Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Україна: поглад крізь роки

Україна: поглад крізь роки

Назва:
Україна: поглад крізь роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Україна: поглад крізь роки
План
1. Неоколоніалізм
2. Україна: погляд крізь роки
3. Наддержавне управління Україною
4. Колоніальна адміністрація України
5. Момент істини для політичної "еліти"
Прагнення Заходу панувати над світом зумовлено об'єктивни-ми законами соціального буття. І він робить усе для того, аби встановити новий світовий порядок, який би відповідав його інтересам.
Під час "холодної війни" західною цивілізацією розроблено стратегію нового світового порядку — стратегію реалізації кон-цепції "золотого мільярда". Її суть полягає в нав'язуванні неза- хідним країнам соціального устрою, економіки, ідеології, полі-тичної системи та способу життя, подібних до тих, що існують у західних країнах. Концептуально це скидається на гуманну, без-корисливу й визвольну місію Заходу, який при цьому зображу-ється як осередок усіх можливих доброчинностей. І який ніби звертається до інших, незахідних народів: "Ми вільні, багаті й щасливі, хочемо допомогти і вам стати такими ж вільними, бага-тими й щасливими, як ми. Але для цього ви повинні виконувати всі наші поради".
Та все це на словах. Насправді Захід має намір довести намі-чені "жертви" до такого стану, щоб вони втратили можливість самостійно існувати й розвиватися, включити їх у сферу впливу й експлуатації західних країн, приєднати до себе не в ролі рівно-правних партнерів, а як зону колонізації. Ідеологічна обробка й система спокус роблять усе для того, аби "жертва" сама полізла в ярмо колонізації і при цьому була вдячна за те, що її колонізу-вали. Не виключається й насильство, бо всередині країни може точитися боротьба між різними категоріями громадян, які не ба-жають жити в колонії.
Тактика, яку використовує Захід, різноманітна і добре роз-роблена під час "холодної війни". Насамперед— це дискре-дитація всіх основних атрибутів суспільного устрою країни, що підлягає колонізації. Затим — дестабілізація її й сприяння кризо- вим явищам в економіці, державному управлінні, ідеології; роз-поділ населення країни на ворожі групи, партійні й релігійні осе-редки, підтримка опозиційних рухів, підкуп інтелектуальної елі-ти й привілейованого прошарку; пропаганда переваг західного способу життя, аби викликати в населення заздрощі до західного достатку і воднораз створити ілюзії, що цього достатку можна досягти у стислі терміни, якщо країна стане на шлях перетворень за західними зразками; перенесення соціальних хвороб західного суспільства, що подаються як прояв справжньої свободи особис-тості; надання такої допомоги колонізованій країні, щоб вона сприяла руйнуванню її економіки, породжувала паразитизм, ще й створюючи Заходові репутацію безкорисливого рятівника від "кошмарів" попереднього способу життя.
Однією з характерних рис колонізації є мирне вирішення про-блем, точніше — примусово мирне. Захід має потужний еконо-мічний, ідеологічний і політичний потенціали, щоб примусити обрану країну йти шляхом, який він визначить. А якщо потрібно, як у випадку з Сербією чи Іраком, може застосувати й силу.
Глобалізація — це особлива форма колонізації, внаслідок якої в колонізованій країні примусово створюється соціально-полі-тичний лад колоніальної демократії. Вона, вважає О. Зінов'єв, ".не є наслідком природної еволюції певної країни з огляду на внутрішні умови та закономірності її історично створеного соці-ально-політичного ладу. Це щось штучне, нав'язане країні ззовні і всупереч її історичним кореням і тенденціям еволюції. Глобалі-зація підтримується всією могуттю колоніалізму. До того ж коло-нізована країна втрачає її попередні міжнародні зв'язки. Через те, що руйнуються блоки країн, а також дезінтегруються великі країни, як у випадку з Радянським Союзом і Югославією. Інколи це робиться задля звільнення якогось народу (зокрема україн-ського) від гніту інших народів. Але частіше ідея звільнення й на-ціональної незалежності є ідеологічним засобом маніпулювання людьми".
За країною з обірваними колишніми зв'язками залишається видимість суверенітету. З нею встановлюються відносини як з рівноправним партнером, для більшості населення зберігаються попередні форми життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Україна: поглад крізь роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок