Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ХАРАКТЕР ВЗАЄМОДІЇ ГІЛОК ВЛАДИ В УКРАЇНІ У 1994-1998 PP.

ХАРАКТЕР ВЗАЄМОДІЇ ГІЛОК ВЛАДИ В УКРАЇНІ У 1994-1998 PP.

Назва:
ХАРАКТЕР ВЗАЄМОДІЇ ГІЛОК ВЛАДИ В УКРАЇНІ У 1994-1998 PP.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 94(477):323.2 "1994/1998"
Л. І. Полякова
ХАРАКТЕР ВЗАЄМОДІЇ ГІЛОК ВЛАДИ В УКРАЇНІ У 1994-1998 PP.
У статті аналізується комплекс проблем взаємодії гілок влади в Україні під час президентства Л. Кучми. Питання дострокових президентських та парламентських виборів 1994 р. постало в складних соціально- економічних і політичних умовах. Конфлікти між гілками влади підірвали до неї довіру у населення. 19941998 рр. є важливим етапом у справі формування законодавчої бази щодо регулювання відносин між гілками державної влади.
Ключові слова: вибори, взаємодія, президент, Верховна Рада, політичний конфлікт
90-ті роки XX століття є переломними для України і мають особливе значення. Це є період становлення України не тільки як незалежної держави, а й осмислення нових шляхів розвитку держави на засадах демократії, багатопартійності, ринкової економіки.
Період 1990-1994 рр. характеризувався складними соціально-економічними та політичними процесами, конфліктами між гілками влади, що в результаті приводить до дострокових президентських та парламентських виборів. Питання взаємодії гілок законодавчої, виконавчої, судової гілок влади є актуальним і на сучасному історичному етапі. А історичний аналіз становлення органів влади незалежної України дозволяє зробити висновок щодо необхідності адміністративної реформи, та вдосконалення законодавчої бази, яка стосується питання взаємодії гілок влади незалежної України.
Мета даного дослідження полягає в аналізі діяльності та взаємодії державних органів влади в період 1994-1998 рр., характеристиці конституційного процесу та виявлені причин політичних конфліктів на даному історичному етапі.
Проблематика взаємозв'язку принципів поділу влади та взаємодії різних гілок влади знайшла відображення у монографічних дослідженнях вітчизняних науковців: О. Каневського, В. Шаповала, О. Скрип- нюка, Ю. Тодики, В. Яворського, В. Журавського, В. Кременя, В. Ткаченка, В. Тація.
Проблематика реформування механізму влади й перегляду положення вищих органів державної влади в системі поділу влади розглядається в монографіях авторського колективу за ред. Н. Нижник, В. Тація, Ю. Тодики та О. Даниляна, О. Бандурки та В. Греченка,
Питання про функції глави держави у системі поділу влади розглядається в роботах: В. Шаповала, О. Скрипнюка, Ю. Тодики та В. Яворського, А. Зайця, Н. Нижник, Є. Назаренко, Р. Михеєнка, С. Серьогіної.
Функції Глави держави України, його взаємодія з іншими вищими владними інституціями аналізуються О. Скрипнюком, Ю. Тодикою, В.Яворським.
Установчі повноваження Президента як глави держави щодо формування органів виконавчої влади за змістом Конституції України в редакції від 28 червня 1996 р. розглядаються в роботах Н. Нижник, В. Авер'янова, Р. Михеєнка, С. Серьогіної, В. Шаповала та багатьох інших [1,с.50-52].
Невизначеність статусу Уряду в Україні, що є однією з найактуальніших теоретичних та практичних проблем національного державотворення, розглядається в роботах В. Кампо, В. Шаповала, В. Авер'янова, Ю. Тодики, Т. Грозіцької, В. Шатіло, І. Пахомова, В. Скрипнюк. Автори насамперед акцентують увагу на слабкості позицій Уряду у стосунках із Президентом та Верховного Радою України, його надмірній залежності під останніх за змістом Конституції Українки редакції від 28 червня 1996 р. Аналіз існуючих наукових досліджень з проблем утворення та взаємодії гілок влади в Україні зробив Р.С.Мартинюк. [1,с.60- 62]
Загострення соціально-економічного та політичного становища у сер. 90-х рр. XX ст. поставило на порядок денний питання про визначення шляхів реформування не тільки економічної галузі, але й політичної структури. Протистояння президента і Верховної Ради на фоні кризових явищ в економіці закінчилося прийняттям рішення обох сторін про дострокове припинення повноважень.
У березні і квітні 1994 р. відбулися вибори до Верховної Ради України. Вибори були покликані змінити політичну конфігурацію в республіці, припинити конфлікт між виконавчою та законодавчою гілками влади. Особливостями виборів було ще й те, що вони вперше проводились на багатопартійній основі, хоча й за мажоритарною системою, відповідно до якої висування кандидатів відбувалося в територіальних округах, а не за партійними списками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ХАРАКТЕР ВЗАЄМОДІЇ ГІЛОК ВЛАДИ В УКРАЇНІ У 1994-1998 PP.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок