Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Чернігівщина та Чернігівська область - історичний огляд

Чернігівщина та Чернігівська область - історичний огляд

Назва:
Чернігівщина та Чернігівська область - історичний огляд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Чернігівщина та Чернігівська область - історичний огляд


План
Загальні відомості
Статистичні дані
Геральдіка Чернігівської області
Історія Чернігова
Про ім’я города
Використані джерела
Карта районов області

Історія регіону

|
Заселення території Чернігівщини почалося ще за часів палеоліту - близько 100 тис. років тому. Більше двадцяти поселень епохи пізнього палеоліту (35-10 тис. років тому) дослідники виявили на території області. А знахідки в селі Мезин Коропського району не мають собі рівних у світовій археології.
У IX ст. Чернігово-Сіверська земля увійшла до складу Київської Русі, причому Чернігів за розмірами і значенням серед інших міст поступався лише Києву. У складі Київської Русі вона одержала подальший соціально-економічний розвиток. Головне місце в економіці займало сільське господарство. Високого рівня розвитку досягло ремесло. Чернігово-Сіверська земля мала розгалужені торгові зв'язки.
Адміністративно- територіальий розподіл

|
У Чернігівській області 22 райони: Бахмацький, Бобровицький, Борзнянський, Варвинський, Городнянський, Ічнянський, Козелецький, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Носівський, Прилуцький, Ріпкинський, Семенівський, Сосницький, Срібнянський, Талалаївський, Чернігівський, Щорський.
Всього на території області - 1539 населених пунктів; серед яких: міст – 15, селищ міського типу - 30, сіл – 1494. Міста обласного підпорядкування – Ніжин (75.7 тис. жителів), Прилуки (64.5 тис. жителів), Чернігів (301.4 тис. жителів).
Влада

|
Місцеві державні адміністрації:
В обласній державній адміністрації - 103 працівники апарату. Районних державних адміністрацій - 22, в яких загалом 614 працівників.

Місцеві ради:
10725 депутатів працюють у 594 місцевих радах, причому:
в обласній раді - 74 депутати
у 22 районних - 1504 депутати
міських (міст обласного підпорядкування) - 3, депутатів - 135 осіб
районних у містах - 2, депутатів - 86 осіб
селищних - 29, депутатів - 627 осіб
сільських - 525, депутатів - 7974 особи
міських у районах - 12, депутатів - 325 осіб
Кордони

|
Чернігівська область межує на півночі з Російською Федерацією (199 км. держкордону), на північному заходи - з Білоруссю (227 км держкордону), на сході з Сумською областю, на півдні - з Київською та Полтавською областями.
На кордонах розташовано 8 пунктів переходу: Грем'яч - Вітімль. Добрянка - Піддобрянка, Костобобрів - Азарівка, Дніпровське - Верхні Щури, Тимоновичі - Н.-Ропськ, Клюси - Н. Світ, Ільмова - Глибоцьке, Деревини - Андріївка.
Населення

|
Всього - 1236.0 тис. осіб.

З яких:
 міського - 721.0 тис. осіб;
 сільського - 515.0 тис. осіб;
 чоловіків - 562.4 тис. осіб; (45.5 %)
 жінок - 673.6 тис. осіб; (54.5 %)

Щільність населення - 39.2 чол. на кв. км.
Народжуваність (на 1000 жителів) – близько 7 осіб.
Економічний
потенціал

|
Область має індустріально-аграрну структуру господарства. Пріоритетними є харчова, паливна, машинобудівна і металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова, легка промисловості. Чернігівщина забезпечує понад 80% загальнодержавного випуску вовняних тканин і шпалер, 30% хімічних волокон і ниток, 20% видобутку нафти. Область єдина в Україні випускає пожежні машини, кордну тканину для виробництва шин, білкову оболонку для харчової промисловості, окремі види обладнання для галузей АПК. Підприємства й організації області поставляють продукцію більш ніж у 60 країн світу.
У галузі сільськогосподарського виробництва її знають як одного з найбільших постачальників картоплі, цукру, збіжжя, продуктів тваринництва, а також меду, фруктів, льону та знаменитих ніжинських огірків. Сільське господарство області майже повністю, за винятком олії та рибопродуктів, забезпечує продовольчі потреби населення, має значні експортні можливості.
Багата Чернігівщина корисними копалинами. Загальнодержавне значення мають поклади високоякісних скляних пісків (Ріпкинський район) і нафти. Нафтогазоконденсатні родовища зосереджені в Ічнянському, Прилуцькому, Варвинському, Талалаївському районах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Чернігівщина та Чернігівська область - історичний огляд

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок