Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> РУХ "ЧИСТИХ БАПТИСТІВ" В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 1950-х - ПОЧАТОК 1960-х рр.)

РУХ "ЧИСТИХ БАПТИСТІВ" В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 1950-х - ПОЧАТОК 1960-х рр.)

Назва:
РУХ "ЧИСТИХ БАПТИСТІВ" В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 1950-х - ПОЧАТОК 1960-х рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,00 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
І. В. Саламаха
РУХ "ЧИСТИХ БАПТИСТІВ" В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 1950-х - ПОЧАТОК 1960-х рр.)
Після Другої світової війни в СРСР була заснована Всесоюзна рада євангельських християн- баптистів, до якої входили євангельські християни, баптисти, п'ятидесятники, меноніти та інші протестантські церкви. Радянська влада планувала, що під дахом Всесоюзної ради євангельських християн-баптистів можна буде об'єднати всі протестантські церкви та тримати їх під жорстким контролем. Але вже з початку 1950-х рр. спостерігається розкол у цій структурі. У багатьох містах України з'являються церкви так званих "чистих баптистів", які виступали категорично проти злиття з євангельськими християнами. Наукове дослідження заснування й розвитку течії "чистих баптистів" проводилося з 1960-1970-х рр. радянськими істориками, такими, як: О. Клібанов [1], Л. Мітрохін [2], Ю. Поліщук [3].
Автор даної статті поставив за мету дослідити історію появи й розвитку "чистих баптистів" в Україні.
У 1944 р. була проведена Всесоюзна нарада євангельських християн і баптистів, на якій було прийнято рішення про об'єднання цих двох протестантських напрямів у єдину церковну організацію під назвою "Всесоюзна рада євангельських християн і баптистів". До початку 1950-х рр. до цієї ради були приєднані п' ятидесятники, дарбісти, смородинці та інші протестантські течії.
Практично всі входження до складу Союзу євангельських християн-баптистів були вимушеними та ініційованими з боку влади, яка не бажала бачити діяльність окремих незалежних протестантських церков та намагалась створити один підконтрольний їй союз. Для більш повного контролю в кожну область з Москви призначали вповноважених у справах із релігійних культів, які повинні були відслідковувати всі тенденції в релігійному житті на місцях.
Не всі віруючі погодилися з таким об' єднанням, особливо баптисти. У самому ж Союзі несхожість груп вела до постійних проблем у помісних церквах, через суперечки між представниками різних напрямів.
Незадоволених такою політикою держави було ув'язнено та відправлено до тюрем та таборів.
Після смерті Й. Сталіна та з початком "відлиги" з таборів було звільнено багато віруючих. А вже наприкінці 1953 р. - на початку 1954 р. у вповноважених ради у справах з релігійних культів в Україні з'являється інформація про появу так званих "чистих баптистів" [4, с. 58-59].
Роботу із заснування так званого "Нового союзу баптистів" проводили Литвиненко Яків Данилович та Зюбанов Михайло Єгорович.
Я. Литвиненко та М. Зюганов під час німецької окупації були одними з ініціаторів проведення з'їздів євангельських християн-баптистів у Дніпропетровську (1942-1943). Після звільнення України від німецьких військ М. Зюганова було відіслано до радянського табору за "антирадянську діяльність", а Я. Литвиненко емігрував до Німеччини [5, с. 1-2].
У 1953 р. Я. Литвиненко з'являється знов в Україні. Він оселився у с. Володимирівка Ново- Миколаївського району Запорізької області [6, с. 108-109]. Це село межувало з трьома областями: Запорізькою, Дніпропетровською та Сталінською. У 1954 р., після відбуття покарання повертається до Сталінської області й М. Зюбанов. З цього часу Я. Литвиненко та М. Зюганов об'єднуються та розпочинають свою діяльність щодо відмежування баптистів від Союзу євангельських християн- баптистів.
Вчення Я. Литвиненка та М. Зюбанова зводилось до наступного:
Єдність, яка була досягнута згідно з Московською розширеною нарадою в 1944 р., недійсна, бо вона відбулась без покаяння з боку євангельських християн, які є результатом діяльності І. Проханова, відлученого Баптистським союзом.
Євангельські християни також повинні покаятись у тому, що не кладуть рук на голову кожному хрещаємому та моляться з піднятими руками. З цього витікає, що за десять років існування об'єднання жоден євангельський християнин не є членом тіла Христова.
Хрещення, хлібопреломлення, шлюб і моління над дітьми повинні здійснювати тільки рукоположені пресвітери, все інше - гріх; ті, що здійснили гріх - повинні покаятися.
Система введення виконуючих обов'язки пресвітерів повинна бути усунена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: РУХ "ЧИСТИХ БАПТИСТІВ" В УКРАЇНІ (СЕРЕДИНА 1950-х - ПОЧАТОК 1960-х рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок