Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Національно-визвольна революція початку ХХ ст. (лютий 1917 – 1921 рр.) 

Національно-визвольна революція початку ХХ ст. (лютий 1917 – 1921 рр.) 

Назва:
Національно-визвольна революція початку ХХ ст. (лютий 1917 – 1921 рр.) 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,19 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
ТЕМА
Національно-визвольна революція початку ХХ ст. (лютий 1917 – 1921 рр.) 


Тема “Національно-визвольна революція початку ХХ ст.” являється ключовою для подальшого розуміння історичної долі України, осмислення її місця і ролі в світовій спільноті
Студент повинен знати:
умови виникнення та перші кроки Центральної Ради. Боротьба за досягнення автономії України. І-ІІ Універсали Центральної Ради;
скликання в Києві з’їзду народів Росії та значення його рішень;
проголошення Української Народної республіки. ІІІ – Універсал Центральної Ради;
війна УНР з радянською Росією. Проголошення незалежності УНР;
німецькі та австро-угорські війська в Україні. Гетьманський переворот та режим;
Директорія. Відновлення УНР. Спроби створення соборної української держави;
більшовицька агресія. Причини поразки Директорії і тріумфу більшовиків;
утвердження нової державності та її декларативна суть.
Перемога Лютневої демократичної революції поклала край багатовіковому монархічному режимові династії Романових і висунула на передній план завдання:
Питання про самовизначення України опинилося в епіцентрі політичної боротьби майже одразу після революції.
Тимчасовий уряд та керовані есеро-меншовиками Ради, обстоюючи унітарну форму російської держави, визнавали за Україною тільки право на національно-культурну автономію.
Це не відповідало вимогам часу. Тепер на порядок денний постало питання виборення національно-територіальної автономії. Воно було програмною установкою більшості політичних партій України.
Забезпечити втілення цієї підвалини національного розвитку була покликана Центральна Рада, утворена українською національною демократією 4 березня 1917 р. В її створені брали участь майже всі демократично налаштовані сили України: інженери, вчителі, кооператори, науковці, студенти, робітники, православне духовенство.
Ключову роль в становлені та зміцненні Центральної Ради відіграли 3 провідні українські партії:
Саме на основі програмних документів цих партій були визначені головні напрямки діяльності Центральної Ради в галузі економіки, політики, культури, національних відносин.
Обраний головою Центральної Ради історик М.С.Грушевський цілеспрямовано відстоював національно-територіальну автономію, як базовий принцип державотворення. Його позицію підтримали 1500 делегатів Всеукраїнського національного Конгресу, який проходив 5-7 квітня в м. Києві. В рішеннях Конгресу наголошувалось: “…тільки національно-територіальна автономія України в змозі забезпечити потреби українського народу і всіх інших народів, що живуть на українській землі”.
Враховуючи такі думки українського населення Центральна Рада звернулася до Тимчасового уряду з проханням схвалення автономістського курсу. З цією метою у травні 1917 року до Петрограду виїхала представницька делегація на чолі з В.Винниченком, М.Ковалевським, С.Єфремовим – керівниками найвпливовіших українських партій. Але Тимчасовий уряд відкинув прохання українців, що загострило українсько-російські відносини.
Зверніть увагу
Підтримавши політичний курс Центральної Ради та ввівши до її складу своїх представників, національний Конгрес, військовий селянський і робітничий з’їзд перетворили її з партійного клубу в законний (легітимний) представницький орган, який виражав інтереси всіх верств населення України.
Справа ускладнювалася тим, що в самій Україні знаходилися сили, які виступали проти територіально-національної автономії. До них належали:
Частина етнічних росіян, що проживали в Україні;
Зрусифіковані верстви українського населення;
Панівні прошарки та чиновництво;
Частина православного духівництва;
Значна частина євреїв.
Після тримісячних марних спроб порозумітися з Тимчасовим урядом Центральна Рада в червні 1917 р. видала І Універсал – програмний документ в якому закликана всіх українців в час вседержавного безладдя самоорганізуватися і приступили до негайного закладення підвалин автономного ладу.
Документ підбивав підсумок обговорення проблем самовизначення України на Першому селянському з’їзді, Четвертих зборах УЦР, Робітничому з’їзді, Першому і Другому військових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Національно-визвольна революція початку ХХ ст. (лютий 1917 – 1921 рр.) 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок