Головна Головна -> Реферати українською -> Історія України -> Вплив культурно-освітнього товариства «Просвіта» на державотворчі процеси в Україні

Вплив культурно-освітнього товариства «Просвіта» на державотворчі процеси в Україні

Назва:
Вплив культурно-освітнього товариства «Просвіта» на державотворчі процеси в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вплив культурно-освітнього товариства «Просвіта» на державотворчі процеси в Україні
 


Зміст
І. Вступ
1) Актуальність теми
2) Мета роботи
ІІ. Роль культурно-просвітницької організації „Просвіта”
в піднесенні національної свідомості громадян Миколаївщини .
Заснування, діяльність культурно-освітнього товариства «Просвіта» та його вплив на державотворчі процеси.
М. Аркас – засновник «Просвіти в Миколаєві.
Діяльність культурно-освітнього товариства «Просвіта» на сучасному етапі розвитку нашої держави – України.
ІІІ. Висновки.
IV. Література.
Незалежна, соборна, самостійна держава – Україна, поступово, але впевнено, долаючи політичні, економічні і соціальні негаразди, вступила в XXI століття. Можливо, історія востаннє дала українському народові довести право на незалежність, що здобута зусиллями багатьох українців – патріотів. Нині Україна існує як повноправний член світової співдружності цивілізованих країн, як держава, що має право не лише на самостійний поступ у майбутнє, а й на власну історію.
Сьогодні більше чим коли важливо знати історію своєї держави, щоб не допустити жодної історичної помилки в процесі державотворення нашої Батьківщини. На жаль, ще й сьогодні чуються відголоски минулого:»Україна східна», Україна західна», «москалі», «западенці» - ці вирази і слова зриваються з уст деяких політиків, журналістів, пересічних громадян. Але більшість українців, істинних патріотів, переконані – є одна, єдина, рідна і дорога наша Україна.
Щоб так і було, щоб наша держава квітла міцніла, ми ще й ще повертаємося до важкої долі, яка випала на плечі українців і, які зуміли перенести і монголо-татарське іго, і владу Литви і Польщі, Австро-Угорщини, турок і татар, Російської імперії.
Українські історики написали багато наукових робіт, де викладена історія боротьби українського народу за свою свободу і незалежність, показані етапи державотворення. Ці питання розкриті в наукових роботах М. Грушевського, Ю. Бачинського, М. Костомарова, В. Антоновича, М. Аркаса, Н Полонської-Василенко, в роботах сучасних істориків – Ф. Турченка, В. Шевчука, В. Сарбея, С. Тульчинського, В. Верестюка, М. Коваля, В. Короля та Д. Яворницького.
Але в роботах цих авторів мало уваги, або зовсім без уваги залишається питання просвітницької роботи, Яка розгорнулася в ІІ половині XIX ст.. Придушена реакцією, після повстання декабристів, Україна затихла, але в глибині її не вгасали революційні ідеї. Геніальні твори Т. Г. Шевченка знайшли родючий грунт у серцях українців – і знатних панів, і неписемних селян, вони будили приспані почуття, надії, що «прокинеться воля, козак заспіва…».
Кирило-Мефодіївське братство, що скупчило цвіт української думки, виробило першу політичну програму українських прагнень: це федерація слов’янських народів, в якій перше місце належить Україні.
Ці та інші ідеї потрібно було донести до кожного українця. Не дати їм втратити віру в себе, в свій народ, допомогти не зламатися від Ем ського та Валуєвського указів.
Н. Полянська-Василенко відзначає, що «кінець XIX ст.. можна характеризувати, як добу підготовки українських сил до боротьби за незалежність. Ця підготовка полягає саме в просвітницькій роботі»
Нам здається, що на сучасному етапі розвитку нашої держави необхідно проводити саме культурно-освітню роботу, щоб до кожного українця донести красу і велич нашого слова і нашої пісні, гордість і славу нашої держави – славних героїв-козаків і наукових діячів. Не звинувачувати один одного в тих чи інших промахах, а пам’ятати, як перша «Просвіта», яка виникла в Галичині, розповсюджувала твори І. Франка і Лесі Українки, Т. Шевченка і М. Вовчка, які було заборонено друкувати в Наддніпрянській Україні.
«Кінець XIX століття – доба соборної України. В єдиний, могутній рух об’єднуються українці Заходу і Сходу і творять об’єднаними силами спільну культуру». Ці слова історика Н. Полянської-Василенко допомагають зрозуміти, чому вивчення культурно-просвітницької діяльності «Просвіт» є актуальною і сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вплив культурно-освітнього товариства «Просвіта» на державотворчі процеси в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок