Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Саджавка: історія рідного села

Саджавка: історія рідного села

Назва:
Саджавка: історія рідного села
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,31 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Саджавка: історія рідного села
“Блаженна людина, що
любить свій край”
(Іван Огієнко)
У час, коли національно-культурне відродження нашого народу в незалежній Українській державі стало реальністю, все більше зростає інтерес до історичного краєзнавства. Цілком очевидно, що без краєзнавства – без знання рідного краю годі говорити про національну гідність, самовідданість, національний менталітет.
Святе відчуття Батьківщини і рідної землі починається саме з рідного краю, свого села чи міста, вулиці, своєї домівки, де людина народилась і виросла, де пройшло її дитинство. Вони передаються з покоління в покоління з молоком матері, мелодією народної пісні, поетикою рідної мови.
Історичне краєзнавство – невід’ємна складова “кореневої системи” духовності дитини, важливий засіб забезпечення нерозривного зв’язку минулого нашого краю з вітчизняною і світовою історією. Іншими словами, воно виступає своєрідним виявом поєднання макро- і мікрорівнів, допомагає дітям читати книгу життя через крихітні частинки минулого не лише очима, а й розумом, самостійно розібратись, куди веде шлях їхніх батьків і дідів, нашого народу.
Розвиток історичного краєзнавства ставить підвищені вимоги до науково-методичного забезпечення. Багато аспектів шкільного історичного краєзнавства висвітлено у дослідженнях прикарпатських науковців В.Грабовецького, В. Полєка, П.Арсенича, Я. Треф’яка, С. Пушика, які зробили вагомий внесок у розвиток національного краєзнавства. Зокрема, теоретичні основи краєзнавства, методику краєзнавчої роботи та історію краєзнавчого руху на Прикарпатті ґрунтовно розкрито у книзі кандидата педагогічних наук, доцента Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослава Треф’яка “Методика краєзнавчої роботи в національній школі”, виданій в Івано-Франківську в 2002 році.
Мета історичного краєзнавства тісно переплітається із загальними цілями історичної освіти школярів. Одним з головних напрямів, визначених Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Концепцією шкільної історичної освіти є оновлення її змісту – досягнення якісно нового рівня у вивченні історії України, історії рідного краю, формування національної свідомості, любові до землі своїх предків, свого народу.
У зв’язку з цим хочеться навести думку відомого академіка НАН України, голови Всеукраїнської спілки краєзнавців Петра Тронька, висловлену ним ще на зорі нашої незалежності:
“З огляду на майбутнє важливого значення набуває проблема викладання краєзнавства в навчальних закладах. Нам здається, що учні шкіл і студенти всіх вузів, незалежно від їх профілю, повинні вивчати курс краєзнавства, знати свої першовитоки. Для цього слід зайнятися підготовкою для шкіл та вузів програм, підручників, посібників, іншої літератури з краєзнавства та народознавства” [
]
Саме з цією метою створено навчальний посібник для учнів Саджавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Надвірнянського району Івано-Франківщини “Саджавка: історія рідного села”. Слід зазначити, що в 2003-2004 навчальному році в Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст. функціонує 25 класів, в яких навчається 580 учнів. Педагогічний колектив нараховує 60 вчителів. У роки незалежності в школі докорінно оновлено навчально-виховний процес, він набув національного забарвлення.
Діти отримали змогу прилучатися до національних та гуманістичних загальнолюдських цінностей. Нагромаджено багатий і цікавий досвід історико-краєзнавчої роботи. Зокрема, четвертий рік працює краєзнавчий гурток “Диво край”, щороку всі учні школи залучаються до пошукової експедиції “До рідних джерел”. У 2003 році відкрито шкільний музей історії села Саджавки.
Навчальний посібник “Саджавка: історія рідного села” побудований на основі синхронно-тематичного зв’язку з основним курсом історії України та спецкурсом для шкіл Прикарпаття “Історія рідного краю”. Він адресований перш за все учням 7-11 класів Саджавської ЗОШ, які вивчають систематичний курс історії України.
Використання посібника на уроках та в позакласній краєзнавчій діяльності сприятиме формуванню цілісної системи знань школярів Саджавки про рідний край, його головні етапи розвитку, специфічні особливості, місце і значення його в історії розвитку Надвірнянщини та Прикарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Саджавка: історія рідного села

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок