висловлювалися побажання дбайливіше й старанніше працювати, уникати виробничих збитків і, тим самим, зменшувати собівартість продукції. "Дуже правдиво відмітив товариш Маленков, що будівельні організації допускають великі збитки. Все це відбувається тому, що в будівельних організаціях, напевно як і на нашому будівництві, безгосподарно ставляться до будматеріалів, погано використовують механізми, допускають брак у роботі. У результаті доводиться переробляти заново, а це все коштує гроші", - заявив старший електрик тресту "Запоріжбуд" Єрмаков [9, спр.2776, арк.3].
Шахтарі Донбасу активно реагували на вказівку Г. Маленкова про те, що висока собівартість вугілля стримує зниження цін не тільки на цю продукцію, але й на інші види промислових виробів. При цьому вони підказували конкретні шляхи зниження собівартості вугілля. Так, бригадир наваловідбійників шахти "Сталінський забій" тресту "Краснолучвугілля", Ворошиловградська обл., Шумський сказав: "Керівникам шахти і тресту потрібно краще займатися створенням умов шахтарям для виконання норм, адже щомісячно в нас 20-25% робітників їх не виконує. Це відбувається тому, що врубмашини часто простоюють, погано подається порожняк, і виходить, що бригади наваловідбійників багато часу сидять без діла. Ось звідки висока собівартість і великі збитки" [9, спр.2776, арк.8]. Вносилися також пропозиції про суміщення деяких професій на шахтах, краще використання механізмів, економію запасних частин; вказувалося на факти, коли не все видобуте вугілля видавалося на-гора, частина його зсипалася з транспортерів, привалювалася породою, а також на інші причини високої собівартості вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок