Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> КОНТРОЛЬНА РОБОТА з історії України

КОНТРОЛЬНА РОБОТА з історії України

Назва:
КОНТРОЛЬНА РОБОТА з історії України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,49 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з історії України


План:
Політична роздрібненість Київської Русі кін. XI-сер.XII ст.
Великі простори держави та етнічна неоднорідність населення.
Зростання великого феодального землеволодіння.
Відсутність чіткого незмінного механізму спадкоємності князівської влади.
Зміна торговельної кон`юнктури, частковий занепад Києва як торгового центру, поява поліцентрії у зовнішній торгівлі.
Посилиння експансії степових кочівників (печенігів, половців та ін.).
2. Причини, характер, періодизація та розгортання національно-визвольної війни (лютий 1648-серпень 1657рр.).
2.1. Українська національна революція.
2.2.Розгортання національно-визвольної війни (лютий 1648-
серпень 1657 рр.).
2.3. Утворення Української гетьманської держави.
3. Реалізація нового соціально-економічного реформаційного курсу та його наслідки (друга половина 1994-1998 рр.).
3.1. Позитивні тенденції та процеси.
Висновки
Список літератури
Політична роздрібненість Київської Русі (кінець XI — середина XIII ст.) .
У 1054 р. на 76-му році життя помер Ярослав Мудрий. З цього моменту починається зміна форми правління в Давньо-руській державі: одноосібна монархія поступово переростає у мо-нархію федеративну. Після смерті батька три брати — Ізяслав, Святослав та Всеволод — уклали між собою політичний союз, утворили тріумвірат і, спільно управляючи державою, забезпечу-вали єдність та безпеку руських земель. Цей унікальний союз проіснував майже двадцять років, але бурхливий розвиток фео-далізму, ріст та економічне зміцнення місцевої земельної знаті, породжуючи відцентрові тенденції, підривали його основи. До того ж кожен з тріумвірів був претендентом на першу роль у державі. Значного удару союзу Ярославичів було завдано пораз-кою руських військ у битві з половцями на р. Альті 1068 р. Ця трагічна подія призвела до захоплення кочівниками Переяслав-щини, повстання киян проти Ізяслава та різкого загострення су-перечностей між тріумвірати.
Для стабілізації ситуації у державі брати зібрались у Вишгороді (1072 р.). І хоча їм вдалося прийняти важливий спільний документ — загально руський кодекс юридичних норм "Правду Ярославичів" — це не відновило їхньої колишньої єдності. Вже наступного року Святослав зайняв київський стіл, а його стар-ший брат Ізяслав мусив рятуватися втечею до Польщі, що поста-вило останню крапку в довгій історії тріумвірату. Протягом 1073— 1093 рр. Ярославичі по черзі сідали у великокняже крісло: 1073— 1076 рр. - Святослав, 1076-1078 рр. - Ізяслав, 1078-1093 рр. — Всеволод.
Наприкінці XI ст. посилилися відцентрові тенденції у держа-ві, була втрачена політична єдність, спалахнули численні міжу-собні війни, зросла зовнішня загроза. Всі спроби княжих з’їздів (1097, 1100, 1101 і 1107 рр.) заблокувати негативні тенденції та припинити міжусобиці закінчилися невдачею. Останнє намаган-ня відновити колишню велич та могутність Київської Русі при-падає на князювання Володимира Мономаха (1113—1125 рр.). Численні вдалі походи на половців, активна законодавча діяль-ність (розробка знаменитого "Уставу" — своєрідного доповнен-ня до "Руської правди"), подолання сепаратистських тенденцій, об'єднання 3/4 території Русі тимчасово стабілізували станови-ще держави і повернули її в ряди наймогутніших країн Європи. Після смерті В.Мономаха його сину Мстиславу (1125—1132 рр.) лише на короткий час вдалося підтримати єдність руських зе-мель. У XII столітті на теренах Русі одне за одним з'являються окремі самостійні князівства і землі: Галицьке, Волинське та інші.
1. Великі простори держави та етнічна неоднорідність населен-ня. Русь простягалася на значну територію, що, залежно від обста-вин, могло бути або свідченням державної могутності, або ж дже-релом слабкості. Великий князь ще не володів достатньо міц-ним, структурованим і розгалуженим апаратом влади, не мав роз-винутої інфраструктури (транспорт, дороги, засоби зв'язку та ін.) для ефективного здійснення своїх владних повноважень на такій величезній території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: КОНТРОЛЬНА РОБОТА з історії України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок