Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Переяславська рада - вибір України.

Переяславська рада - вибір України.

Назва:
Переяславська рада - вибір України.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Пошукова робота з історії України
Переяславська рада - вибір України.


Велика Українська національно-визвольна революція, яка почалася 1648року, цілком змінила політичну картину Східної Європи. Блискучі перемоги гетьмана Богдана Хмельницького над поляками на Жовтих Водах, під Корсунем і Пилявцями завдали важкого удару Речі Посполитій не лише мілітарно, але й політично та ідеологічно. Вони перекреслювали стару гемонську ідею співіснування трьох народів – польського, литовського й руського і українського та білоруського і єдиній Речі Посполитій. Українська козачина, що перейняла, ще з кінця XVI ст. Починаючи історичну місію національного речника українського народу стала по 1648 році головною силою не терені України провідником українського народу й державною владою на його території [, с.159].
Утворення Української козацької держави, як спадкоємця старої Руської (Київської) імперії було найбільшим політичним досягненням українського народу по довгих століттях бездержавності й національного поневолення. Цей величезний успіх поклав на всі стани української людяності й передусім на козачину важкий тягар дальшої збройної й політичної боротьби проти Польщі й праці над будівництвом нової держави в умовах дуже складної міжнародної ситуації на Сході Європи й великих соціально-політичних змін на Україні.
Нагальна потреба в пошуку союзників у боротьбі проти Речі Посполитої та забезпечені гарантій для існування нової держави зумовило надзвичайно активну зовнішньополітичну діяльність гетьманського уряду. Польський дослідник Людвік Кубаля стверджував, що , “... здається не було і дня, щоб Хмельницький не приймав чужоземних послів, дипломатичних агентів, кур’єрів, посланців і не посилав їх”. [2, с.747]
Головною проблемою для українського уряду залишилася проблема українсько-польських відносин, власне проблема остаточного компромісу тут вже не могло бути. “Стіна з стіною з удариться – одна впаде, друга останеться”, - ці слова Богдана, ще з 1649 року набули тепер фатального значення [3, с.175]. Коли він думав, що Лядська земля згине, а Русь все буде панувати – ще в тім році, дуже скоро” [3, с.144].
Та досвід шести років важкої боротьби показав гетьманові, що Польську державу не подолати одним 6даром, тим паче, що міжнародне становище Польщі, несприятливе перед 1648 р., змінилось на краще. Молода Українська держава потребувала міцної, концентрованої військово-політичної допомоги ззовні, бо політична підтримка Туреччини була недостатня, а військова поміч Особливого значення у військово-політичних планах Б. Хмельницького набирає справа українсько-московського союзу.
Ця справа була не нова. Ще в перших місцях повстання увага Б.Хмельницького була звернута на московський кордон. Гетьман знав, що між Польщею і Москвою був договір оборонного союзу, укладеним Адамом Киселем у Москві 1647р. Цей договір був спрямований проти Криму, але від початку 1648р Крим був союзником України, й таким чином, вістря польсько-московської угоди могло звернутися й проти української революції.
Основним завданням Б. Хмельницького в той час були не допустити до спільної московсько-польської окупації – він ще влітку 1648 року звертається до царя Олексія Михайловича з проханням не допомагати Польщі, а скористатися з нагоди й відібрати в неї смоленське або заявити свої претензії на вакантний тоді, після смерті Володислава IV, польський престол [3, с.112].
Згодом Б. Хмельницький вживає заходів, щоб спонукати Москву активно допомогти Україні проти Польщі. Ця допомога стала потрібною на початку 1649 року, в зв’язку з широкими планами Б. Хмельницького щодо відновлення старої Руської держави на всьому етнічному просторі України, які гетьман так одверто і рішуче відкрив польському посольству на чолі з Адамом Киселем у Переяславі в лютому 1649 року.
На початку того року український посол, у Москві Силуян Мужиковський пропонує московському урядові окупувати Сіверщину, мовляв “живуть в тих городах собою свобідно, то стала вже їх козацька земля, а не польська і не литовська” [3, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Переяславська рада - вибір України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок