Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Скачати реферат: Буковина у 1921-1923 рр.

Загрузка...

Буковина у 1921-1923 рр. / сторінка 4

Назва:
Буковина у 1921-1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Українське політичне життя.
Відносно короткий, порівнюючи з іншими, румунський період в історії Буковини вимагає особливої уваги, бо в ньому пануючим чинником став один із двох, конкуруючих між собою народів, який і реалізував свою програму по відношенню до Буковини. У всіх заходах румунської влади на Буковині знайшли підтвердження столітні імперіалістичні заміри румунського напливого елементу супроти тубільних українців – з неприкритою колонізаційною політикою, фальшуванням історичного минулого та примусовою денаціоналізауією всього українського. Супроти агресивного і брутального, а водночас – наступаючого з позиції держави національного противника, українці на Буковині були незагартованими і непідготовленими на протидію тим рафінованим методам, якими користувалася румунська влада. На такий стан справи чимало вплинула й попередня австрійська окупація, що виховувала покірливі, лояльні та прислужницькі елементи, які не зважувалися на підметне ісування, а задовольнялися мінімальними "осягами". Спротив, що пізніше набрав організованих форм і поширився на політичну і культурно-духовну площину, оформлювався вже під час панівного румунського наступу.
Тому при розгляді політичного життя українців під час румунської окупації постійно виступають поруч два його вияви. З одного боку, легальна політична діяльність із визнанням румунської окупації та намаганням в рамках її реалізувати свою програму, і підпільно-революційна, - що заперечувала в самій основі румунську владу на Буковині, проти неї активно боролася і намагалася революційними методами об'єднати духовний і політичний розвиток цієї землі з самостійними стремліннями загальноукраїнської національної революції. Найкраще визначення для цієї останньої – це "українська іредента", назва, якою румуни характеризували все, що було українське, навіть коли воно й не мало нічого спільного із запереченням існування румунської держави на Буковині. Для успішного розвитку боротьби проти всякої окупації ідеальною була б планомірна співпраця керівних чинників визвольного і легального таборів; на Буковині до такої співгри між цими двома течіями не дійшло.
Аналізуючи політичне життя українців на Буковині під час румунської окупації в 1918-1940 рр., констатуємо три періоди з різними окупаційними режимами. Перший період, що тривав повних 10 років (1918-1928), позначений постійним станом облоги, міцними румунізаційними заходами та слабкою організаційною системою українців. Це був час, коли намагалися відновити свою діяльність українські політичні формації з австрійського періоду, які, однак, скрахували в румунській дійсності. У цьому періоді українські політичні представники вже не виступали самостійно, а лише в рамках однієї з існуючих румунських партій. Спротив підпільно-революційний мав більше військовий і спорадичний характер.
Період 1918-1928 рр.
На початку нового періоду українці вважали румунську окупацію тимчасовою, тому очікували на рішення паризької Конференції Миру. В цей же час продовжувалися українські Визвольні Змагання на Наддніпрянщині і Галичині, а багато буковинців змагалися в лавах УГА чи арміях УНР. На Буковині більшість свідомого українського активу перебували по в'язницях, а найативніші політичні діячи були змушені покинути край. Тогочасне становище найкраще характеризує Ю.Сербинюк. Він писав: "У політичному житті запанувала повна дезорієнтація, народ, що звик до політики "згори", лишився нараз без проводу, без програми. без ясної мети, але зі сподіванками на зміни".
Щойно після невдачі Визвольних Змагань та зрозумінні марності сподіванок на міжнродну справедливість, українці Буковини почали думати про зоорганізоване життя і шукати шляхів для політичної репрезентації в новій дійсності.
Першим, хто взявся за політичну діяльність, були передвоєнні партії. Досить активною в той час була соціал-демократична партія, яка використовуючи загальну економічно-соціальну кризу у всій Румунії, знаходила прихильний грунт для своєї діяльності серед українців Буковини. Тоді її лідерами були К.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Буковина у 1921-1923 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок