Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ ЯК ФАКТОР ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ

ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ ЯК ФАКТОР ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ

Назва:
ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ ЯК ФАКТОР ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
“ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ ЯК ФАКТОР ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ”
студента V курсу, група 501і
факультету заочного і вечірнього навчання
спеціальність “мова та література
(іспанська мова)”


ЗМІСТ
стор.
Вступ.....................................................................................................................3
Розділ 1. Прийняття християнства.....................................................................3
Розділ 2. Західна політика Володимира............................................................5
Розділ 3. Проблема організації церкви..............................................................8
Розділ 4. Спроби подолання деспотизму Константинополя...........................9
Висновки............................................................................................................11
Бібліографія........................................................................................................12
ВСТУП
Християнство з часів свого виникнення стало формуватися не як регіональна, а як світова релігія. В період раннього Середньовіччя мовами європейської культури були грецька та латина. Тому словґянські народи, прийнявши християнство, ввійшли у сімґю європейських народів, змогли долучитися до досягнень європейської культури. З поганства Русь вивела саме Візантія, найкультурніша в ті часи країна Європи. Незважаючи на всі перипетії та складнощі у відносинах з Візантійською імперією, прийняття Руссю християнства від неї було неминучим. Тут для Русі не існувало інших історичних альтернатив. Всупереч літописній легенді про випробування вір, у Володимира не було вибору. Весь хід становлення та розвитку Давньоруської держави та й саме його геополітичне становище зумовили ту історичну закономірність, яка зробила саме Візантію “хрещеною матірґю” Давньої Русі.
Володимир хотів створити релігію, яка могла б слугувати міцною основою для обґєднання всієї держави. Але спроби модернізації старих культів не відповідали меті, бо поганські боги, що були пережитком первісного ладу, не могли задовольнити потреби суспільства класового. Для мети, поставленої правлячими класами Київської держави, найкраще підходило християнство з його детально розробленим вченням та складною церковною організацією. Спробуємо ж дослідити детально, які саме чинники спричинили прийняття християнства Київською Руссю.
РОЗДІЛ 1. ПРИЙНЯТТЯ ХРИСТИЯНСТВА
Перші кроки князювання Володимира стали останнім спалахом антихристиянської боротьби в Русі-Україні. Обійнявши великокняжий стіл, він був змушений на початку шукати підтримки тих поган-ських елементів, що привели його до влади. На Старокиївській горі знову постали ідоли Перуна, Хорса, Даждьбога, Стрибога, Симаргла і Мокоші. Разом зі створенням пантеону шести поганських богів у Києві великокняжа влада намагалася прискорити об'єднання союзних племен і забезпечити зрівняння усіх головних богів, а значить і найбільш впливових жрецьких кіл племен. Очолив цей пантеон великокняжий бог Перун, що мало сприяти зміцненню єдиновладдя в країні і перетворенню її столиці Києва на релігійний центр держави. Проте всі спроби Володимира реформувати поганство і спертися на нього в державному будівниц-тві були безперспективними. Стара релігія була безси-лою виконати необхідну для величезної держави, якою стала Русь, об'єднуючу функцію, а також дати їй належні культурні, цивілізаційні імпульси, необхідні для динамічного повноцінного розвитку. З усіх слов'янських держав лише Русь ще не спромоглася на остаточне утвердження християнства. Навіть Угорщи-на активно акцептувала християнство як з Німеччини, так і з Болгарії. Небезпека, що Русь залишиться позаду цивілізованих народів Європи, ставала дедалі очевид-нішою. Напевне тому Володимир вирішив повернутися до мети своїх попередників – прийняття й остаточного утвердження християнства. Наймогутнішим сусідом Русі була християнська Візантія – з її високою культурою, давніми державними традиціями, блиском імпе-раторського двору; все це могло слугувати певним еталоном у створенні нових соціальних і політичних інституцій Київської держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСІ ЯК ФАКТОР ЄВРОПЕЇЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок