Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> реферат: Буковина у 1921-1923 рр.

Буковина у 1921-1923 рр. / сторінка 2

Назва:
Буковина у 1921-1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністром, а потім президентом регіональної комісії Буковини з рамени ліберальної партії був І.Ністор, який ніоли не приховував своїх намірів денаціоналізувати українців; з націонал-цараністичної – Т.Савчук-Савяну. Березнева конституція 1923 р., не тільки знехтувала зобов'язання відносно "охорони меншин", але й узаконила дотогочасну варварську практику над нерумунами. Параграф 128 стверджував, що "теперішню конституцію не можна знести ні цілком, ні частинно, однак, на випадок державної небезпеки заводиться через закон цілковитий або частинний стан облоги".
Вага і суть цього параграфу становляться ясними, коли згадаємо, що румуни вважали на Буковині державною небезпекою будь-яку українську діяльність. У наступному параграфі цієї конституції, (137), узаконювалось запровадження централізації та уніфікації Румунії: "Всі закони, які є в силі тепер по різних провінціях румунської держави, мається зревізувати, щоб годилися і відповідали конституції та одностайності румунського законодавства. Від дня оголошення конституції (21.09.1923) мається знести всі закони, декрети, розпорядки і інші акти, котрі протиставляються законам в оголошеній конституції"
Новий "Закон про адміністративну уніфікацію" з 1925 р. поділяв Буковину на 5 повітів: Чернівці, Сторожинець, Радівці, Кимполунг і Сучава. Цей новий адміністративний поділ мав на меті створити такі адміністративні одиниці, в яких, поруч із українським населенням, знаходилися б і румунські громади. Внаслідок цього перестали існувати такі, чисто українські, повіти: Заставна, Кіцмань, Вашківці і Вижниця. Наступним кроком включення Буковини до Румунії була конституція 1935 р., яка перекреслила окремі провінції як адміністративні одиниці. Повну законодатну уніфікацію "Великої Румунії" приніс окремий закон у 1938 р., на основі якого поширено румунське законодавство старого королівства на Буковину. Остання румунська конституція (від 24-го лютого 1938 р.) перетворила Румунію на авторитарно-тоталітарну державу з необмеженими правами короля та з міністрами, відповідальними тільки перед ним. Парламентарну систему було змінено зібраннями станів. Міністрами і префектами – управителями повітів – стали генерали і полковники. Вневдовзі прийшла й адміністративна реформа (червень 1938 р.), на підставі якої всю Румунію поділено на 10 областей.
Румунська політична влада.
Дуже слабка початкова адміністративна автономія Буковини довго не протрималася; на її місце прийшли представники центральних бухарестських державних органів і все політичне життя Буковини було уніфіковане з політичним станом усієї румунії.
Румунія була конституційним королівством, в якому король рядив на підставі конституції. Король керував державою за допомогою уряду, який він настановляв і звільняв. По повітах, представниками уряду були префекти, їм підлягали претори у волостях та двірники в громадах. Законодавча влада знаходилась в руках парламенту, що складався з двох палат – камери з депутатів або послів і сенату – з вибраних сенаторів і з титулу права. Судівство було не залежне.
За час парламентарного періоду 1918-1938 рр. вся виконавча і законодавча влада перебували в руках тієї партії, що здобувала при виборах більшість голосів. Між собою чргувалися дві найсильніші румунські армії – ліберальна, що прийшла на місце традиційної консервативної румунської партії та була виразником інтересів великих землевласників і промисловців (вона обстоювала сильну централізацію країни), і націонал-цараністична (селянська) партія, що виникла внаслідок злиття семигородської партії (Вайда-Воєвод), селянської партії з регату (Мігалакі) та молдавського блоку з Бесарабії (Галіпа). Ця партія захищала дрібноселянських власників. Поруч цих політичних формацій, певну роль відігравали "політична партія" генерала Аверескула, націонал-християнська Гоги-Кузи і "Залізна Гвардія" Кордіяну К.З.. Дві останні набрали на вазі в 30-х роках і стояли на принципах румунського націоналізму.
Від 1938 р. Румунія стала авторитарною державою, з однією партією, переважно військовим управлінням, з постійним станом облоги та тотальною цензурою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Буковина у 1921-1923 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок