Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Джерела вивчення Галицько-Волинського князівства

Джерела вивчення Галицько-Волинського князівства

Назва:
Джерела вивчення Галицько-Волинського князівства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,95 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Джерела вивчення Галицько-Волинського князівства”


План
Вступ.
1. Основні джерела вивчення Галицько-Волинського князівства.
2. Галицько-Волинський літопис - найвидатніший історико-культурний документ.
3. Деякі фрагменти з Галицько-Волинського літопису
Використана література.


Вступ
Для більш повного уявлення про репертуар документальних матеріалів Галицько-Волинського князівства необхідно також володіти інформацією про згадки актів і документів у тогочасних і пізніших писемних пам'ятках. Вони дійшли до нас найчастіше у формі коротких нотаток, цитат, реґестів.
Засвідчені згадки і як контекстуальні вказівки або лише натяки на існування можливих актів чи документів у зв'язку з їх пересиланням, підтвердженням, а ще частіше використанням у судах та інших державних інституціях. Згадують про давні галицько-волинські акти та документи люстрації, ранні архівні описи тощо.
Зміст публікованих згадок про акти та документи, що стосуються галицько-волинських земель, порівняно обмежений і у більшості випадків умовний. Багато з них нині не піддається реконструкції (звичайно, крім тих, для яких збереглися повні тексти).
Ми часто не знаємо осіб-контраґентів, які виступають у документі, характеру трансакцїі, яку засвідчує згадка про документ, не кажучи про деталі, пов'язані, наприклад, із наданням, розмежуванням, даруванням або купівлею-продажем земель чи поселень (ніде у них не йдеться про обов'язки чи повинності сторін); не до кінця відомий зміст цілого ряду згадок із міжнародного листування. Не знаємо, наприклад, які „відповідні документи та угоди" були укладені між Тевтонським Орденом і князями — предками князя Юрія Тройденовича, про котрі йдеться у листі князя з 1327р. (І, № 9), або на чому (на яких документах) основувалися раніше союзи з цим орденом князів „Романа, Данила, Лева, Юрія та Андрія разом із найсвітлішими знатними панами, колись генеральними магістрами Прусси" Ще умовнішими є ті згадки, які репрезентовані лише термінами на означення актів і документів, наприклад, лист, привілей або прохання, благання та ін.
Згадки про галицько-волинські документи, поряд із повними текстами актів і документів князівства, були відомі в XIX cm. Варто хоча б переглянути публікації писемних джерел ватиканських архівів, у контексті яких засвідчено згадки і натяки про надсилання папі листів князем Данилом та іншими князями.
Отже, згадки про галицько-волинські акти та документи засвідчені у найрізноманітніших видах і типах рукописних документальних матеріалів.


1. Основні джерела вивчення Галицько-Волинського князівства
Основними джерелами для вивчення історії Галицько-Волинського князівства є місцеві та іноземні літописи, описи подорожей, нечисленні , дані археологічних розкопок.
Початковий період історії Галичини і Волині в період перших висвітлює , а події — років розкриває . Добу — років охоплює , що умовно поділяється на дві частини — правління і княжіння .
До основних джерел іноземного походження, що висвітлюють історію і , входять польські , і , чеська 13 століття, німецька та угорські і . Про останні роки Галицько-Волинського князівства дають відомості польські літописи Янко з Чарнкова, Траска, , а також чеські та угорська .
Цінними є грамоти Володимира Васильковича року і року, що вписані до Галицько-Волинського літопису, та оригінали грамот Андрія і Льва Юрійовичів — років та Юрія II — років
Галицько-Волинський літопис — присвячений історії і . Зберігся в . Охоплює події — років. Вважається головним джерелом з історії .
Спочатку літопис складався з окремих історичних повістей. Лише при створенні загального зведення було внесено хронологію. За змістом і мовно-стилістичними особливостями Галицько-Волинський літописподіляється на дві частини: Галицький літопис (—), складений у Галичині, в основу якого покладено літописання часів князя і Волинський літопис (—), складений на Волині, який більше відображав історичні волинські землі за князювання та його сина .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Джерела вивчення Галицько-Волинського князівства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок