Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Народні музеї суднобудівних заводів Миколаєва - джерельна база історії суднобудування України ХІХ-ХХ ст.

Народні музеї суднобудівних заводів Миколаєва - джерельна база історії суднобудування України ХІХ-ХХ ст.

Назва:
Народні музеї суднобудівних заводів Миколаєва - джерельна база історії суднобудування України ХІХ-ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УДК 629.5 (091)(477)+069
Рижева Н.О., Миколаївський державний університет ім. В.О.Сухомлинського
Народні музеї суднобудівних заводів Миколаєва - джерельна база історії суднобудування України ХІХ-ХХ ст.
У статті розкривається історія розвитку суднобудування України на основі матеріалів, зібраних музеями суднобудівних заводів м Миколаєва.
The article deals with the history of development of shipbuilding in Ukraine on the basis of materials gathered by museums of shipbuilding plants in Mykolaiv.У сучасний період, коли посилюється тенденція дослідження історії людства в цілому, краєзнавчі теми, регіональна історія не повинні відчувати зневажливо-поблажливого ставлення учених, тому що кожна краєзнавча, регіональна проблема не може не містити в собі проблеми глобального масштабу. В даному контексті дослідження фондів, експозицій, експонатів народних музеїв суднобудівних заводів набуває особливого значення. Джерельна музейна група дозволяє виявити на основі історії суднобудівних заводів загальне і часткове в розвитку цієї індустріальної галузі України в цілому.
Досліджуваному питанню присвячено кілька статей співробітників суднобудівних підприємств, працівників музеїв, що друкувалися головним чином в заводських багатотиражках.
Л.Журавель, Л.М.Кучеренко, І.Р.Чумаков,
ДНепомняща, О.О.Зарецька, Л.М.Янковський висвітлювали етапні події історії заводів, трудові подвиги суднобудівників, представлені в експозиціях музеїв. Працівники обласного краєзнавчого музею В.А.Петров та НВ.Ченська відобразили досвід роботи народних музеїв заводу ім. 61 Комунара, ВАТ "Дамен ПІипярдс Океан?' у професійно виконаних буклетах. Ця стаття ставить своєю метою розкрити історію розвитку суднобудування України на основі матеріалів зібраних музеями суднобудівних заводів м. Миколаєва.
В наш час у Миколаєві існують три народних музеї з історії суднобудування, які створено при заводі ім. 61 Комунара, Чорноморському суднобудівному заводі, ВАТ "Дамен ПІипярдс Океан". Аналізуючи експозиції народних музеїв, автор виходив із положення, що подібні музеї формувалися на дещо інших засадах, ніж державні. Сама назва "народний музей" свідчить про "аматорський" характер його створення, обмежений історією одного заводу. В той же час такий тип музею несе в собі ціннісні крупинки інформації, що при відповідному аналізі дозволяють відновити важливі віхи історії суднобудування України. Підкреслимо, що працівники Миколаївського обласного краєзнавчого музею Л.Д.Хлопінська (директор музею), К.І.Дубенко (заступник директора із загальних питань), В.А.Петров (завідувач методичним відділом), Н.В.Ченська (науковий співробітник) та ін. в 80- 90-ті роки XX ст. допомагали формувати та удосконалювати експозиції заводських музеїв, проводили необхідні наукові консультації для їх працівників. Поєднання високого професіоналізму співробітників краєзнавчого музею з громадською ініціативою, "аматорською" творчістю заводчан дозволило створити експозиції на основі цінних історичних документів, які є важливим джерелом для дослідників.
Найстарішим у Миколаєві зберігачем значної за обсягом та різновидом джерельної інформації є народний музей історії заводу ім. 61 Комунара. У 2003 році йому виповнилося 40 років. Музей розташовано в будинку, який є пам'яткою історії міста і краю. Він побудований у 1835 році за сприяння адмірала М.П.Лазарєва для зберігання моделей кораблів, які будувалися на Адміралтейській верфі. В наш час загальна площа будівлі музею становить 355 кв. м, сховища архіву музею - 21 кв. м.
"Оригінальність та документальність" - такий девіз в основу роботи було покладено ініціативною групою засновників музею, роботу якого більше 15 років очолював її перший громадський директор, інженер, капітан І рангу Я.Л.Журавель [1]. Формування фондів музею здійснювалося "народним" методом - робітники, інженерно-технічні спеціалісти, мешканці міста передавали до них пам'ятні реліквії, які систематизувалися у відповідності з історією заводу в хронологічному порядку. В наш час кількість експонатів, що зберігаються в музеї історії заводу ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Народні музеї суднобудівних заводів Миколаєва - джерельна база історії суднобудування України ХІХ-ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок