Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Михайло Погодін як редактор журналу “Москвитянин”

Михайло Погодін як редактор журналу “Москвитянин”

Назва:
Михайло Погодін як редактор журналу “Москвитянин”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Михайло Погодін як редактор журналу “Москвитянин”


Періодичні видання є важливим чинником, котрий сприяє глибшому розумінню духу певної епохи. Представлене у них розмаїття думок, суджень та уявлень викликає сьогодні живий інтерес у дослідників, допомагає з’ясувати окремі важливі аспекти суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного розвитку того чи іншого періоду. Залишаються актуальними питання становлення професійної журналістики. У Росії, зокрема, цей процес частково був пов’язаний з іменем відомого історика, професора Московського університету М.Погодіна. Він був редактором і видавцем часописів “Московский Вестник” (1827-1830) і “Москвитянин” (1841-1856). Зміст їх публікацій дозволяє виявити основні ідейні засади та громадську позицію цього вченого, характер його відносин з офіційними колами, ступінь впливу на читацьку аудиторію тощо.
Дана проблематика знайшла часткове відображення в історичній літературі. Роботи Д.Корсакова Корсаков Д.А. О.И.Сенковский и М.П.Погодин как журналисты. – Казань, 1902., Б.Глинського Глинский Б.Б. Раздвоившаяся редакция «Москвитянина» // Исторический вестник. – 1897. - № 4., С.Венгерова Венгеров С. Молодая редакция «Москвитянина» // Вестник Европы. – 1886. - № 2 , С.Шашкова Шашков С. Эпоха Белинского // Дело (Санкт-Петербург). – 1874. - № 4., І.Свєнціцького Свенцицкий И.С. Материалы по истории сношений Карпатской Руси с Россией. – Львов, 1906. містять значний фактичний матеріал. Однак всі вони відзначаються описовістю з дещо упередженими оцінками та висновками. Останнім часом з’явилося ряд праць, у яких спостерігається переосмислення ролі і місця М.Погодіна в історії суспільної думки та культури Росії Русский консерватизм XIX века. Идеология и практика. – М., 2000; Рудницкая Е.Л. В поисках пути (начало философского осмысления судеб России) // В раздумьях о России. – М., 1996..
Метою даної статті є спроба аналізу діяльності М.Погодіна як редактора та видавця журналу “Москвитянин". Відповідно до цього розглядаються основні етапи у виданні журналу і роль М.Погодіна як видавця і редактора.
В історії Росії другу чверть XIX ст. можна охарактеризувати як час зміни політичних пріоритетів. З приходом до влади імператора Миколи I була переглянута національна політика держави, відбувся поворот у відношенні до Заходу, розроблена нова державна доктрина, що базувалася на принципах православ’я, самодержавства, народності Русский консерватизм XIX в. Идеология и практика. – М., 2000. – С. 105.. Ідеї нового курсу поширювалися всередині країни різноманітними шляхами та засобами. При цьому одне з провідних місць відводилося періодичним виданням. У 40-50-ті роки XIX ст. рупором теорії офіційної народності виступав журнал “Москвитянин” (1841-1856 рр.), редактором якого був історик, професор Московського університету М.Погодін. Саме діяльністю як журналіста і видавця визначалося його місце в громадському житті Росії у вказаний період.
Названий часопис був не першим видавничим проектом М.Погодіна. Ще у 1826 р. завдяки зусиллям історика та його колеґи С.Шевирьова, професора літератури Московського університету, у Москві вийшов літературний альманах “Урания”. Сам М.Погодін розглядав це видання як спробу зайняти власну нішу на ринку друкованих видань тогочасної Росії, який гостро потребував модернізації та розширення Корсаков Д.А. О.И.Сенковский и М.П.Погодин как журналисты. – Казань, 1902. – С.17.
. Успіх альманаху забезпечили надруковані на його сторінках художні твори О.Пушкіна, ф.Тютчева, Д.Веневітінова, Є.Баратинського та ін. Саме ж видання сприяло налагодженню тісних контактів М.Погодіна у середовищі найвідоміших тогочасних літераторів.
Історик повною мірою використав ці зв’язки, залучивши до співпраці літературну еліту Москви (О.Пушкіна, М.Язикова, ф.Глінки та ін.) у наступному своєму проекті – журналі “Московский Вестник”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Михайло Погодін як редактор журналу “Москвитянин”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок