Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

Назва:
ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,68 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
В. Г. Ткаченко
ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
У міжвоєнний період істотним компонентом побуту населення в системі масової інформації стає радіомовлення, а невід'ємними засобами комунікації - пошта, телефон і телеграф.
Метою статті є дати загальний огляд проблем, пов'язаних з розвитком засобів зв'язку Запорізького краю у міжвоєнний період та визначити їх місце в повсякденному побуті населення. Коло завдань, що стояли перед радіомовленням, поштою, телефоном і телеграфом було досить широким і охоплювало окрім технічних питань, низку організаційних заходів, які впроваджувалися органами місцевої влади. Крім того, успішне вирішення зазначеної проблеми у певній мірі відігравало позитивну роль у життєдіяльності мешканців регіону.
На початку ХХ ст. територія Запорізького краю в адміністративному відношенні знаходилася в складі двох губерній - Олександрівський повіт входив до складу Катеринославської губернії, а Мелітопольський і Бердянський повіти відносилися до Таврійської губернії. Повітові органи зв'язку підпорядковувалися відповідним губернським структурам. Засоби зв' язку Олександрівського повіту відносилися до Катеринославського поштово-телеграфного округу, а Таврійської губернії - до Одеського поштово-телеграфного округу.
Наприкінці 1917 р. становище в Запорізькому краї характеризувалось складними протиріччями між представниками різних органів влади. Міська дума вважала себе повноправним хазяїном у місті і всіляко перешкоджала прагненню яких-небудь політичних партій і організацій узурпувати владу. Створений представниками партії більшовиків революційний комітет дума розцінювала як самочинну організацію і не визнавала його існування.
Перша спроба встановити радянську владу в Олександрівську була здійснена в середині грудня, коли загін моряків-чорноморців, повертаючись з-під Бєлгорода в Севастополь, одночасно вирішив усунути органи місцевого самоврядування і підкорити міське життя новим умовам. Однак завдяки телефонному зв'язку й оперативності дій міської думи вдалося уникнути значних людських жертв і руйнувань. Збройний загін, не домігшись успіху, змушений був покинути місто.
Надалі, розробляючи план захоплення влади, більшовики значну увагу приділили заволодінню засобами зв'язку - телефоном, телеграфом, поштою. На початку січня 1918 р. в Олександрівську почалося збройне повстання. 5 січня в установу поштово-телеграфного відомства з'явилися представники від більшовиків і запропонували службовцям підкоритися їхній владі і не залишати робочі місця. У відповідь на це був створений страйковий комітет. Через два дні на пошту було введено 60 червоногвардійців і встановлено три кулемети [1, арк. 186]. Такі ж події відбулися і на телефонній станції. Поштово-телеграфним працівникам була пред' явлена вимога - пропускати, відправляти і видавати тільки ту кореспонденцію, яка б задовольняла більшовиків, а небажану - конфісковувати. Також було висунуто вимогу видавати копії телеграм і передачі контрольної трубки на телефоні. Службовці заявили категоричний протест, мотивуючи це тим, що за Статутом Союзу поштово-телеграфних службовців повинна дотримуватися повна таємниця і недоторканність усієї кореспонденції. Представники військово-революційного комітету відповіли ультиматумом, відповідно до якого працівники зв'язку повинні були або прийняти умови більшовиків, або звільнитися.
У той же день міська дума на своєму засіданні проаналізувала ситуацію, яка склалася, і засудила втручання більшовиків у роботу поштово-телеграфних установ, визнаючи даний факт неприпустимим, тому що пошта, телефон і телеграф обслуговують широкі верстви населення, повинні бути нейтральними, а їхня діяльність недоторканна. Для врегулювання конфлікту і припинення страйку було прийняте рішення створити арбітражну комісію.
Члени комісії під час переговорів між страйковим і військово-революційним комітетами ознайомилися з умовами сторін. Зв' язківці вимагали забрати комісара з приміщення поштово- телеграфної контори; допустити усіх службовців до виконання своїх обов'язків; не застосовувати ніяких репресій стосовно кого-небудь із службовців; надавати військово-революційному комітету, у разі потреби, прямий провід для переговорів та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок