Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ЗЕМСТВА ДОНБАСУ: ВІДНОСИНИ З ВЛАДНИМИ СТРУКТУРАМИ І СУСПІЛЬСТВОМ НАПРИКІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

ЗЕМСТВА ДОНБАСУ: ВІДНОСИНИ З ВЛАДНИМИ СТРУКТУРАМИ І СУСПІЛЬСТВОМ НАПРИКІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

Назва:
ЗЕМСТВА ДОНБАСУ: ВІДНОСИНИ З ВЛАДНИМИ СТРУКТУРАМИ І СУСПІЛЬСТВОМ НАПРИКІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,38 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 94 (477) «19/20»Сараєва О.В.
ЗЕМСТВА ДОНБАСУ: ВІДНОСИНИ З ВЛАДНИМИ СТРУКТУРАМИ І СУСПІЛЬСТВОМ НАПРИКІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ
У статті розглянуто джерела з історії земств Донбасу, представлені законодавчими пам'ятками, діловодною документацією, спогадами земських діячів і описовими матеріалами. Їх аналіз дозволяє визначити ступінь практичної реалізації основних концептуальних завдань органів місцевого самоврядування. Особливістю джерел є відображення в них відношення суспільства до земських заходів, яке простежується при аналізі опублікованих звернень населення до земського представництва.
Ключові слова: органи місцевого самоврядування, земство, суспільство, влада.
В статье рассмотрены источники по истории земств Донбасса, представленные законодательными памятками, делопроизводственной документацией, воспоминаниями земских деятелей и источниками описательного характера. Их анализ позволяет определить степень практической реализации основных концептуальных задач органов местного самоуправления. Особенностью источников является отображение в них отношения общества к земским мероприятиям, которое прослеживается при анализе опубликованных обращений населения к земскому представительству.
Ключевые слова: органы местного самоуправления, земство, общество, власть.
The article describes the sources in the history of Donbas Zemstvos represented by legislative memorials, record keeping documents, memories of zemstvos authorities and descriptive sources. Their analyses make it possible to determine the practical implementation of major conceptual problems of local self-government. One the peculiarities of the sources is to display is them public attitudes to local projects, which also can be traced in the analyses of published references of the population's appeals to zemstvo's representatives.
Key words: local self-government, district council, society, authority.Проблеми самоврядування активно обговорюються в наш час як на державному, так і на місцевому рівнях. Взаємовідносини місцевого самоврядування і держави в умовах зміцнення державної вертикалі влади супроводжуються процесами розробки нового механізму їх взаємодії. Земства є унікальним явищем вітчизняної історії як органи, що сприяли активізації громадської діяльності й акумулювали в своїй роботі суспільні інтереси. До того ж за часів їх існування сформувалась раціональна система розподілу обов'язків між державними і регіональними органами влади, яка може стати корисною при організації діяльності сучасних органів самоврядування.
Метою наукової розвідки є класифікація джерел з історії земств Донбасу (Маріупольського, Бахмутського і Слав'яносербського повітів Катеринославської губернії) наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. та визначення їх інформаційного потенціалу.
Джерельна база з історії земств Донбасу репрезентована документальними матеріалами п' яти груп джерел: законодавчі акти та документи урядових установ, матеріали діловодства, статистичні матеріали, періодична преса, мемуарна література. Більшість їх сконцентрована в ЦДІАК України, державних архівах Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей.
Першу групу джерел становлять законодавчі акти та нормативні документи, які визначали процес створення та подальший розвиток земств, їх можна розподілити на підгрупи. До першої належать офіційні документи загальноросійського масштабу. Це законодавчі акти вищих органів державної влади Російської імперії, насамперед «Положення про губернські та повітові земські установи» 1864 та 1890 рр., а також циркуляри та розпорядження до них, що в комплексі сприяють з'ясуванню сутності діяльності, завдань та компетенції земств [1]. Їх аналіз дозволяє змоделювати структуру земського самоврядування і визначити ті проблеми, котрі стали предметом дискусій у суспільстві з питань земського реформування.
Значна кількість нормативних актів зосереджені у фондах Департаменту загальних справ МВС (ф. 1284) і Господарського департаменту Міністерства внутрішніх справ (ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЗЕМСТВА ДОНБАСУ: ВІДНОСИНИ З ВЛАДНИМИ СТРУКТУРАМИ І СУСПІЛЬСТВОМ НАПРИКІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок