Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат безкоштовно: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік) / сторінка 6

Назва:
СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,85 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Уже не називають "Совєтами" й "Окупантами" тих, хто прибув зі східних областей СРСР, взяти, наприклад, мене, як агітатора. Я маю закріплені за собою доми. Раніше, коли я заходила до колгоспників почитати газету, часто слухала антирадянські репліки, а тепер самі колгоспники запрошують і просять почитати газету, розповісти про новини" [9, спр.2776, арк.23-24]. У своїх виступах жителі Західної України говорили про те, що Г. Маленков правильно вчинив, викривши наявні недоліки в окремих галузях народного господарства країни; що уряд своєчасно звернув серйозну увагу на колгоспи [9, спр.2776, арк.23].
Як бачимо, зміна стратегії економічного розвитку держави знаходила значну підтримку серед населення республіки. Соціальна спрямованість реформаторських заходів викликала сподівання народу на покращення свого матеріального становища, вирішення побутових проблем, забезпечення достатку продовольства. Спостерігалося зменшення критичних суспільно-політичних настроїв, що проявлялися зазвичай у формі прихованого невдоволення. Так, певне розчарування було в сім'ях, члени яких працювали у вугільній, гірничодобувній та лісовій промисловості: в проекті закону передбачалося їх звільнення від сплати сільгоспподатку, а в затвердженому варіанті цієї норми вже не було [9, спр.3063, арк.68]. Очікували на зниження норм оподаткування й інші соціальні верстви, бездітні сім'ї [9, спр.3063, арк.77]. Висловлювалися побажання вдосконалити положення про стягнення сільгоспподатку з колгоспників, що не виробили мінімуму трудоднів. Зокрема, пропонувалося оподатковувати дружин спеціалістів сільського господарства, які не виконують потрібного мінімуму або взагалі не працюють; звільняти від сплати підвищеного податку осіб, що з поважних причин не відпрацювали обов'язкової кількості трудоднів. Піднімалися питання про застосування обмежувальних заходів у містах до осіб, які працездатні, але не працюють [11, спр.1289, арк.132, 135].
У рішеннях 1953 р. по сільському господарству було й досить серйозне упущення: вони, по суті, обійшли зернову проблему. Г. Маленков висловився в тому дусі, що "країна забезпечена хлібом", тобто повторив свої ж слова, висловлені на ХІХ з'їзді партії, про вирішення продовольчої проблеми "остаточно і не зворотно". Першим на помилковість подібної позиції звернув увагу М. Хрущов, який у січні 1954 р. направив у Президію ЦК записку з цього питання. Вихід зі становища бачився, по-перше, у розорюванні великих земельних площ, по-друге, у проведенні заходів по всебічному підвищенню врожайності й, нарешті, у перегляді порядку хлібозаготівель з метою створення зацікавленості колгоспників в отриманні високих врожаїв. У подальшому все зосередилося на цілині: ймовірно, свою роль зіграв ефект швидкої віддачі [12, с.90].
Зазначимо, що Г. Маленков на кінець 1954 р. розійшовся в поглядах з М. Хрущовим і більшістю членів Президії ЦК КПРС. У її постанові, прийнятій 31 січня 1955 р., було записано, що на V сесії Верховної Ради СРСР "т. Маленковим було допущене теоретично неправильне й політично шкідливе протиставлення темпів розвитку важкої промисловості темпам розвитку легкої і харчової промисловості, висувалося в якості основного висновку гасло форсованого розвитку легкої індустрії". На Г. Маленкова, який керував впродовж ряду років сільським господарством, покладалася також політична відповідальність за серйозне його відставання. На цьому засіданні було вирішено питання про відставку Г. Маленкова з посади Голови Ради Міністрів СРСР, що була оформлена на ІІ сесії Верховної Ради СРСР 8 лютого 1955 р. [13, с.886].
Таким чином, нове партійно-державне керівництво чудово розуміло, що без підвищення життєвого рівня народу й без подолання серйозних диспропорцій і прорахунків у "сталінській економіці" неможливий подальший розвиток країни. Перед ним постали такі завдання, як: вирівнювання розвитку промисловості груп "А" та "Б", усунення дефіциту продовольства, піднесення рівня колгоспного виробництва, стимулювання розвитку особистих господарств селян тощо. Шляхом вирішення цих завдань мав стати новий курс на соціальну переорієнтацію економіки, який Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ ДО КУРСУ НА СОЦІАЛЬНУ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ (1953 рік)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок