Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Генерал Петро Григоренко, дисидент 60-х рр. ХХ ст.

Генерал Петро Григоренко, дисидент 60-х рр. ХХ ст.

Назва:
Генерал Петро Григоренко, дисидент 60-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Генерал Петро Григоренко,
дисидент 60-х рр. ХХ ст.”


ПЛАН
1. Становлення П.Григоренка – як людини честі і совісті
2. Свободолюбивий і правдивий виступ генерала.
Його цькування
3. Життя і робота за кордоном
Використана література:


1. Становлення П.Григоренка – як людини честі і совісті
Минуло 97 років від народження і 15 по смерті Петра Григоренко. Отоді про нього згадували, розповідали, писали. А люди все ж не знають. То пригадаймо — хто такий Петро Григорено, оскільки він заслужив вічну пам’ять.
Був Петро Григоренко нашим земляком, народився 16 жовтня 1907 року на Україні - село Борисівка, Приморського району Запорізької області (тоді — північна частина Таврійської губернії). Родовід його по батьковій лінії бере початок у Січі, тобто був Петро Григорович нащадком запорізьких козаків. Але так склалося, що більша частина життя минула за межами України.
По закінченні Харківського політехнічного інституту вступив до Московської військово-інженерної академії, яку закінчив з відзнакою, був направлений в Академію Генерального штабу — і там навчався блискуче. Далі — служба на Далекому Сході (1939-1943), участь у боях з японцями на річці Халхін-Гол. А 1943 року знов опинився на Україні, воював за визволення Вітчизни від гітлерівських окупантів. По війні — викладання у Військовій академії ім. Фрунзе у Москві.
Де б не служив, де б не працював Петро Григорович — скрізь виявляв пречудові здібності, справжній талант науковця й організатора. Не дивно відтак, що був призначений керівником першого в СРСР факультету військової кібернетики. Від 1956 року Петро Григоренко — генерал-майор. І чого йому ще бракувало, що завадило продовжити кар’єру? Совість. Сумління офіцерське й людське. Успадковані від предків чесність і порядність.
2. Свободолюбивий і правдивий виступ генерала.
Його цькування
Захоплений хрущовською «відлигою», авторитетний військовий діяч і науковець піддав прилюдній критиці корупцію в найвищих ешелонах влади.
Щоб краще зрозуміти хід думок П.Григоренко наводимо його нашумівший виступ на черговій партійній конференції в Москві (серпень, 1961):
«Товариші! Я довго думав: піднятися чи не піднятися і порушити спокійний течію конференції, і потім подумав, як Ленін, якби він побажав що-небудь сказати, він обов'язково піднявся б.
Товариші! Проект програми комуністичної партії — документ такого величезного звучання і такої колосальної мобілізуючої сили, що навіть критикувати його не зовсім зручно, але саме це його велике наукове і мобілізуюче звучання зобов'язує кожного з нас поуважніше подивитися в деталях, що потрібно і що можна підказати з'їзду партії, що буде обговорювати цю програму. Я особисто вважаю, що в проекті програми недостатньо повно відпрацьоване питання про шляхи відмирання держави, у питанні про можливість появи культу особистості і про шляхи боротьби за здійснення морального кодексу будівельника комунізму.
Чому я хочу сказати про цьому? Тому що ми завжди повинні звертатися до досвіду. Надумати — це справа не таке складне, усебічно вивчити досвід — це складніше.
Який же ми маємо досвід у питанні про державу і про культ особистості? Сталін устав над партією; це ЦК установив. Більш того, у досвіді нашої партії є випадок, коли у вищого органа влади, партії і держави, виявилася людина, не тільки далекий партії, але ворожий усьому нашому ладу, я маю на увазі Берия. Якби це був один випадок, можна було б не тривожитися, але ми маємо факт, коли інша комуністична партія, що прийшла до влади (Югославія), виявилася під п'ятої в що порвав чи ворожої людини, що змінив склад партії, перетворив цю партію в гіршу, сугубо культосвітню організацію, а не в революційну силу, що боре, і веде країну по шляху капіталізму. І це можна було б вважати випадковістю, але ми маємо факт, коли албанські керівники стають на той же шлях, і ми не маємо сильної, авторитетної албанської партії, що могла б протистояти цьому.
Виникає питання — значить їсти якісь недоліки в самій організації постановки усього справи партії, що дозволяють це.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Генерал Петро Григоренко, дисидент 60-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок