Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Передумови створення і діяльності ОУН - УПА

Передумови створення і діяльності ОУН - УПА

Назва:
Передумови створення і діяльності ОУН - УПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Передумови створення і діяльності ОУН - УПА


Ситуація років, що відлічують незалежність за яку помирали ті що так хотіли жити, нагадує театр абсурду: суперечки про визнання УПА воюючою стороною, паплюження їхніх знамен, демонізація тих, що були морально чистими і не відповідають за насильство і терор над мирним населенням. Перелік можна продовжувати. Та українські патріоти не заслужили агресивної лихої слави. Саме тому ми взялися за цю працю, з намаганням зробити людяний і скрупульозний реєстр їхнього життя і смерті. Це велика праця над встановленням імен, виявленням місць поховань. Ми маємо згадати трагічні лики національного минулого в ім'я національного майбутнього. Не заради честолюбства. Мертвим однаково до слави чи безслав'я. Хай їм воздається за їх патріотичний жертовник, яким нерідко бувала наша земля.
А ми, ще раз перегорнемо сторінки нашої історії, знову повернемось до причин, які спонукали створення національно - патріотичних організацій, що своєю діяльністю наближали волю рідної неньки України. Мова піде про Організацію Українських Націоналістів та Українську Повстанську Армію.
Не слід ототожнювати ОУНта УПА. Згадані організації необхідно розглядати як дві окремі, хоч і пов'язані між собою структури. Організація українських націоналістів була підпільною партійно-військовою структурою. Українська повстанська армія - партизанською за своїм характером армією. Структурними підрозділами підпільно-повстанчих організацій є У ВО (Українська військова організація), що існувала з 1920 року і увійшла до складу ОУН у 1929 році; ОУН, яка діяла на західноукраїнських землях і в еміграції від 1929 року, а після загибелі провідника Євгена Коновальця у 1938 році, розкололася на дві однойменні, але самостійні організації: ОУН під проводом Андрія Мельника ОУН (М) і ОУН під проводом Степана Бандери ОУН (Б). У Західних областях ОУН існувала до кінця 50-х років. До вищевказаних підрозділів також входять Дружини українських націоналістів (ДУН), більш відомі під кодовими назвами - спеціальний відділ "Нахтігаль" і організація "Роланд". Це військові частини у складі Абверу, чисельністю не більше батальйону. На думку провідників ОУН, німецько-радянський договір від 23 серпня 1939р. мав бути короткотривалим. Радянсько - фінська війна показала слабкість Червоної армії і тому треба шукати союзництва із сильнішою Німеччиною. В разі поразки Радянського Союзу С.Бандера і А.Мельник вбачали історичний шанс для відродження Української держави. Одразу після 22 червня 1941 р. підняли повстання боївки ОУН (Б) у Галичині та Волині, на Буковині - боївки ОУН (М).У Поліссі активізувалися загони січовиків Т.Бульби-Боровця. Діючи енергійно і без узгодження з німецькими чиновниками, націоналісти встановили свою владу в 127 з 200 районів західних областей і в 26 районах Правобережної України. Вожді ОУН сподівалися, що напередодні війни з Радянським Союзом Німеччина надасть їм допомогу у створенні української армії. Але це до планів німців не входило. Вони погоджувались на вишкіл кількох сотень українських старшин. Так, у червні 1941 року батальйон "Нахтігаль" мав комплектацію старшинським складом і налічував 330 солдат, одягнутих у польові однострої вермахту. Батальйоном командував з боку українців сотник Роман Шухевич. ЗО червня батальйон "Нахтігаль" увійшов до покинутого Червоною армією Львова і до полудня зайняв усі стратегічні об’єкти. Заступник голови проводу ОУН (Б) Ярослав Стецько проголосив увечері ЗО червня Акт відновлення державної незалежності України. У липні 1941року Роман Шухевич дізнався про арешт більшості лідерів ОУН (Б) і звернувся безпосередньо до Верховного командування вермахту з повідомленням, що очолюваний ним батальйон не може бути далі підпорядкованим німецькій армії. Результатом цього було негайне роззброєння батальйону і переведення його до Кракова. Батальйон "Роланд" тривалий час перебував у Румунії і не брав участі у бойових діях. У серпні обидва батальйони були тимчасово інтерновані, як політично ненадійні, а в жовтні - об'єднані в одну частину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Передумови створення і діяльності ОУН - УПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок