Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> КАДРОВА ПОЛІТИКА НА МИТНИХ УСТАНОВАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XVIII - ПЕРШОМУ ДВАДЦЯТИРІЧЧІ ХІХ ст.

КАДРОВА ПОЛІТИКА НА МИТНИХ УСТАНОВАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XVIII - ПЕРШОМУ ДВАДЦЯТИРІЧЧІ ХІХ ст.

Назва:
КАДРОВА ПОЛІТИКА НА МИТНИХ УСТАНОВАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XVIII - ПЕРШОМУ ДВАДЦЯТИРІЧЧІ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,29 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Ю.І. Головко
КАДРОВА ПОЛІТИКА НА МИТНИХ УСТАНОВАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XVIII - ПЕРШОМУ ДВАДЦЯТИРІЧЧІ ХІХ ст.
Одним із найважливіших елементів будь-якої державної служби є кадрова політика держави, тобто підготовка кадрів, забезпечення установ персоналом і визначення вимог до нього, контроль над виконанням службових обов'язків, система нагороджень і стягнень, забезпечення умов для роботи службовців. Цей аспект діяльності митної служби привертав небагато уваги дослідників і мав виключно другорядне значення: у кращому випадку дослідники використовували найвідоміші нормативні документи й обмежували вивчення кадрової політики висвітленням умов вступу до служби, основних посадових обов'язків та умов самого проходження митної служби. Висвітлення кадрової політики на митних установах Південної України в 1775-1819 рр. потребує залучення не тільки законодавства й нормативної документації, але й розпорядчих і доповідних актів, справочинної документації митних установ.
Протягом ХІХ-ХХ ст. періодично публікувалися джерела стосовно кадрової політики на митних установах. Першою такою публікацію було "Повне зібрання законів Російської імперії з 1649 р.", у якому було виявлено 16 законодавчих і актових джерел, які безпосередньо відбивали урядову кадрову політику на митних установах. Хронологічно першим таким документом був "Морський митний регламент, або статут", четвертий розділ якого мав красномовну назву - "Про митних службовців, як із ними та з іншими порядно поводитися, про нагородження з конфіскованого, про помилки в розрахунках, про доноси щодо приховування товарів" [1.-С.458-459]. Як правило, у таких документах, окрім вимог щодо виконання службових повноважень, висувалися вимоги стосовно порядності, незаплямованої репутації, дотримання законів; визначалися винагороди за затримання контрабанди або втікачів; пояснювалися умови виходу на пенсію та пенсійного забезпечення; підготовки кадрів і забезпечення належних умов для роботи службовців.
Хронологічно останнім був Статут 1819 р., який підсумовував діючі законодавчі та нормативні документи стосовно кадрової політики в окремій частині - "Про митних чиновників, їхні посади, права й обов'язки" [2.-С.92-102].
Чільне місце в переліку елементів кадрової політики займає підготовка кадрів. В останній чверті XVIII - першому двадцятиріччі ХІХ ст. цілеспрямованої підготовки митних службовців не існувало: у жодному навчальному закладі не можна було здобути таку спеціальність або вдосконалити свої знання. Уряд потурбувався лише про підготовку фахівців вищого рівня - у 1782 р. при Санкт-Петербурзькій портовій митниці під керівництвом статського радника Даля було розпочато практику стажування для 3-4 чиновників, яких мали призначити радниками казенних палат, директорами або цолнерами митних установ. Механізм підготовки полягав у залученні даних чиновників до виконання певних функцій на митниці, завдяки чому вони набували практичного досвіду [3.-С.68]. У 1796 р. така практика була припинена, оскільки впродовж кількох років попиту на фахівців, підготовлених Санкт-Петербурзькою митницею, не було. Поновлено підготовку фахівців було лише через 20 років [4.-С.472].
Переважна більшість службовців здобувала свої знання й навички в процесі роботи. Про це свідчать формулярні списки митників, які, як правило, починали службу з посади писаря або копіїста й поступово просувалися службовими сходами. Складання й переписування службової документації давало змогу вивчити механізм роботи всієї установи й при необхідності замінювати один одного або суміщати дві посади [5.-Арк.22]. Суміщення посад могло бути вимушеним або передбаченим штатним розкладом.
У процесі проведення даного дослідження були виявлені 60 штатних розписів митних установ, окружних управлінь і митного нагляду на півдні України:
1776 р. - Єнікальської, Керченської, Петровської, Микитинської, Олександрівської, Кінбурської [6.-С.149-151];
1792 р. - Херсонської та Миколаївської;
1794 р. - Хаджибейської;
1795 р. - Овідіопольської [6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: КАДРОВА ПОЛІТИКА НА МИТНИХ УСТАНОВАХ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XVIII - ПЕРШОМУ ДВАДЦЯТИРІЧЧІ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок