Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Проголошення і будівництво незалежної української держави у 90-ti pp.

Проголошення і будівництво незалежної української держави у 90-ti pp.

Назва:
Проголошення і будівництво незалежної української держави у 90-ti pp.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,15 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Проголошення і будівництво незалежної української держави у 90-ti pp.
План
1. Перебудова в срср ів україні
2. Акт проголошення незалежності україни
3. Внутрішня політика незалежної україни
4. Соціально-економічне становище в незалежній україні
5. Конституційний процес. нова конституція держави

ПЕРЕБУДОВА В СРСР ІВ УКРАЇНІ
Перебудова почалася в СРСР у квітні 1985 р. її метою було виправити деформований соціалізм, врятувати систему, прилаштувати соціалізмові існуючому "людське обличчя". Почалися процеси демократизації суспільства, активізація громадської думки, поліпшення економічних показників тощо. Проте перебудова гальмувалась через спрощений командний підхід до реформування. Стара система працювала й далі за інерцією, не було узгодженої концепції реформування, занадто вузьким було коло реформаторів у самій КПРС, а вузька соціальна база для проведення реформ не сприяла їх успіхам.
Проте перебудова залишається об'єктивно існуючим історичним періодом з чіткими хронологічними межами, тобто від проголошення курсу на перебудову — до розпаду КПРС і СРСР.
Замість зміцнення СРСР перебудова привела його до розпаду. На першому етапі перебудови були оприлюднена її стратегія: нове політичне мислення, радикальна економічна реформа, демократизація всієї політичної структури.
Починалася перебудова з покращення інформованості населення країни. Відродився дореволюційний термін "гласність". Тоді під гласністю розуміли інформацію, яка пробивалася через перепони офіційної цензури. Радянське суспільство за ступенем закритості набагато випереджало дореволюційне суспільство Російської імперії. Радянський тоталітарний режим відзначався мертвящою серйозністю свого офіціозу і політичних доктрин.
В перші роки перебудови Україна залишалась під контролем консерваторів, яких очолював перший секретар ЦК Компартії України В.Щербицький. Республіка аж до 1989 року, поки М.Горбачов не зняв В.Щербицького з посади, була справжнім заповідником застою.
Одним з перших гасел перебудови було "прискорення". Малося на увазі прискорення темпів економічного розвитку. Гласність, яка почала висвітлювати і економічне життя України, давала інформацію, яка змушувала задумуватись навіть найбільших оптимістів. Масштаби економічної кризи України давали мало підстав для покращення життя і добробуту народу.
Командні методи керівництва економікою залишалися незмінними. Малося на увазі, що основні ідеї реформи управління економікою полягають в поєднанні централізованого директивного планування з наданням підприємствам певної свободи. Про те, щоб замінити адміністративно-командний метод ринковим механізмом, не могло бути і мови.
Тим не менше перебудова управління економікою в Україні набула великих розмірів. Було ліквідовано 103 республіканських органи управління, управлінські функції центру були передані місцевим органам, підприємствам та об'єднанням. Було також ліквідовано 14 міністерств і відомств, 83 організації середньої ланки. Були також реорганізовані 1 500 підприємств, цехів, дільниць та інших структурних підрозділів. Майже на 80 тисяч чоловік скоротився управлінський аппарат.
Економіка України була зорієнтована Москвою в основному на виробництво засобів виробництва, добування сировини і палива. Відповідно виробничі плани для УРСР складалися теж в Москві. Тому за роки перебудови економічне становище України погіршувалося дедалі більше.
Принизливість і небезпеку цілковитої залежності від Москви громадяни України особливо гостро відчули в 1986 p., коли 26 квітня сталася катастрофа на Чорнобильській ЛЕС Радянське керівництво на чолі з М.Горбачовим приховувало страшну небезпеку, яка нависла над мешканцями Києва і навколишньої території, що безпосередньо прилягала до Чорнобиля. Через чотири дні, 1-го травня в Києві як завжди пройшла святкова демонстрація, були влаштовані народні гуляння, а для дітей був проведений конкурс малюнку на асфальті. І це в той час, коли над містом особливо інтенсивно розповсюджувалися радіоактивні викиди. Саме ж керівництво України вивезло своїх рідних і близьких з радіоактивно небезпечного Києва до Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проголошення і будівництво незалежної української держави у 90-ti pp.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок