Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Богдан Хмельницький - видатний діяч і полководець

Богдан Хмельницький - видатний діяч і полководець

Назва:
Богдан Хмельницький - видатний діяч і полководець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
565
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема:
«Богдан Хмельницький - видатний діяч і полководець»


План:
Вступ.
Богдан Хмельницький - організатор і керівник національно визвольної боротьби.
Визначний державний діяч і полководець.
Богдан хмельницький в пам‘яті українського народу.
Висновок.
Використана література.


Вступ.
В історії України постать Богдана (Зиновія) Хмельницького невід'ємна від найсвятіших прагнень українського народу до волі, щастя, справедливості. Саме з Богданом Хмельницьким пов'язане становлення Української держави, формування української нації.
Його діяльність мала надзвичайно важливе значення для історичної долі сучасних українського і російського народів.
Високі громадянські ідеали, в ім‘я яких невтомно боровся з ворогами свого народу Богдан, благородна мета висвітила йому історичний шлях у віки. Особливим періодом цього сподвижницького життя стала Визвольна війна українського народу (1648 - 1654 рр.), яку історична доля сподобила йому організувати й очолити.
Й раніше Хмельницький користувався особливим авторитетом серед козацтва як низового, так і реєстрового.
Визначний політичний діяч і полководець Англії, сучасник Хмельницького Олівер Кромвель у своєму листі звертався до нього: «Богдан Хмельницький, Божою милістю генералісимус греко-східної церкви, вождь усіх козаків запорозьких, пострах і викорінювач польського дворянства, скоритель фортець, винищувач римського священства, гони-тель язичників і антихриста...»
У цьому, можна сказати, історичному визначенні геть-мана розкривається краса героїзму і величі подвигу слав-ного сина України, легендарного воїна і патріота. Ніхто, як він, не зумів відчути душу народу, його найпотаємніші пра-гнення і думи. І народ увічнив його образ у невмирущих думах і піснях.
Ой спасибі тобі, Хмелю,
Й превелика шана,
Що врятував Україну
Від польського пана.
І саме на народні маси, козацькі низи спирався Хмель-ницький у здійсненні своєї мети — визволення українсько-го народу від поневолення, утвердження Української дер-жави. Він говорив послам королів і царів, що народ, ним очолюваний, «є народ волелюбний і завжди готовий умер-ти до єдиного за свою волю». Таким був і сам Хмельниць-кий, готовий вмерти за свій народ.
Ой чи бач, ляше як пан Хмельницький
На Жовтім Піску підбився:
Від нас, козаки, від нас, юнаки,
Ні од ляшок не скивився!
До того часу, коли на історичну арену вийшов Богдан Хмельницький, українські землі знемагали під владою ма-гнатів і шляхти Речі Посполитої—держави, що 1569 р. об'єднала Польське королівство й Велике князівство Ли-товське. Захоплена жадобою наживи, польська шляхта прагнула привласнити величезні простори української зем-лі та закріпачити її людей. У колонізації України, окатоли-ченні українців бачила вона свій шлях до цього. Тому католицька церква й особисто папа іменем Христа благословляли будь-які бузувірства і розправи над непокірними "хлопами-схизматами". Злочини шляхти проти українського народу, як свідчила «Історія Русів», були страшними. Чи-нили різні грабіжництва, «перед очима батьків спалювали людей на жару і варили в казанах, а потім і матерів віддавали на муки і смерть». До того ж все це поєднувалося з образою національної гідності і віри.
Таким було життя в Україні. І не міг народ терпіти наруги однімався проти гнобителів. В Україні постійно вибухали повстання, які переростали у національно-визвольні війни, очолювані кращими представниками народу. То були справжні велетні волелюбного духу. Северин Наливайко і Тарас Трясило, Самійло Кішка і Петро Конащевич-Сагайдачний, Максим Кривоніс і Іван Богун та багато інших. Саме з козацтвом народ пов'язував свою надію краще майбутнє, на волю. Образ козака протягом століть служив взірцем і запалюючим прикладом самовідданого служіння Батьківщині, мужності й відчайдушності у її за-хисті. Вони були взірцем бойової дружби, товариської вірності, воїнської честі й гідності. До козацької верстви на-лежав і Хмельницький.


Богдан Хмельницький - організатор і керівник національно визвольної боротьби.
Народився Богдан (Зиновій) 27 грудня 1595 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Богдан Хмельницький - видатний діяч і полководець

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок