Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Чигирин у роки великої вітчизняної війни

Чигирин у роки великої вітчизняної війни

Назва:
Чигирин у роки великої вітчизняної війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Чигирин у роки великої вітчизняної війни
Великою трагедією для українського народу стала Велика Вітчизняна війна 1941 – 1945 років.
Війна й досі не закінчилася для багатьох українців. Для фронтовиків вона – у спогадах, ранах і нагородах, які і дотепер знаходять своїх героїв. Для вдів, матерів і дітей, усіх тих, хто не дочекався рідних із далеких фронтів, вона – у скорботі й надії дізнатися про місця їх загибелі, поховання.
Мирний спокій історичної Чигиринщини був перерваний 5 серпня 1941р. Цей день є датою початку окупації Чигиринського району німецькими сателітами.
Чигиринці активно піднялися на боротьбу з ворогом. Сотні заяв з
проханням направити па фронт надійшли до військкомату уже в перші війни. У Чигирині Чапаєвець Матвій Настевич у перші ж дні окупації очолив полк
місцевого народного ополчення. Загарбники встановили на Чигиринщині
жорстокий режим терору і насильства Окупанти, які 7 серпня 1941 року захопили місто Чигирин, в роки окупації його майже повністю зруйнували. Вони замучили і розстріляли в Чиги-ринському районі близько двох тисяч мирних жителів. Значну кількість людей, а це в першу чергу юнаки та дівчата, було вивезено на
каторжні роботи до Німеч-чини. За даними на 1 квітня 1995 року, до
Німеччини з Чигиринського району було вивезено 1161 остарбайтера. Як і повсюди, на Чигиринщині палав вогонь народної боротьби з *
окупантами. Форми і методи її були різноманітні: диверсії, виведення
з ладу ворожих комунікацій, налагагодження підпільних зв'язків,
надання допомоги пораненим червоноармійцям, саботування виїзду
до Німеччини на каторжні роботи.
На території Чигиринського району під час німецько-фашистської окупації (1941-1944 рр.) діяло чимало партизанських загонів, підпільних організацій та груп.
З липня 1941 року по грудень 1943 року в Чигиринському, Смілянському та Кам'янському районах діяв партизанський загін імені Ворошилова, командиром якого був А.С. Куценко. Загін нараховував 312 членів, з яких — 26 жінок.
У період з грудня 1942 року по грудень 1943 року на Чигиринщині діяв партизанський загін "За Отчизну", яким командував Д.О. Коршиков. Загін налічував 88 учасників, серед яких було 4 жінки. Цей загін також діяв на території Смілянського та Черкаського районів сучасної Черкаської області та Знам'янського району Кіровоградської області. Із серпня по грудень 1943 року у Чигиринському районі діяв партизанський загін імені Суворова. Командиром загону був Г.М. Володін. Загін нараховував 46 учасників, серед яких — 4 жінки. За Перемогу" — таку назву мав партизанський загін, який діяв на Чигиринщині в період з серпня по листопад 1943 року. Нараховував він 135 учасників, з яких — 10 жінок. Командирами загону були А.С. Зайченко та О.М. Гугнін.
Із червня по грудень 1943 року на Чигиринщині діяв партизанський загін імені Дзержинського, який нараховував у своєму складі 193 Осо6и, з яких — 12 жінок. Командиром загону був Є.І. Петров.
З 25 червня по 8 грудня 1943 року на Чигиринщині діяв партизанський загін "За Батьківщину". Керівником загону був М.П Кришталь. Загін налічував 46 членів, з яких — 6 жінок. Найвідомішими на Чигиринщині були партизанські загони імені Москви - командир І.М. Боровиков та партизанський загін імені Сталіна - керівник П.А. Дубовий. Загін імені Москви налічував у своїх рядах 738 осіб, з яких - 8 жінок, і діяв у період з липня по січень 1944 року. Відповідно загін Петра Дубового налічував 931 особу, 3 яких — 78 жінок. Діяв загін на Чигиринщині із червня 1943 року по січень 1944 року.
На початку 1944 року в загоні Дубового налічувалось близько 1000 осіб. При загоні був створений табір біженців. За сім місяців діяльності цей партизанський загін пустив під укіс дванадцять ешелонів ворога знищив чотирнадцять паровозів, вісімдесят три вагони з живою силою й
технікою німецьких загарбників, разгромив ЗО німецьких комендатур, знищив близько двох тисяч гітлерівців.
У взаємодії з частинами Червоної Армії партизанський загін під керівництвом П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Чигирин у роки великої вітчизняної війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок