Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Біографія Миколи Міхновського

Біографія Миколи Міхновського

Назва:
Біографія Миколи Міхновського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Біографія Миколи Міхновського


МИКОЛА МІХНОВСЬКИЙ
19 лютого 1900 р. громадськість Полтави відзначала чергові Шевченківські роковини. Відбулися б вони, як зав-жди, якби на трибуну не вийшов імпозантний чоловік з охай-но підстриженими вусами, піднятими трохи вгору, і з гос-трою борідкою. Зовні в ньому не було нічого традиційно українського, але коли промовець заговорив, зал завмер.
«Не може бути ніякої боротьби українського народу в рамках існуючої Російської імперії,— заявив він.— Лише цілковите відокремлення України і створення могутньої держави від Карпат і до Кавказу необхідне нашій нації. Українцям не потрібна автономія з ласки Москви, а також федерація у складі Росії, їм потрібна повна незалежність. Україна має матеріальні й духовні сили бути самостійною. Україна для українців!»
Через кілька днів, 26 лютого, вже в Харкові той самий І оратор, місцевий адвокат Микола Іванович Міхновський, ви-1 голосив промову приблизно такого ж змісту. І знову для І присутніх вона була наче грім серед ясного неба.
Народився він 1873 р. в родині священнослужителя І с. Турівка Прилуцького повіту, що на Чернігівщині. За-1 кінчивши там гімназію, продовжив навчання на юридичному! факультеті Київського університету св. Володимира. І М. Міхновський не лише вивчав право, а й став активним! діячем міської патріотичної організації, її члени проповідували необхідність вільного розвитку української культури й І не торкалися політичних питань. Юнак одразу ж зрозумів, що йому не по дорозі з цими патріотами, бо він хотів бачити І Україну самостійною державою.
1891 р. група молодих націоналістів створила Товариство І тарасівців. Ця організація, ідеологом якої був М. Міхновський, боролася як проти українофілів, що виступали за І здійснення культурної революції в межах царської Росії, так і проти революціонерів, котрі висунули фантастичну ідею І всесвітнього соціалізму та всеросійської революції, внас-лідок чого, на їхню думку, свободу отримали б усі поневоле-ні імперією народи, зокрема український.
Організація майже не приховувала своєї діяльності й невдовзі була заборонена властями. Однак сам факт її забо-рони й пропаганда самостійницьких ідей привернули до] українського націоналізму чимало молодих патріотично на-строєних людей. Багато з них увійшли до заснованої на-прикінці 1899 р. в Харкові Революційної української партії (РУП).
У 1898 р. в житті М. Міхновського сталася особиста тра-гедія, яка багато в чому справила вплив на його світогляд. Працюючи після закінчення університету в одній з адво-катських контор, він закохався в дружину свого начальника. Наступного року разом з нею утік до Харкова і хотів од-ружитися. Але його батько, який був не лише палким українцем, а й вірним священнослужителем, рішуче висту-пив проти такого шлюбу (до того ж майбутня наречена була неукраїнкою). Міхновський так і не одружився. А після цьо-го все частіше говорив про «чужинців», рішуче виступав проти змішаних шлюбів.
Основні ідеї своїх промов на Шевченківських урочисто-стях 1900 р. в Полтаві та Харкові М. Міхновський виклав у брошурі «Самостійна Україна». Вона була першим видан-ням РУП, котре газета «Искра» назвала «дико шовіністич-ною брошурою».
Через якийсь час РУП відмежувалася від ідей М. Міхновського. 1902 р. група його прихильників відколола-ся від РУП і заснувала Українську народну партію (УНП). М. Міхновський розробив для неї 10 заповідей і видав їх 1903 р. у Львові.
«1. Єдина й неподільна від Карпат і до Кавказу самостій-на, вільна Українська Демократична Республіка — це націо-нальний всеукраїнський ідеал. Нехай кожна українська ди-тина тямить, що вона народилася на світ на те, щоб здійсни-ти цей ідеал.
2. Усі люди — твої брати, але москалі, ляхи та жиди — вороги нашого народу, доки вони панують над нами й визи-скують нас.
3. Україна для українців. Отже, проганяй звідусіль з України чужинців-гнобителів.
4. Усюди й завжди вживай українську мову. Нехай ані дружина твоя, ані діти не дають поганити твоєї господи чужинцям-гнобителям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Біографія Миколи Міхновського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок