Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> В`ячеслав Липинський – ідеолог української демократичної хліборобської партії

В`ячеслав Липинський – ідеолог української демократичної хліборобської партії

Назва:
В`ячеслав Липинський – ідеолог української демократичної хліборобської партії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,67 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
В`ячеслав Липинський – ідеолог української демократичної хліборобської партії


Але орієнтація на соціалізм і федерацію в конкретних умовах 1917 р. була безперспективною. Вона вела український національно-визвольний рух у глухий кут, у безвихідь. Проте це мало хто розумів. Мало кому з діячів національного руху тоді було ясно, що прагнення до легких і красивих рішень, до соціальної гармонії на основі одержавлення і зрівнялівки – це прояв утопічного мислення, характерний для ранніх, недостатню зрілих суспільно-політичних рухів. Панувало переконання, що позбавлена за століття уярмленого життя державотворчих елементів, аристократичної еліти і буржуазії, по суті, скалічена, українська нація – це ідеальна соціальна спільнота для створення соціалістичного суспільства. Мало хто розумів, що майбутнє України – аж ніяк не в реалізації соціалістично-федералістичних ідеалів. Зовсім небагато було таких, які вбачали в соціально-політичній орієнтації найавторитетніших українських партій – УПСР, УСДРП, УПСФ – зловісне передвістя національної трагедії України.
Серед цих небагатьох В'ячеслав Липинський був одною з найпомітніших фігур. Задовго до революції він виступив з ідеєю територіалізму – ідеологічної антитези народницьким уявленням про трудящих як єдину силу, спроможну відіграти конструктивну роль у громадському житті. Липинський вважав, що не лише українські народні маси, але й панівні класи з їх багатовіковим політичним досвідом повинні працювати на благо України. Служба краю, в котрім живеш, і народу, з котрим постійно спілкуєшся, – це, на думку Липинського, лицарський обов'язок спольщених і зрусифікованих панівних класів.
Ці ідеї дозволили Липинському досить швидко зорієнтуватися у складній обстановці, що склалася влітку 1917 р, на Полтавщині, куди його закинув вихор світової війни, успішно протистояти соціалістично-федералістській стихії, знайти соціально-політичну силу, яка в цих ідеях відчула віддзеркалення власних інтересів.
Формування УДХП почалося без Липинського. Організаційна комісія, що зголосилася на утворення крайової хліборобської організації, включала Сергія Шемета – брата Володимира Шемета, у свій час члена І Державної Думи, а також голову Лубенської повітової земської управи М. Боярського, члена цієї управи Л. Климова, агронома В. Шкляра і деяких інших. Ця комісія оголосила про утворення нової політичної організації, назвавши її Українською демократичною партією (УДП). Партія з такою назвою в 1904-1905 рр., поки не злилася з Українською радикальною партією в об'єднану Українську радикально-демократичну партію (УРДП), зберігаючи, однак, права внутріпартійної автономії. Саме від УДП у свій час Володимир Шемет балотувався на виборах до І Державної Думи. Очевидно, був задум відродити УДП, у програмі якої передбачався викуп поміщицьких маєтків при збереженні приватної власності на землю, а також автономія України у складі федеративної Російської держави [1].
Хліборобські організації, так звані "Союзы земельных собственников", які об'єднували землевласників – як селян, так і поміщиків, – виникали тоді в усіх губерніях України. Вони стояли на платформі збереження приватної власності на землю, але разом з тим підтримували російські буржуазно-поміщицькі партії в їх прагненні зберегти "єдину і неділиму Росію". Очолювалися ці організації, як правило, російськими чи зросійщеними поміщиками.
На Лубенщині керівництво об'єднавчим рухом землевласників з самого початку опинилося в руках українських радикал-демократів і самостійників. Їм вдалося надати новій політичній партії виразного національного забарвлення.
У кінці червня 1917 р. на установчих зборах у Лубнах були ухвалені фундаментальні принципи, на основі яких нова партія планувала розгорнути свою діяльність: суверенність українського народу; приватна власність як основа народного господарства; парцеляція за викуп поміщицьких маєтків для задоволення потреб малоземельних селян і залишення в руках попередніх власників такої кількості землі, яку встановить Український сейм [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: В`ячеслав Липинський – ідеолог української демократичної хліборобської партії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок