Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Контроль і нагляд в державному управлінні

Контроль і нагляд в державному управлінні

Назва:
Контроль і нагляд в державному управлінні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,24 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота
на тему:
“Контроль і нагляд в державному управлінні”
План:
1)
Вступ
До найважливіших функцій держави Конституція України віднесла забезпечення прав і свобод людини, соціальний, правовий та економічний захист громадян. Саме права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість державної діяльності, а їх утвердження та забезпечення є головним обов’язком держави.
Реалізація конституційних положень значною мірою залежить від організації державного управління, діяльності відповідних державних органів та їх посадових осіб.
З метою забезпечення реформування системи державного управління, створення умов для побудови демократичної, соціальної, правової держави, утвердження і забезпечення прав людини і громадянина розроблена і втілюється в життя Концепція адміністративної реформи України.
Зміст адміністративної реформи полягає, по-перше, у комплексній перебудові існуючої державно-управлінської системи, по-друге – у розбудові нових інститутів державного управління. Її метою є створення системи управління, здатної забезпечити становлення України як високорозвинутої, правової, цивілізованої держави з високим рівнем життя, культури та демократії.
Загальне поняття управління та його види
Термін “управління” у буквальному розумінні означає діяльність з керівництва чимось. Вивчення цілісних управлінських систем показало, що будь-яка з них складається з двох підсистем – керуючої (яка управляє) і керованої, яка піддається управлінню.
Управлінська система функціонує завдяки тому, що суб’єкт управління впливає на його об’єкт. Внаслідок цього об’єкт певною мірою змінюється, набуває нових якостей та організаційних особливостей.
Зворотні зв’язки – це ще один компонент управлінської системи. Інформація, що є наслідком зворотних зв’язків, є підставою для оцінки суб’єктом стану об’єкта, коригування суб’єктом своїх дій, вироблення нових команд, тобто для формування чергового імпульсу керуючого впливу на об’єкт.
У найбільш загальному вигляді управління – це діяльність суб’єкта, що дістає вияв у цілеспрямованому, організуючому впливі на об’єкт управління, здійснюваному з метою приведення останнього у бажаний для суб’єкта стан.
Управлінська система – це єдине ціле що існує і розвивається завдяки взаємодії його компонентів.
Виділяють три основні види управління:
1) Технократичне – управління технікою, механізмами, машинами.
2) Біологічне – управління живими організмами.
3) Соціальне – управління людьми та їх колективами.
Соціальне управління – це вид вольової діяльності, вираженої у цілеспрямованому й організуючому впливі, здійснюваному з метою забезпечення узгодженості й впорядкованості спільних дій людей та їх колективів в інтересах ефективного розв’язання завдань, що стоять перед ними.
Управління може здійснюватись однією людиною і колективом людей. Управляти можна економікою, соціально-політичною, духовною сферами тощо. Однак найбільш послідовне врахування характеристик соціального управління, специфіки керуючого впливу знаходить вияв у його поділі на такі два основних види:
1) Державне управління, де суб’єктом виступає держава в особі відповідних структур;
2) Громадське управління, де суб’єктами є недержавні утворення.
Державне і громадське управління не є видами діяльності, що протистоять один одному. Як різновиди соціального управління вони мають багато схожого. Переважаюча роль державного управління у розв’язанні завдань, що стоять перед суспільством, - об’єктивна закономірність і одна з найважливіших умов реалізації волевиявлення народу.
Характеристика державного управління
Під державним управлінням треба розуміти специфічну діяльність держави, що дістає вияв у функціонуванні її органів, які безперервно, планомірно, владно і в рамках правових установлень впливають на суспільну систему з метою її вдосконалення відповідно до державних інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Контроль і нагляд в державному управлінні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок