Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Компартивістський аналіз демократичного та тоталітарного режиму

Компартивістський аналіз демократичного та тоталітарного режиму

Назва:
Компартивістський аналіз демократичного та тоталітарного режиму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,27 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
„Компартивістський аналіз демократичного та тоталітарного режиму”.


План.
Політичний режим: типологія та основні характеристики.
Характерні ознаки тоталітарного політичного режиму.
Демократія, як спосіб функціонування політичної системи.


Політичний режим: типологія та основні характеристики.
Політичний режим - це система способів і методів правління державно організованим суспільством, система способів і методів організації суспільства та організації політичної влади, що визначають характер поліпшення життя в країні, рівень політичної свободи.
Щодо типології політичних режимів то найпоширенішою в світовій політиці, науці і політичному режимі і традиційною для вітчизняної політології є та, що полягає у прославленні демократії різним недемократичним режимам. Змісти політичного режиму визначається взаєминами між двома політичними субстанціями – владою і свободою. Саме обсяг повноважень влади, способи і методи її діяльності, ступінь свободи індивідів дозволяють належно оцінити характер існуючому в суспільстві політичного режиму.
Значну увагу характеристиці політичних режимів приділяв у своїх працях Аристотель.
Ознаками виділення політичного режиму в окремій тип є:
спосіб формування органів влади;
співвідношення між гілками влади;
становище і роль політичних партій та громадських організацій;
правовий статус особи;
рівень економіко-господарського розвитку;
рівень політичної свідомості суспільства;
порядок функціонування правоохоронних органів і паралельних органів;
встановлена правова система, її особливості і характер;
історичні, культурні традиції, звичаї народу тощо;
З виділенням ознак можна зробити висновок, що політичні режими розрізняються на основі аналізу співвідношення і взаємодії держави і громадського суспільства.
В. Якушик пропонує таку класифікацію політичних режимів:
режими постійні та тимчасові,
режими нормально та надзвичайного функціонування,
конституційні та неконституційні;
режими функціонування правової держави, режими революційної законності та режими свавілля (відсутність законності);
світські, релігійні, атеїстичні
безпартійні, одно- , дво- та багатопартійні
цивільні та воєнні;
режиму, що мають досить стабільну та надійну внутрішню опори на такі, що постійно потребують постійної підтримки ззовні;
режими, котрі опираються лише на національні інститути влади та такі, що підтримуються за допомогою діючих на території інститутів, які представляють законні сили;
режими, що мають реально постійною і активною сферами своєї діяльності у весь світ на такі, котрі у своїй діяльності фактично обмежені рамками своєї країни і мають лише окремі компоненти загально планетарної системи забезпечення національних інтересів.


Характерні ознаки тоталітарного політичного режиму.
Тоталітаризм (від ар. totalite – сукупність, повнота, від лат. Totus – весь цілий) – це політичний режим, який характеризується повним контролем держави над усіма сферами людського життя, фактичною ліквідацією прав і свобод громадян, репресіями щодо опозиції та інакодумців.
Щодо авторства цього терміну, то думки вчених розділилися називаючи Б.Муссоліні, Д.Дженшіям, Дж. Амендолу, П. Габешши. Перша спроба наукового аналізу належить німецько-американській дослідниці Х. Андерт у праці “Походження тоталітаризму” (1951). Вона знаходить початки тоталітарної ідеології в діалектичному розумінні історії в перевазі теоретичного над політичним життям. Тобто відбувся відхід від тих політичних вартостей носіями яких були стародавні греки, а пізніше західноєвропейський громадянин у буржуазно-ліберальній конституційній державі. Це спричинило атомізацію суспільства, розпад авторитету, традиції, релігії. На базі атомізації та утворення маси виникло нове безкласове тоталітарне суспільство, тобто походження тоталітаризму Х. Арендт бачить у зламі класового суспільства і відсутності будь-якої суспільної структури. Вона наголошувала, що тоталітарна влада не припускала ніякої діяльності, наслідки якої неможливо передбачити, а тому тоталітарний рух повинен був усіх обдарованих, талановитих, незалежно від їх політичних орієнтацій замінити шарлатанами і дурнями, бо такі люди є найбільшою гарантією стабільного режиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Компартивістський аналіз демократичного та тоталітарного режиму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок