Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> ОБСТАВИНИ ПІДПИСАННЯ І РОЗРИВУ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ УГОДИ РПАУ /МАХНОВЦІВ/ ТА УНР (вересень 1919 р.)

ОБСТАВИНИ ПІДПИСАННЯ І РОЗРИВУ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ УГОДИ РПАУ /МАХНОВЦІВ/ ТА УНР (вересень 1919 р.)

Назва:
ОБСТАВИНИ ПІДПИСАННЯ І РОЗРИВУ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ УГОДИ РПАУ /МАХНОВЦІВ/ ТА УНР (вересень 1919 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,41 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
В.М. Чоп
СОЮЗ І ЗМОВА:
ОБСТАВИНИ ПІДПИСАННЯ І РОЗРИВУ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ УГОДИ РПАУ /МАХНОВЦІВ/ ТА УНР (вересень 1919 р.)
Переломні моменти в історії країни і народу, історичні події, що породжували зміни їхнього суспільного буття, завжди приваблювали до себе увагу дослідників і просто людей небайдужих до своєї історії. Однією з причин даної уваги є розуміння, що навіть сьогодні ми продовжуємо відчувати у власному житті наслідки тих далеких подій. Подій, результати яких іноді було неможливо передбачити, за якими ховаються інші, альтернативні можливості розвитку історичного процесу, що з тих або інших причин залишилися нереалізованими.
У подіях 1917-1923 рр. в Україні, де сплелися елементи революції, громадянської війни і національно-визвольного руху, головним їхнім позитивним результатом для українців стало досягнення рівня національної самосвідомості, самовідчуття нації. Ставлення до українців як до окремої нації розповсюдилося і серед світового співтовариства, не зважаючи на те, що територія України продовжувала залишатися розірваною поміж володіннями декількох держав.
Звичним критерієм ставлення людини до національного пробудження вважається позиція, яку вона займає стосовно будівництва національної держави. Але в Україні почав розвиватися й інший варіант національного руху, що був прихильний до іншого принципу організації суспільства - анархічного, у першу чергу, пов'язаний з досвідом махновського руху. Незважаючи на свою проанархістську ідеологію, махновці досить швидко зорганізувалися у воєнізовану аграрну республіку з численним населенням і збройними силами та почали провадити на теренах України незалежну зовнішню політику.
Махновську ідеологію, незважаючи на широке використання російської мови і гасла інтернаціоналізму, ніяким чином не можна вважати антиукраїнською. У середовищі повстанської армії, в умовах боїв і походів формувався "український анархізм" - національна форма вчення, заснована на взаємопроникненні ідей теоретичного анархізму, народного світогляду і запорозьких традицій. Селяни бачили в махновському русі відродження народних суспільних інститутів і форм управління козацьких часів. Географічна територія і наступність поколінь основної маси його учасників додатково підтверджують цю тезу.
Самостійно розвиваючись, державний і проанархістський національні рухи із самого початку були вороже налаштовані один до одного, вбачаючи в сусіді ідеологічного конкурента в оволодінні українськими масами. Претензії українських державників на монополію політичної репрезентації України загальновідомі. У свою чергу Нестор Махно називав хід розвитку очолюваного ним руху не інакше як "Українською революцією" [1.-С.59], а полтавська газета "Анархіст-повстанець", до речі, писала: "В чому порятунок української нації? Який ідейний рух справді врятує українську націю, її свободу та незалежність? Відповідь зрозуміла. Сам народ вже давно зрозумів, що єдиний його рятунок в анархізмі, в безвладній трудовій федерації, що є єдиною вільною незалежною організацією, яка зобов'язана привести націю до довгоочікуваної свободи і процвітання українського народу" [2.- С.46].
За визначенням відомого історика анархізму М. Неттлау "анархісти являють собою полярну протилежність стосовно націоналістів" [3.-С.115]. Перші прагнуть до зруйнування держави, другі - до її побудови будь-якою ціною. Але на Україні ці течії політичної думки не впали в свої крайні прояви і догматизм, що зробило можливим пошук взаємопорозуміння. У вересні 1919 р. було укладено угоду Української Народної Республіки (УНР) з Революційною Повстанською Армією України /махновців/ (РПАУ/м/). Події, що мали місце в околицях Умані, були одним із ключових моментів ("точкою біфуркації") новітньої історії України, коли вона могла змінити свій, звичний на сьогодні, хід.
Існуюча історіографія махновсько-петлюрівського альянсу вкрай незначна і містить здебільшого трактування подій, викладене безпосередніми сторонами договору. Пояснюючи сутність минулих подій і значною мірою виправдовуючись, сторони, що є цілком зрозуміло для політиків, представляли справу не як політичний провал, що відбивав розкол національно-визвольного руху, а як події периферійні, що не мали помітної історичної ваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ОБСТАВИНИ ПІДПИСАННЯ І РОЗРИВУ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ УГОДИ РПАУ /МАХНОВЦІВ/ ТА УНР (вересень 1919 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок